Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: Сервиз за ремонт на скорости

  1. #31
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    на свободна, скорости не вият
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  2. #32

    Default

    Качих я на стенд и подавах газ докато под нея слушаха да чуят от къде е звука и се чува ясно от диференциала. Звука е идентичен независимо дали давам газ или съм по инерция. Като увеличавам скоростта и звука става по силен. Просто от там се чува 100%. Съвет?

  3. #33
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    проверете маслото на скоростите и вижте вътрешни карета
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  4. #34

    Default

    Ще смениме маслото и ще сложиме добавка, планирано е за събота. За каретата не съм мислил, ще ги погледна, благодаря колега!

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Качих я на стенд и подавах газ докато под нея слушаха да чуят от къде е звука и се чува ясно от диференциала. Звука е идентичен независимо дали давам газ или съм по инерция. Като увеличавам скоростта и звука става по силен. Просто от там се чува 100%. Съвет?
    Това не знам кой ти го е препоръчал като начин на проверка ама му кажи да се тресне с дясната полуоска.

    От къде си? Ако си в София мога да ти препоръчам 3 места където да оправят прословутата М32. Но там където си ходил да те тестват явно не влагат много мисъл.

    пп Сега очаквам да ми обяснят как на подемник с газ се тества скоростна кутия.

  6. #36

    Default

    Не, не, качихме я на подемник за да чуем дали е лагер на главина защото от няколко месеца вие и мислех, че е лагер, но като я качихме се оказа, че идва от диференциала. Да от София съм и бих бил благодарен за инфо относно сервиз.

  7. #37
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Моята също има някакъв джендърски шум, но днес така и не успяха да ми кажат със сигурност дали е от скоростната кутия. Може ли да се скапи преди 150 000км ?
    Чува се в купето .. едно като вентилатор на компютър, но леко дебалансиран ...
    Едно църкащо такова ... като църкащ вентилатор.
    Не е виене, както на бензиновата ми когато я карам по надолнище и отнема педала на 110км ... т.е. не вие ..

    Когато я запаля, няма такъв шум.
    след като спра на място, също няма такъв шум.
    Когато пусна свободен ход го има този шум ...
    - аз лично помислих, че е лагер, но днес специалистите в сервиза след като я прегледаха и вдигнаха на подемника, давахме малко газ .. но не могат да определят.
    - споменават депфер .. съединител ..
    * съединителя ми на задна скорост с бавно подаване, притриса. - при потегляне напред няма такова нещо.
    Last edited by flipz; 08-03-2018 at 19:25.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #38
    TheDarkMan Straight Joe's Avatar
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Barcelona/София
    Age
    42
    Posts
    2

    Default

    Моята на магистралата като вдигна 190-220км се появява шум под 150 тишина. Къде да гледам?
    Можете да останете по-високо от оскърбителите си, ако им простите

  9. #39
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Къде в София могат да ми проверят кутията, защото и моята има някакъв шум предполагам лагери ... Колата е АР 159, 1.9 JTDM
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Моята също има някакъв джендърски шум, но днес така и не успяха да ми кажат със сигурност дали е от скоростната кутия. Може ли да се скапи преди 150 000км ?
    Чува се в купето .. едно като вентилатор на компютър, но леко дебалансиран ...
    Едно църкащо такова ... като църкащ вентилатор.
    Не е виене, както на бензиновата ми когато я карам по надолнище и отнема педала на 110км ... т.е. не вие ..

    Когато я запаля, няма такъв шум.
    след като спра на място, също няма такъв шум.
    Когато пусна свободен ход го има този шум ...
    - аз лично помислих, че е лагер, но днес специалистите в сервиза след като я прегледаха и вдигнаха на подемника, давахме малко газ .. но не могат да определят.
    - споменават депфер .. съединител ..
    * съединителя ми на задна скорост с бавно подаване, притриса. - при потегляне напред няма такова нещо.
    Едно към едно с моята! Звука при мен идва от диференциала, чува се много ясно. Карам я така от август, като мислех и аз, че е лагер главина и чаках да се поразвие още малко, но звука си бе все същия. Утре ще я карам в сервиза за обстоен преглед и се надявам да ми кажат на 100% дали е диференциала и ще споделя

  11. #41
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Това изглежда може да е от няколко неща. Шайбата на деференциала на пистовият ремък.
    Вчера сменях ролки и ремъци и ми казаха и показаха, че е леко "нацъфкана" гумата и има хлабина. Скоро и аз ще я подменя.
    Четох за този мистичен шум и в alfaowner и там също съветват и хора, който са решили проблема, че е от същата шайба.
    След като направиш ремонт, сподели колега от какво точно е при теб.
    Не знам дали е редно, но ще споделя линк с темата Мистичен шум в купето
    Не е скоростна кутия в никой случай, точно този шум.
    Last edited by flipz; 09-03-2018 at 12:52.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #42
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Последният път като смених горният носач и вече окачването ми е в отлично състояние ... попитах отново за този мистичен шум и ми казаха, че идва от диференциала.
    Това значи ли че скоростната кутия е за ремонт.
    Нямам никакви проблеми с превключването.
    Единствено този лек шум .. с леко пусната музика не се чува.
    Все си мисля, че като я купих и обърках скоростите и потеглих 2 пъти на 3та с доста газ, замириса на феродо и я скапах нещо колата ...
    Преди това, като я тествахме нямаше такъв шум .. със сигурност.

    Както и да я въртим и сучем в alfaowner на няколко места, дори с поместен клип със същият шум пишат, че е скоростната кутия. Явно в един момент, трябва да се ходи на ремонт при някой спец .....
    Случайно да знаете за някой майстор в Бургас, който успешно оправя тези скоростни кутии ?
    Last edited by flipz; 02-04-2018 at 19:44.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  13. #43
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    IMPORTANT The car can only be put into reverse gear when it has stopped moving completely. With the engine running, before engaging the reverse, wait at least 3 seconds with the clutch pedal fully down to prevent damage and grating of the gears.

    To change gears properly you must push the clutch pedal fully down. It is therefore essential that there is nothing under the pedals: make sure mats are lying flat and do not get in the way of the pedals.

    Do not drive with your hand resting on the gear lever as the force exerted, even if slight, could lead over time to premature wear on the gearbox internal components. The clutch pedal must be used for gear shift only. Never drive with the foot resting, even if slightly, on the clutch pedal. For versions/markets where applicable the clutch pedal control electronics can intervene interpreting the wrong drive style as a fault.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #44
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Когато пусна на празен ход .. се чува, точно този шум:

    https://youtu.be/nRcUjcLo7nI

    Предполагам, че е диференциалът.
    На място на празен ход, като подавам "газ", няма такъв шум, само в движение.
    На празен ход и на всички скорости .. започва над 20км/ч
    Отчетливо се чува над 30км/ч
    Скоростите влизат нормално, имам претрисане на задна с малко "газ" с повече, няма.
    Досадна работа .... и скъпа.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #45
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Съединител, лагер помпа, а кутията ако не вие ще караш с нея докато се скапе. После ще си я ремонтираш или като мен ще се надяваш да случиш на добра и да си караш пак с кеф.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •