Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69

Thread: Сервиз за ремонт на скорости

  1. #61
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Отказах поръчката, няма да сменям маслото и добавка.
    Понеделник и вторник съм на сервиз за смяна на лагерите на ск.кутия и като цяло на ремонт на кутията.
    Колкото да я въртя и суча .. няма да стане по- добре, колкото четох и гледах, просто лагерите са проблемни и си умират.
    След ремонта ще пиша какво е положението и тн.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #62

    Default

    С нетърпение ще чакам да ми споделиш!

  3. #63
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    С нетърпение ще чакам да ми споделиш!
    Закарах колата при момчето с което се уговорихме.
    Уговореният сервиз, нещо не работеше и ме приеха в друг, доверен на него. Т.е. той познава момчетата и уменията им.
    Свалиха скоростната кутия за около 2часа без да бързат.
    Оставихме колата на подемника и закараха кутията на момчето, което се занимава само със ск. кутии.
    След като я отвори и замени лагерите се чухме и ми каза, че диференциалът има язви и паднала каменация.
    Ремонта се ускъпяваше и мисля, че нямаше наличен в момента и отказах за момента да го правим.
    На вторият ден, монтираха ск.кутия и сглобиха колата (сваля се магарето, откачат се полуоските, носачи и тн)
    *напълнихме я със старото масло 2.300мл (може би ще го подменя)
    Тествах колата и си тръгнах.
    Имам пробег 170км магистрала + ришкият проход, скоростната кутия е безшумна, изчезна гадният досаден и опасен шум.
    Уговорихме се в бъдеще да заменим диференциалът и да му нанесем покритие, за да не се износва. Трябва да се престърже и капака на кутията, за да се оправи и луфта, който се е получил, като се добави пръстен.

    Цената за демонтаж/монтаж 150лв
    Ремонт на скоростната кутия, всички лагери (аз не съм видял с очите си дали реално са сменени), но предполагам че е така. 450 лв
    Цялата работа излезе 600лв

    * за още около 240лв подмяната на диференциалът, като момчето настоява да го направим скоро и че няма да плащам за демонтаж/монтаж.

    Всичко се случва във Варна. Момчето работи във фирма, която се занимава само с кутии и е ремонтирал доста по негови думи, а аз само видях, един багажник с кутии и чаркове за тях.

    * като цяло шумът е от лагерите, а може да има и допълнителни изненади
    Last edited by flipz; 17-04-2018 at 17:59.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #64
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Я кажи къде във Варна сваля кутия и кой ти прави кутията. Тел евентуално на лично?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #65
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Всичко звучи страхотно, освен офертата за диф за 240лв, вкл. монтаж-демонтаж на кутия, ако съм разбрал правилно - направо е нереална.
    Карай си колата и не се занимавай.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #66
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Това не е за всеки, който иска да си направи този ремонт, а конкретно за мен. Защото не успяхме да го оправим и момчето си е направило сметката.
    Монтажа и демонтажа 2-ма човека на подемник го правят за не повече от 2 часа и половина.

    За момента ще карам така.
    Аз съм доволен от ремонта.
    За 600лв ми оправиха кутията.
    От 11ч преди обед до 13ч на следващият ден.
    Реално кутията беше събрана още вечерта към 20ч

    Има и вариант 2:
    Изпращате си кутията по Еконт и за 450 лв ви я ремонтират и ви я връщат. Аз предпочетох да е на място, защото ми е на 150км има няма. А исках да се видя и с приятели от Варна и така.
    * аз четох, че е 41кг без маслото, но ми казаха че в еконт я теглили към 50кг

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Всичко звучи страхотно, освен офертата за диф за 240лв, вкл. монтаж-демонтаж на кутия, ако съм разбрал правилно - направо е нереална.
    Карай си колата и не се занимавай.
    Диференциалът т.е. ремонтен комплект, струва 95 лири в ebay с доставка е горе долу толкова.
    Ами това е всичко .. друго да добавя, че момчето е стругар и имат машина с цпу. Той си прави разширенията и набива втулки ако се налага.
    Който иска да говори с него .. на лично ще му дам тела.
    Last edited by flipz; 18-04-2018 at 12:27.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #67
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Това не е за всеки, който иска да си направи този ремонт, а конкретно за мен. Защото не успяхме да го оправим и момчето си е направило сметката.
    Монтажа и демонтажа 2-ма човека на подемник го правят за не повече от 2 часа и половина.

    За момента ще карам така.
    Аз съм доволен от ремонта.
    За 600лв ми оправиха кутията.
    От 11ч преди обед до 13ч на следващият ден.
    Реално кутията беше събрана още вечерта към 20ч

    Има и вариант 2:
    Изпращате си кутията по Еконт и за 450 лв ви я ремонтират и ви я връщат. Аз предпочетох да е на място, защото ми е на 150км има няма. А исках да се видя и с приятели от Варна и така.
    * аз четох, че е 41кг без маслото, но ми казаха че в еконт я теглили към 50кг



    Диференциалът т.е. ремонтен комплект, струва 95 лири в ebay с доставка е горе долу толкова.
    Ами това е всичко .. друго да добавя, че момчето е стругар и имат машина с цпу. Той си прави разширенията и набива втулки ако се налага.
    Който иска да говори с него .. на лично ще му дам тела.
    Колега публикувай го тоя телефон

  8. #68
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Това е личен номер .. не мога да го публикувам във форум и не е редно. (не са ми давали разрешение)
    Уважавайте малко личното пространство на хората.
    Който има нужда ще му го предоставя на лично съобщение.
    Никой не ми е писал !
    Писах ти го на лично.
    Last edited by flipz; 10-04-2019 at 14:24.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #69
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Това е личен номер .. не мога да го публикувам във форум и не е редно. (не са ми давали разрешение)
    Уважавайте малко личното пространство на хората.
    Който има нужда ще му го предоставя на лично съобщение.
    Никой не ми е писал !
    Писах ти го на лично.
    Ще мога ли и аз да получа на лично номера на човека с кутиите, понеже ми се налага ремонт на една от колите. Предварително благодаря.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •