Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Сервиз за ремонт на скорости

  1. #16
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Понеже имам една кутия (резервна, която), та някой нека сложи линк откъдето могат да се заръчат комплект всички лагери, евентуално и синхрибизатори. Става дума за колата от подписа, кутията е Ф40.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #17

    Default

    Коцето 0888010704 занимава се от много отдавна с италианки.Правят скорости.Говорил съм за лагери с него и ми каза че няма проблем.На мен на Сузуки Суифт ми направи скоростите за 3 часа.Смяна на лагери.В момента се преместиха на Цар Симеон до реката.Някои могат да го познават защото работеха с Дани стар търговец на итал части втора употреба но за жалост скоро почина.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  3. #18
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Понеже имам една кутия (резервна, която), та някой нека сложи линк откъдето могат да се заръчат комплект всички лагери, евентуално и синхрибизатори. Става дума за колата от подписа, кутията е Ф40.
    Ти имаш някакъв конкретен проблем, или просто профилактично? Принципно Ф40 е много здрава кутия и рядко създава ядове.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Имам една кутия резерва която купих с колата, на която е сменена от предния собственик заради синхронизатор на 3та (или 5та, не помня) скорост. Та мисълта ми е ако е нещо за 2-300 лева, що да не я съживя с нови лагери и синхронизатор, един вид да си я имам и при евентуално проблеми да съборя сегашната и след 5часа да съм с новата (понеже съм с нов маховик и съединител комплет се надявам скоро да не се предадат).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Здравейте,
    чак сега видях темата.
    Сашо от Лисан сервиз ми смени скоростната кутия ноември месец.
    Моята е с разбити лагери на 3-4 скорост.
    Намери ми една, която не пасваше, след това втора, която бе Ок.
    Снени и семеринги и заспа.
    Цената е добра.
    Цялата операция трая 2 седмици.
    Нямам никакви забележки.
    Last edited by svilen123; 21-03-2017 at 01:10.

  6. #21
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    сподели цена
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Цената за смяната е нищожна. Кутията е скъпа и трудно се намира читава. Трябва да е от Алфа, другите не пасват.
    Цената ще ти я каже Сашо.
    Обикновенно се трошат лагерите на един от валовете, ремонтния комплект е около 400лв с всички лагери в него.
    Ако са скапани и зъбните колела ремонтния компкект за 3 и 4 скорост беше около 450лв.
    Кутията е с 3 вала за 1-2, 3-4, 5-6. Вариант е да се смени само скапания вал със здрав такъв от друга кутия.
    На око може да се прецени дали лагерите са ок.

    Кутията е пълен опелски боклук, маслото е малко и прегрява.
    Част от него се изпарява и кутията не се смазва нормално.
    Лагерите не са оразмерени както трябва.
    Става въпрос за М32 скоростна кутия, монтира се само при 159 1,9д, бая е известна в интернет.
    Абе голям филм.
    Успех на всички в него.

  8. #23
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by corvette View Post
    сподели цена
    Преди да правите каквото и да е, преглеждаите форума и за такива теми http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E5%F0%E2%E8%E7
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Колеги, за всички сервизи, били те форумни или не има както негативни, така и позитивни мнения. Аз лично съм доволен от работата на Сашо от Лисан сервиз, поддържам си двете коли повече от 7 години при него. Да, имало е и някакви проблеми ( за 7 години аз имам два случая - единият с една скоростна кутия втора ръка за Ланча , другата със съединител за Ланчата), но винаги когато се е случвал гаф по негова вина, сме решавали проблема и си е поемал гаранцията човека.
    Пример от последните месеци - Декември 2016 смени съединител на старата Делта с нов, Февруари 2017, колата остана без съединител на АМ Тракия в 7 вечерта. Обадих му се, човека дойде в 8 ч. с пътната помощ, качихме колата, закара я в сервиза, установи, че проблема е бил в некачетсвен съединител и извърши всичко за негова сметка, като гаранционен ремонт.
    Мисля, че когато има нормално човешко отношение и от двете страни, винаги можеш да се разбереш с него. Пак казвам, идеални хора няма, но понякога се създават проблеми в следствие на ремонтите, независимо в кой сервиз си избрал да си правиш колата.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  10. #25
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Колеги, за всички сервизи, били те форумни или не има както негативни, така и позитивни мнения. Аз лично съм доволен от работата на Сашо от Лисан сервиз, поддържам си двете коли повече от 7 години при него. Да, имало е и някакви проблеми ( за 7 години аз имам два случая - единият с една скоростна кутия втора ръка за Ланча , другата със съединител за Ланчата), но винаги когато се е случвал гаф по негова вина, сме решавали проблема и си е поемал гаранцията човека.
    Пример от последните месеци - Декември 2016 смени съединител на старата Делта с нов, Февруари 2017, колата остана без съединител на АМ Тракия в 7 вечерта. Обадих му се, човека дойде в 8 ч. с пътната помощ, качихме колата, закара я в сервиза, установи, че проблема е бил в некачетсвен съединител и извърши всичко за негова сметка, като гаранционен ремонт.
    Мисля, че когато има нормално човешко отношение и от двете страни, винаги можеш да се разбереш с него. Пак казвам, идеални хора няма, но понякога се създават проблеми в следствие на ремонтите, независимо в кой сервиз си избрал да си правиш колата.
    За жалост са повечето негативни мнения за този сервиз... Аз лично познавам човек с ремонтиран при него двигател... Не ми се говори/пише..
    Защо такива неща не се пишат за другите сервизи обаче..
    Длъжен съм да напиша просто...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #26
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някой да има инфо относно кутията на 2.4/200кс, ще ми се да си подготвя резервната с нови лагери, семеринги и т.н.? Съществува ли някъде като комплект (кит) и как вървят като цени ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Цитат:
    Първоначално публикувано от mimouzunov
    За жалост са повечето негативни мнения за този сервиз... Аз лично познавам човек с ремонтиран при него двигател... Не ми се говори/пише..
    Защо такива неща не се пишат за другите сервизи обаче..
    Длъжен съм да напиша просто...


    Да, сигурно има и изцепки, затова казах че както има положителни, така отрицателни мнениия. Исках да дам и моето мнение по въпроса.
    Last edited by sasho_n2; 24-03-2017 at 10:04.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Всеки сам си решава къде да си кара колата на сервиз.
    Просто споделих, че съм доволен.
    Аз си ходя при него от 5-6 години, не мога да конентирам другата тема.
    По принцип скоростната кутия на 159 1.9 дизел е трошлива.
    М32 е модела. Гледах някаква документация за нея, оразмерена е за 280Nm, при положение, че двигателя дава 320Nm.
    Останалите 159 ползват F60 мисля, че беше.

  14. #29

    Default

    Здравейте колеги! Мога ли да попитам в тази тема, знаете ли дали скоростна кутия от алфа 147 1,9 JTD 150 коня става на алфа 159JTDM 150 коня и двете с 6 скорости!? Питам понеже имам проблем, чува се едно виене, когато вдигна над 30 км в час независимо дали съм на скорост или по инерция, мислех, че е лагер на главината, но когато я качихме на крика се оказа, че виенето е от диференциала. Другият ми въпрос е диференциала подлежи ли на самостоятелен ремонт или се ремонтира/сменя цялата кутия?

  15. #30
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Различни са скоростните кутии.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •