Results 1 to 8 of 8

Thread: спешна помощ

  1. #1
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default спешна помощ

    Колеги извинявам се ако темата вече съществува,но в момента ми е много притеснено и не мога да търся в момента! Та проблема е следния,преди две седмици колата излезе от бокса,ремонт на двигателя,по скоро прогорели гарнитури,в следствие умряла в.помпа,но както и да е,до снощи никакви проблеми ,всичко наред,смених,гарнитури,гумички на клапаните,в.помпа,ролки ремъци,и до тук добре,но тази сутрин тръгвам командировка с колата,и се появи един много слаб метален звук откъм двигателя,все едно че един от цилиндрите чука в цинкова кофа,помислих че генерацията се е пробила и от там чувам този звън,но докато стигнах до мястото на командировка звука стана много силен и отчетлив,в такт с мотора,без значение дали колата е на скорост или не,просто е част от звука на мотора но в цинкова кофа,отворих капака и се чува отвсякъде но по силно изразено в ляво срещу мотора и отзад(към купето),а като легнах отдолу звука е непоносим! И сега ме е страх да запаля колата и незнам какво да правя,а трябва да се прибера до Плевен,моля за съвети спешно! Благодаря предварително
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    От описанието, стигам до предполужение че е издухал гарнитурка на изпускателният колектор. Првдвид това че е свалян и като зная как лесно се монтира....
    Ако съм прав - слагайте по две гарнитурки.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Искам да отбележа че няма промяна в мощността и работата на двигателя,но тука некви пишман майстори дето за пръв път най-вероятно виждат такъв двигател,казаха че най-вероятно е обтяжна ролка,но според мен тя вие ,а тук звука е като от цинкова кофа ,дали да рискувам да се прибера или да търся някой да ме дърпа,че още не съм се прибрал,чакам съвети! Благодаря предварително
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Аз поне, не бих се ангажирал със съвет, без да е ясно какво точно се е скапало.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Днес довлякох колата -счупен повдигач,и един изкривен,майстора дето отваря двигателя каза че не е по негова вина,мога ли да му вярвам и ако е така,каква е аджаба причината тогава, две седмици след ремонт - смяна на гумички на клапани,водна помпа ,ремъци ,ролки-и пак проблем с мотора.Дайте мнение,щото ми излезе златен тоя двигател,иска ми 170.00лв.,за ремонт?
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    РУСЕ
    Posts
    50

    Default

    Повдигачите на клапаните са хидравлични.Нама как такъв повдигач да е изкривен. При мен се получи такъв шум от превъртял биелен лагер,след което се наложи коригирането на биела. Според мен "майстора" те "превърта" и вината е в него.

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    За всяко едно такова ремонтиране на мотора, майсторът е длъжен да си носи гаранцията, която е поне една година.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    За всяко едно такова ремонтиране на мотора, майсторът е длъжен да си носи гаранцията, която е поне една година.
    Иве, това за Бг не важи. Аз заради една вилка и бутало смених два маховика и 4 пъти скоростна кутия долу. Та сега си имам два маховика да си ги гледам. И много ми се иска на един от "майсторите" да му го вградя като гердан, ама ... Пък знае ли се, има провидение

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •