Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Нагреватели за двузонов климатроник

  1. #31
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Принципно става по много начини, но съществува и риск да драснеш радиаторчето на парното, тогава си ебало мамата, щото то стои точно над питата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #32
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Щом няма калорифер няма и релета тогава .Поне при мен е така. Бушоните са два и стоят от дясно на горивния филтър.

    ---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:28 ----------



    С лист от ножовка пак става без да сваляш нищо,но гърча пак си е подобаваш . Иначе при Цвятко има някакъф ФЕНОМЕН.Хем няма калорифер ,хем работи
    Мисля че двата бушона до горивният филтър са част от старата система със свещи в антифриза. Това което се ползва от повечето производители.
    Моето лично мнение е че когато са решили да я сменят с калориферите, нещо в управление на Delfi яко се е омазало. С две думи има конструктивен дефект, който са успели да отстранят чак при 159 ката. За това намеква и глупавия преходник, слаган в колите ни за шунтиране на степените
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #33
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Мисля че двата бушона до горивният филтър са част от старата система със свещи в антифриза. Това което се ползва от повечето производители.
    Моето лично мнение е че когато са решили да я сменят с калориферите, нещо в управление на Delfi яко се е омазало. С две думи има конструктивен дефект, който са успели да отстранят чак при 159 ката. За това намеква и глупавия преходник, слаган в колите ни за шунтиране на степените
    На мен друго ми е чудно.Има два бушона по 30А .Дебели кабели,отделен датчик за температура на водата(на маркуча за парното) .А няма нито калорифер нито свещи за водата.Не мога да го проумея.Няма и излишни букси .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    На мен друго ми е чудно.Има два бушона по 30А .Дебели кабели,отделен датчик за температура на водата(на маркуча за парното) .А няма нито калорифер нито свещи за водата.Не мога да го проумея.Няма и излишни букси .
    Буксите ги дават отзад вляво, а релетата - в средата отзад. Ще залягам пак при удобен случай

  5. #35
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    На мен друго ми е чудно.Има два бушона по 30А .Дебели кабели,отделен датчик за температура на водата(на маркуча за парното) .А няма нито калорифер нито свещи за водата.Не мога да го проумея.Няма и излишни букси .
    И при мен беше така, не се чуди, италянска му работа. Място за голям акумулатор също нямаш предполагам (макс 76Ач)? Явно на колите за Италия са така.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    На мен друго ми е чудно.Има два бушона по 30А .Дебели кабели,отделен датчик за температура на водата(на маркуча за парното) .А няма нито калорифер нито свещи за водата.Не мога да го проумея.Няма и излишни букси .
    Любе, ти с двузонов ли си? Не си, значи нямаш калорифер. И датчикът ти за температура на термостата не е ли ти единичен?

  7. #37
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Любе, ти с двузонов ли си? Не си, значи нямаш калорифер. И датчикът ти за температура на термостата не е ли ти единичен?
    Пак дрънкаш глупости, къде си виждал кросвагон или Q4ка дето не е цялостен фейслифт ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #38
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Любе, ти с двузонов ли си? Не си, значи нямаш калорифер. И датчикът ти за температура на термостата не е ли ти единичен?
    Пак не четеш .Писал съм за датчик на маркуча за парното! Ти като с двузонов да не би да имаш? Между другото вече имам калорифер

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:57 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Буксите ги дават отзад вляво, а релетата - в средата отзад. Ще залягам пак при удобен случай
    Недей залягай ,нищо няма да намериш .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Пак не четеш .Писал съм за датчик на маркуча за парното! Ти като с двузонов да не би да имаш? Между другото вече имам калорифер

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:57 ----------



    Недей залягай ,нищо няма да намериш .
    Абе просто те попитах нещо, отговори ми

    ---------- Post added at 10:41 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Пак дрънкаш глупости, къде си виждал кросвагон или Q4ка дето не е цялостен фейслифт ?
    Любо да е с кросвагон? Да е фейс? Колата от подписа му е '98г. Освен ако няма и друга

  10. #40
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Пак не четеш .Писал съм за датчик на маркуча за парното! Ти като с двузонов да не би да имаш? Между другото вече имам калорифер

    ---------- Post added at 09:58 ---------- Previous post was at 09:57 ----------



    Недей залягай ,нищо няма да намериш .
    Да ти кажа датчика на маркуча за парното си го има и при двузоновия. Същият като на 155 цата на радиатора
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Да ти кажа датчика на маркуча за парното си го има и при двузоновия. Същият като на 155 цата на радиатора
    Да, ама не

  12. #42
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, ама не
    Кое е не? Това че го има или това че е като този на радиатора на 155 цата?
    Ако не ти се вярва да ти дам да го пипнеш.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #43
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default

    Днес и аз реших да видя дали имам или нямам подгревател.
    Оказа се че имам трите букси, /махнах разклонителя и свързах буксите, две сини и една сива....Качих компа с Multiecuscan но не ми позволява да влезна в менюто на климатроника. Изписва ми че може само с платена версия.
    Палнах колата навън -6 градуса и след една минута започна да духа леко топъл въздух. Предполагам че работи. Но ми е странно след като кабелите не бяха включени / това означава че не е и работил / възможно ли е подгрева да е активирам.

    Става въпрос за колата ми от подписа.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  14. #44
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Аз съм с кросвагон имам всичко релетата са ми захранени и не работи и не е работил досега ,закачам го на пиратско Делфи 150 слизам в климатроник имам зимен пакет,влизам в допълнителен подгрев давам тест и нищо само чувам клапата как я отваря или затваря незнам точно и релетата нещът да щракат ,свалих ги ,и разбрах че никога не са работили като ги дам на късо и двете започват да работят и трябва да ви кажа че на три черти на парното духа доста топло и се чувства осезаемо.Изчетох целия свят и установих ,че трябва да се преправи ще търся жичкаджия да ми прави управление.Иначе този подгрев работи когато температурата на антифриза е под 20 гр след като сме запалили и подгревните свещи са спрели да греят и имаме зареждане мин 13.2 v и включен вентилатор на парното и спрямо студа и тока в акумулатора решава колко релтана да пусне 1,2 или 3 и като загрее около 40 гр ги гаси.Но засега никой не съм чул в 156 ца фейс да му работи както е заводски,ако някой му знае цаката да пише на лични ще му заплатя ако е възможно да проработи както трябва.
    Last edited by pironkov66; 30-01-2017 at 00:29.

  15. #45
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някой да е наясно с егр клапана, кои крачета имат нужда от захранване за да отвори напълно и какви са му работните напрежения ?
    Имам 2бр егр и 2бр топлообменници, та евентуално дали да не си направя нещо като печка през която минават изгорелите газове ? То не че остана много от зимата, ама поне една дискусия относно това дали е възможно може да спретнем. На теория, някъде около меката връзка може да се отклони една тръба и да се бодне егр-а, а след него топлообменника. Когато го отворя принудително част от изгорелите газове минават през него и топлят антифриза, изходящия пушек ще излиза някъде отдолу през нешо като аспухче като на печките Вебасто. Така имаме безплатна печка която можем да си пускаме когато си поискаме, а загряването ще е доста бързо. Лятото ще го мислим, вероятно ще остане по същия начин, но маркучите ще са откачени и антифриз няма да циркулира, макар че ако егр е затворен мисля че няма да има никакъв проблем.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •