Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Обслужване на Twin Spark

  1. #1

    Default Обслужване на Twin Spark

    В тази тема мисля да обсъдим кое е задължително и кое е пожелателно да се смени при обслужване на нашите бензинови(4цил) алфички.

    - Свещите са ясни - когато са за смяна се усеща, почват детонации, а и ако ги извадите се вижда с просто око в какво състояние са.
    - Филтъра е евтин, а и не е фатално ако забравим да го сменим.

    Болната тема е ангренажа и нещата покрай него, на които не можем да преценим състоянието..

    В книжката пише да се сменя на 60 000km или 3 години. Хубаво.
    Обаче нищо не пише за ролките и водната помпа.

    Три въпроса имам аз:

    1. Ролките ако не шумят, трябва ли да се сменят?
    2. Водната помпа ако е наред... ?
    3. Като се сменя ангренаж (с пети) сменя ли се и гарнитурата на капака на клапаните?

    Моята кола конкретно е обслужена пълно преди 40к км и 3 години.
    Каня се лятото да сменя ангренажа, но за останалите неща се колебая?

  2. #2

    Default

    Ремъка се къса най-често от повредени ролки или помпа, филтъра ако не го сменяш ще гори повече.
    На моя дизел ремъка и ролките са на около 10 години и стотина хил. км. но така съм преценил, че трябва.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    В тази тема мисля да обсъдим кое е задължително и кое е пожелателно да се смени при обслужване на нашите бензинови(4цил) алфички.

    - Свещите са ясни - когато са за смяна се усеща, почват детонации, а и ако ги извадите се вижда с просто око в какво състояние са.
    - Филтъра е евтин, а и не е фатално ако забравим да го сменим.

    Болната тема е ангренажа и нещата покрай него, на които не можем да преценим състоянието..

    В книжката пише да се сменя на 60 000km или 3 години. Хубаво.
    Обаче нищо не пише за ролките и водната помпа.

    Три въпроса имам аз:

    1. Ролките ако не шумят, трябва ли да се сменят?
    2. Водната помпа ако е наред... ?
    3. Като се сменя ангренаж (с пети) сменя ли се и гарнитурата на капака на клапаните?

    Моята кола конкретно е обслужена пълно преди 40к км и 3 години.
    Каня се лятото да сменя ангренажа, но за останалите неща се колебая?
    На 1 и 2 ще ти отговоря с 2 въпроса.
    1. А ако някоя блокира след х месеца?
    2. А ако протече след х месеца?



  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Относно ангренажа на 3 години аз сменям само съдържащите полимери детайли (за 3 години въртя около 25К). Т.е ремъка и паразитната ролка. Обтяжната ролка и водната помпа ги сменям на 60К, без значение времето.
    Гарнитурата я сменям при всяко отваряне на капака, като допълнително мажа тънко главата с маслоустойчив силикон.
    Last edited by ecotronic; 17-12-2016 at 18:12.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Обаче нищо не пише за ролките и водната помпа.

    Три въпроса имам аз:

    1. Ролките ако не шумят, трябва ли да се сменят?
    2. Водната помпа ако е наред... ?
    3. Като се сменя ангренаж (с пети) сменя ли се и гарнитурата на капака на клапаните?
    Ролки смених преди 8 години и почти 300 хиляди км.....още не съм ги пипал от тогава......ремъка смених преди няколко месеца - беше на същата възраст и км.....не ми се наложи, просто превантивно......можеше да изкара и още мисля.....
    Водната помпа е на възраста на ролките.....два пъти лъхнах гарнитура на глава заради термостат и радиатор, но не я смених.....
    Гарнитурата на клап е на същата възраст, свалял съм го 3 пъти, и обратно пак с силикон......не тече, сълзи от неква шибана шпилчица от изпуск колектор дето ми писна да я правя и съм я отсвирил......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ролки смених преди 8 години и почти 300 хиляди км.....още не съм ги пипал от тогава......ремъка смених преди няколко месеца - беше на същата възраст и км.....не ми се наложи, просто превантивно......можеше да изкара и още мисля.....
    Водната помпа е на възраста на ролките.....два пъти лъхнах гарнитура на глава заради термостат и радиатор, но не я смених.....
    Гарнитурата на клап е на същата възраст, свалял съм го 3 пъти, и обратно пак с силикон......не тече, сълзи от неква шибана шпилчица от изпуск колектор дето ми писна да я правя и съм я отсвирил......
    +1 Преди 9 години смених само ремък,и така до сега около 120 000 км.Напоследък имам неустановени шумове,и другата седмица,ще сменя най-после и ролките,но мисля да не пипам помпата.Нямам никакво доверие относно "нови" авточасти.Иначе гарнитурата на капака и аз съм я лепил два пъти,но този път ще рискувам с нова.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #7

    Default

    +1 карайте и не сменяйте навреме ролки и ремъци, така се върти икономиката все пак.Тия в сервизите и те хляб ядат, вместо 300 тина лева за труд, ролки и ремъци, и половин ден без кола, се отива на 1к. и се остава за кола за по-дълго време, пък ако сме на път някъде, и пътната помощ и тя се включва в яденето на ляба, ма там е намазан и с масълце и луканчица отгоре. Не знам каква смелост имате да натоварите жената и детето и да отцепите за Гърция примерно и да знаете че не сте си сменили ангренажа, аз лично нямам.

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    .....два пъти лъхнах гарнитура на глава заради термостат и радиатор, но не я смених.....
    На коя фирма беше термостата и колко струваше ?
    Last edited by thecleaner; 18-12-2016 at 10:26.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8

    Default

    За това се карат евтини коли, чупи се мотора и си купуваш нова.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    За това се карат евтини коли, чупи се мотора и си купуваш нова.
    Туинспарк се намира с малко повече късмет за около 200лв работещ, ако можеш да си го качиш сам или имаш приятел с който да го качите, защо трябва да се хвърля колата ако другото е здраво по нея?

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Туинспарк се намира с малко повече късмет за около 200лв работещ, ако можеш да си го качиш сам или имаш приятел с който да го качите, защо трябва да се хвърля колата ако другото е здраво по нея?
    Има разни варианти, разбира се най- добре да се сменя ангренажа понякога, мен ме спира неизвестността на новите части и не знам този който ще сменя какво е пил снощи и в какво настроение е.
    Задоволявам се с това веднъж в годината да превъртя ремъци и да ги огледам.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Не мога да повярвам че това е форум на фенове на Алфа Ромео или най-малкото на хора които си потдържат колите.... Нищо не сменяйте по предписание това е само и само да лапат тия измамници по сервизите..


    П.с. снимките са от ТС на 52000км
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20161123_115130.jpg   20161121_143830.jpg   20161121_143825.jpg  
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  12. #12

    Default

    То няма гаранция, скъсах ангренаж на 12000 км докато излизам от гаража.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    На 52 000 или на 520 000 км.?Щото това ако е на 52К км тоя е за убиване.Щото моя гони 400К км и няма и помен от такава чернилка и гняс.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    На коя фирма беше термостата и колко струваше ?
    Чесно казано не помня, върти ми се в главата че беше Вернет, но може и да бъркам.......затвори на спускането преди Ихтиманския мотел на Тракията и на изкачването след него не се отвори.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Чесно казано не помня, върти ми се в главата че беше Вернет, но може и да бъркам.......затвори на спускането преди Ихтиманския мотел на Тракията и на изкачването след него не се отвори.......
    Ма тва от тия модерните, де се набиват в маркуча ли ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •