View Poll Results: Миенето на двигателя за или против ?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • ЗА

    22 59.46%
  • Против

    15 40.54%
Results 1 to 9 of 9

Thread: Миене на двигателя Alfa Romeo 2.4 JTD ?

  1. #1

    Default Миене на двигателя Alfa Romeo 2.4 JTD ?

    Миенето на двигателя – за или против ?

  2. #2

    Default

    И като го измиеш какво постигаш? Защо трябва да е измит?
    Частично миене само в зона на теч при необходимост.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Двигател не се мие, а се бърше. Аз така знам. Иначе влиза вода където не трябва и прави проблеми - прекъсва, горят компютри и т.н. На Алфата не съм го мил и няма да го мия. Но със старите си коли имам горчив опит, свързан с вода около свещите и прекъсване, което се оправи след 2-3 дни, като изсъхна мотора отвсякъде.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  4. #4

    Default

    Ама за какво да се мие, да е красив ли? Виждам го няколко пъти в годината като проверявам разни течности и го пипам ако се наложи с ръкавици.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    На мен ми се спука една тръба целия двигател е във масло.Изпратиха ме при едни хора утре имам час за да го почистат. Ако имам теч от някъде ще мога да го вида така и на мен не ми се иска но имам ли избор твърде много е изцапан.
    Last edited by ThugAngels; 15-12-2016 at 23:54.

  6. #6
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Като купих колата двигателят беше буца масло Измих го оправих няколко теча сложих липсващи скоби (маркуча на картерните газове) и сега е добре Трябва да се мие ако има нужда Може ли да дими и мирише
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако се "гмурнеш" в обичайната смрад по пътищата, не "мие" ли двигателя. Да не е от сапун, че да се "разкисне".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    Бе то има разлика от миене до миене.Ако се избягват опасните участъци-кабели,кутии с бушони,комп и т.н. какъв е проблема.Просто внимаваш къде пъхаш водоструйката и това е.....Аз лично съм си мил двигателите и не съм имал проблем,но честно казано има рискове и то не малки.Напоследък избягвам миенето с вода.Издухвам хувабо с въздух и забърсвам с препарат....е остават неизчистени пролуки,но все пак го правя за кеф,а не че ще ми я оценява някой.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Два пъти през година две съм мил двигатела като колата се вдига на крик и се мие и от долу и нямам никакви ядове .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •