Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 69

Thread: Сервиз за ремонт на скорости

  1. #46
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Само че всичко читаво е към София.
    Бургаско и 100-150км радиус не знам за сериозен сервиз за тези неща.
    А не искам да влизам във филма със смяна на това, онова, хвърляне на боб и накрая пак нищо, а сметката ****лв
    Няма да шпамя повече, явно нещо ще е по трансмисията като цяло.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #47

    Default

    Точно този е звука и при мене. Сега като се стопли времето намаля, даже днес следобед почти не се чуваше... Мн странно

    ---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

    Ако си решиш проблема моля те да ми драснеш 1 съобшенийце, че ме побърква тоя шум...

  3. #48

    Default

    Здравейте колеги. Бихте ли препоръчали сервиз за М32 в София или околността. Благодаря.

  4. #49
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Не съм го решил и скоро смятам да не го правя.
    Ако го бях чул като купувах колата, изобщо нямаше да я купя. Доста пари хвърлих за сега и смятам само да карам .. шум не шум, каквото такова.
    Като почне да се чува повече от музиката или да има по- осезаеми симптоми ще ремонтирам.

    Сега започнах да си мисля, че е нещо с маховика, съединителя ... пък и кутия може да е .. чувало се от деференциала :някъде:
    Все си мисля, че като тествахме колата не се чуваше нищо подобно и след това като тръгнах 2 пъти на 3-та с повече ГАЗ по леко нагорнище .. и се скапа. Миришеше на феродо дори след 300км магистрала
    Баси тъпият късмет ..

    На 145-цата задната беше дясно и назад, понеже бързахме, гледах лоста, гледах и реших, че 1-ва е на мястото на 3-та .. а където е първа е задна .. не видях мушука, който се повдига.

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Точно този е звука и при мене. Сега като се стопли времето намаля, даже днес следобед почти не се чуваше... Мн странно

    ---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

    Ако си решиш проблема моля те да ми драснеш 1 съобшенийце, че ме побърква тоя шум...
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #50

    Default

    Не е от това! Моята също не издавале звук., когато я купих, но 3,4 дена след това започна. Аз също няма да ремонтирам за сега, че и аз една торба пари дадох, но когато дойде време за съединителя ще гледам, може и от там да е нещо, че и без друго тропа, като я запаля студена

  6. #51
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Надявайте се да е от друго. Като усилвате музката сега, след не дълго време няма да можете да си я направите и ще търсите втора употреба, в скапано състояние, която ще правите и нея допълнително. Казвам ви го от голямо наблюдение и мнгократно повтаряща се една и съща такава грешка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #52

    Default

    Карах я в 2 сервиза, но в единия я карах за лагер главина да сменям и се оказа, че звука идва от диференциала, но те не правят скорости. Закарах я след това в един от сервизите, които са посочени тук в форума, казаха ми, че не е от скоростите а от лагер на главината... Хайде кажи ми друже, как да постъпя? Едните ти казват 1 а другите друго... Кажете някой в София, който да може да каже със сигурност, след като огледа колата, че скоростите са за ремонт, но и да има възможност да ги оправи!? Не може никой от този форум да не е праеил ремонт на скоростите си в София... Без да ми препоръчвате Лисан или Спринт ауто! Благодаря предварително!

  8. #53
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Форумните сервизи не ремонтират ск.кутий.Свалят ти кутията и се отнася в специализиран сервиз.По добре си оправете скоростите, вместо покупка на втора употреба.До затвора в София има сервиз за скорости.Цената е около 1000 лв,може и повече.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  9. #54
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Може би е малко и на късмет.
    Има хора, който са си купили кутия 2-ра ръка и карат години.
    Много ми допада колата, но това ме разочарова, почти на кантар съм от това че я купих.
    Писах на BO с въпрос дали може да се оправи за 1-2 дни, защото не съм от София, а почти нямам доверие на сервизи, който не са виждали alfa.

    Quote Originally Posted by corvette View Post
    Форумните сервизи не ремонтират ск.кутий.Свалят ти кутията и се отнася в специализиран сервиз.По добре си оправете скоростите, вместо покупка на втора употреба.До затвора в София има сервиз за скорости.Цената е около 1000 лв,може и повече.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #55
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Писал съм ти лично
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  11. #56
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Какво мислите като временно решение и дали би имало ефект с този шум.
    Вероятно може да се дължи на падане на циментацията на някой лагер, а може и по- лошо .. пълно недоразумение са тези лагери.

    Смяна на маслото и добавяне на добавка : Дура люб или на Barthal за скоростни ктутий - има и на други производители.
    - мисля да опитам с на бардал. все пак скоростите си работят, само този лек вентилаторен звук
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #57
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    В повечето случай няма ефект
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  13. #58
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by corvette View Post
    В повечето случай няма ефект
    Аз дори не знам дали е от кутията, прочетох сигурно 200 мнения от различни националности.
    При тези при който не влизат или излизат скоростите, чатка и тн .. няма ефект.
    При тези с леко виене, виенето(странният вентилаторен звук) намаля .. "може би временно".
    Мен за първо време ме устройва.
    Вчера качих един алфист .. Казва .. това в средата на конзолата това не може да е кутия .. ама пък свързано със скоростта та така

    Днес поръчах ново масло
    MOTUL Motylgear 75W-90 - същото карах на 145-цата 20к-30к
    Поръчах и LIQUI MOLY Добавка за трансмисионно масло с
    МоS2 20мл ((1 брой) в сайта на Liqui пише 1 литър 1 опаковка, аз ще сложа само 1))
    *по книга за тази кола (1.9)дават масло с вискозитет 75W85 а за 2.4 75W90
    На много места, чета че проблема не е толкова в кутията, колкото в първоначално погрешното вложено масло.

    Като източим маслото ще видим, дали има метални частици, а и хубаво е да се смени на 150к е колата вече.
    Каквото стане .. ще пиша ако има положителен ефект
    Last edited by flipz; 09-04-2018 at 13:50.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #59

    Default

    Сигурен ли си че този ефект не е от гумите?

    Виж си и джантите да не са криви.Ама при някой който се е доказал, защото "гумаджии" и "джантаджии" много, ама майстори малко...

    И при мен имаше шум и при смяна на гумите с нови всичкият шум "мистериозно" изчезна ...


    А лагер-главина провери ли?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #60
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Колега, интерестно ми е просто понеже вече минах през този филм дали ще има ефект с новото масло и добавките.. и Аз сложих същото масло между другото. Мисля си обаче не искам да съм лош пророк, но си даваш парите на вятъра ...дано да греша. Проблема най-често е в скоростите това си е болежка за тая кутия. Другия вариант е кутията да е здрава и проблема да е в съединителя .. при мен преди смяната на съединителя колата работеше като трактор тракаше доста и се чуваше виене на 5 и 6 скорост, а след това и на 2 и 4. Нов комплект съединител лагер помпа и кутия. Старата си я пазя и скоро ще се ремонтира да си имам резервата в кръга на шегата Успех
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •