Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 47 of 47

Thread: Нагреватели за двузонов климатроник

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Някой да е наясно с егр клапана, кои крачета имат нужда от захранване за да отвори напълно и какви са му работните напрежения ?
    Имам 2бр егр и 2бр топлообменници, та евентуално дали да не си направя нещо като печка през която минават изгорелите газове ? То не че остана много от зимата, ама поне една дискусия относно това дали е възможно може да спретнем. На теория, някъде около меката връзка може да се отклони една тръба и да се бодне егр-а, а след него топлообменника. Когато го отворя принудително част от изгорелите газове минават през него и топлят антифриза, изходящия пушек ще излиза някъде отдолу през нешо като аспухче като на печките Вебасто. Така имаме безплатна печка която можем да си пускаме когато си поискаме, а загряването ще е доста бързо. Лятото ще го мислим, вероятно ще остане по същия начин, но маркучите ще са откачени и антифриз няма да циркулира, макар че ако егр е затворен мисля че няма да има никакъв проблем.
    EGR-ът е с ШИМ - Широчинно Импулсна модулация, а не с напрежение 0 и 12V

    Спомних си нещо - моята кола е с у-ние от климатроника на 2.0 JTS та може и да я няма тази функция
    Last edited by Alex_26; 30-01-2017 at 14:11.

  2. #47
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ся ако го кажеш и на български... ЩИМ ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •