Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Нагреватели за двузонов климатроник

  1. #1

    Default Нагреватели за двузонов климатроник

    Някой може ли да ме посъветва как най-лесно мога да стигна до тях и да ги проверя?
    156 1.9JTD 16V M-Jet 2003

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Разглабяш вдясно на централната конзола, в краката на пасажера.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Привет. Ако се наведеш от пасажерската страна под таблото се виждат три букси.Две сини и една сива/при мен са една синя и една сива/ другата е рязната.Сините доколкото прочетох в форума са за степените 1 и 2.Имаше специална тема с много подробности за което благодаря
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Разглабяш вдясно на централната конзола, в краката на пасажера.
    Нещо не ме упъти повече, от това което и аз виждам в елърна

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Уф, мама му стара.
    Те го - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...&postcount=296
    Те я и цялата тема - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E4%E3%F0%E5%E2
    Last edited by myato; 19-12-2016 at 18:42.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Уф, мама му стара.
    Те го - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...&postcount=296
    Те я и цялата тема - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E4%E3%F0%E5%E2
    Благодаря! А аз търся нещо друго. Сега вече ми е ясно

  7. #7

    Default

    А там в краката на пасажера под жабката имаш ли някаква пластмаса или нещо от сорта,което да завършва и затвара цялата ниша. Че при мен е само някакво дебело киче плат изпадащо в краката.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Ivaelo View Post
    А там в краката на пасажера под жабката имаш ли някаква пластмаса или нещо от сорта,което да завършва и затвара цялата ниша. Че при мен е само някакво дебело киче плат изпадащо в краката.
    Само кичето е

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Махаш кечето, виждаш буксите и мериш. Нагревателите 100% са здрави. А защо не работят вече романи сме изписали . При мен след корекциите вече втора зима греят. Не е някаква мегатоплина но на фона на стандартното мръзнене си е подобрение
    Last edited by Alexanderbb; 21-12-2016 at 19:47.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Махаш кечето, виждаш буксите и мериш. Нагревателите 100% са здрави. А защо не работят вече романи сме изписали
    Не, работят. Но ми се струва слабичко и затова искам да ги проверя. Но се бях объркал с друг тип

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не, работят. Но ми се струва слабичко и затова искам да ги проверя. Но се бях объркал с друг тип
    Е това животно искам да го видя с очите си. Алфа 156 с работещи 3 степени на калорифера управлявани от таблото на климатроника. При това и без любимият им заводски преходник
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Е това животно искам да го видя с очите си. Алфа 156 с работещи 3 степени на калорифера управлявани от таблото на климатроника. При това и без любимият им заводски преходник
    Тия дни ще го видя как е и ще кажа

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Е това животно искам да го видя с очите си. Алфа 156 с работещи 3 степени на калорифера управлявани от таблото на климатроника. При това и без любимият им заводски преходник
    Заради тази тема от няколко дни правя едни експерименти с парното

    Вечер -5 градуса паля колата пред нас и цъквам копчето за размразяване на предното стъкло, при което ми включва автоматично и реотана на задното. Държа си едната ръка на духалката, за да усетя кога ще духне "топлото".

    За 1.5км без никакъв трафик, спирам на първия възможен светофар (около 2 минути, от както работи автомобилът) и вече духа топличко, на 3-тия километър вече духа горещ въздух.

    - С двузоновия климатроник съм
    - Не съм пипал нищо по настройките с ФЕС/МЕС, не съм и проверявал с програмата активен ли е подгрева или не, защото според мен загрява достатъчно адекватно.
    - Погледнах калорифер има, а буксите някой ги беше наредил преди мен, така както трябва да бъдат сива + 2 сини. Липсваше този преходник, който видях по снимките на повечето от вас.

    Та с оглед на това смея да твърдя, че калориферът в алфата ми функционира - дали заводски, дали предишния собственик го е активирал, мога само да гадая. При вас колко бързо загрява?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14

    Default

    Да вметна за загряването. Преди да сменя антифриза карах извество време само с вода. Когато сипах Парафлуто и започна да загрява чуствително по-бързо. Но чак за 2-3 светофара - абсорд да дугха толкова топло. Ако я ръчкам всъщонст може и да успее де. Нали за дизели си говорим ? И един въпрос - нали е норамално да спадат градусите на "водата" при работещо парно ?

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Заради тази тема от няколко дни правя едни експерименти с парното

    Вечер -5 градуса паля колата пред нас и цъквам копчето за размразяване на предното стъкло, при което ми включва автоматично и реотана на задното. Държа си едната ръка на духалката, за да усетя кога ще духне "топлото".

    За 1.5км без никакъв трафик, спирам на първия възможен светофар (около 2 минути, от както работи автомобилът) и вече духа топличко, на 3-тия километър вече духа горещ въздух.

    - С двузоновия климатроник съм
    - Не съм пипал нищо по настройките с ФЕС/МЕС, не съм и проверявал с програмата активен ли е подгрева или не, защото според мен загрява достатъчно адекватно.
    - Погледнах калорифер има, а буксите някой ги беше наредил преди мен, така както трябва да бъдат сива + 2 сини. Липсваше този преходник, който видях по снимките на повечето от вас.

    Та с оглед на това смея да твърдя, че калориферът в алфата ми функционира - дали заводски, дали предишния собственик го е активирал, мога само да гадая. При вас колко бързо загрява?
    От преди малко. Паля колата тръгвам, активирам си с дистанционното 2 степен на калориферите. Минавам 300 метра, слагам си ръката на долните духалки, усеща се топло
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •