Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем на клапан за високо налягане (горивна система)

  1. #1

    Default Проблем на клапан за високо налягане (горивна система)

    Проблема е малко обширен, но крайната точка стана онзи ден. Излязох с колата, на прибиране не успях да я запаля. Видях, че тече от някъде нафта, но това се оказа откачен маркуч на дюзата за излишно гориво. Големия проблем е, че при движение колата понякога ми гасне, когато отнема газта. След това веднага си пали, на диагностика излиза проблем с горивната помпа и по-точно помпата за високо налягане ( или клапана по-точно). Майстора ми обясни, че налягането не е постоянно. Колата успява да запали, трака и шуми като трактор и ако не я форсирам ГАСНЕ. Случвало ми се е преди една година, беше лятно време, на празен ход форсирам до 4 хил. оборота, отнемам газта и колата изгнасна, все едно спря потока на гориво. Обясниха ми, че след като се купи нов клапан за високо налягане, проблема може да си остане , тъй като няма нужната техника да определи точно дали от него е проблема и след това клапата се пращала в Русе ( от Свищов съм) за инспекция и нам какво си. Ако някой е имал подобен проблем и знае за що иде реч, нека удари едно рамо.
    П.С - Днес пробвахме 2 клапана от ФИАТ (втора ръка) . Първия скачаше до 400 налягането , а втория държеше празен ход , но прескачаше до 350-380 , но пак тракаше като ненормално . Съжалявам , ако не съм обяснил както трябва , но не знам точната терминология !
    Last edited by ludpich; 21-12-2016 at 22:33.
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  2. #2

    Default

    тука ми намирисва на неработеща добре дюза, щом трака и пуши! Оттам и гаснене... помпата я забравяш това е последното нещо. Друго сменяш горивен филтър, чистиш цетката на помпата в резервоара, може да се прегледа и регулатора да не е зацапан. Но първо да се видят дюзите !
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ludpich View Post
    Проблема е малко обширен, но крайната точка стана онзи ден. Излязох с колата, на прибиране не успях да я запаля. Видях, че тече от някъде нафта, но това се оказа откачен маркуч на дюзата за излишно гориво. Големия проблем е, че при движение колата понякога ми гасне, когато отнема газта. След това веднага си пали, на диагностика излиза проблем с горивната помпа и по-точно помпата за високо налягане ( или клапана по-точно). Майстора ми обясни, че налягането не е постоянно. Колата успява да запали, трака и шуми като трактор и ако не я форсирам ГАСНЕ. Случвало ми се е преди една година, беше лятно време, на празен ход форсирам до 4 хил. оборота, отнемам газта и колата изгнасна, все едно спря потока на гориво. Обясниха ми, че след като се купи нова помпа за високо налягане, проблема може да си остане и след това цялата помпа се пращала в Русе ( от Свищов съм) за инспекция и нам какво си. Ако някой е имал подобен проблем и знае за що иде реч, нека удари едно рамо.
    Едва ли би си купил нова помпа за високо налягане ГНП,тя струва колкото цялата ти кола.Оправя се старата с ремонтен комплект !Разбира се ако проблема е тя
    http://sofia-diesel-center.com/dizel...ne-common-rail
    Между другото помпата трябва да прави 300 bara-на празен ход
    Last edited by eproHD; 21-12-2016 at 22:30.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #4

    Default

    Дюзите са проверявани една по една (преди да изгасне тотално) . Колата е докарана на ход от Италия и тук тотално отказа . Магистралите са проходими и горивото тече. От сервиза казаха , че всичко клони към нова клапа .

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

    Поправих цитата , обърках се тотално в обяснението
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ludpich View Post
    Дюзите са проверявани една по една (преди да изгасне тотално) . Колата е докарана на ход от Италия и тук тотално отказа . Магистралите са проходими и горивото тече. От сервиза казаха , че всичко клони към нова клапа .

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

    Поправих цитата , обърках се тотално в обяснението
    Имаш предвид Регулатор налягане гориво или ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6

    Default

    Точно това да ! (захванато е с 2 болта за по - сигурно , че говорим за същото )
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by ludpich View Post
    Точно това да ! (захванато е с 2 болта за по - сигурно , че говорим за същото )
    А направиха ли диагностика на тая кола ?Как са дюзите какви са им корекциите,колко е налягането на празен ход и други важни показатели на двигателя
    Регулатора е 250-300 лева така,че първо намери точния проблем !
    Проблема няма как да го решиш сам поне така мисля,изчакай някой колега да те насочи към правилния сервиз !
    Last edited by eproHD; 21-12-2016 at 22:49.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Да . Единственото което ми показа (и аз разбрах) е , че показва (от време на време) fuel pressure . Днес сменихме 2 регулатора от ФИАТ . На първия държеше празен ход 300 и изведнъж скочи на 400 и угасна . Вторият държа доста време между 300-350 , скача до 380-390 на периоди и това е - не угасна , но много дрънка . При форсиране няма никакви проблеми , но не държи нормално празен ход . За дюзи не е ставало даже на въпрос . Нямало начин за проверка дали е точно от регулатора , но "всичко клоняло на там , няма гаранция , че ще работи дори с нов" . Единствено да се прати до Русе , да се пробва самия Регулатор и тем подобни .
    В Свищов няма кадърни майстори , за това се обръщам към вас .
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ludpich View Post
    Да . Единственото което ми показа (и аз разбрах) е , че показва (от време на време) fuel pressure . Днес сменихме 2 регулатора от ФИАТ . На първия държеше празен ход 300 и изведнъж скочи на 400 и угасна . Вторият държа доста време между 300-350 , скача до 380-390 на периоди и това е - не угасна , но много дрънка . При форсиране няма никакви проблеми , но не държи нормално празен ход . За дюзи не е ставало даже на въпрос . Нямало начин за проверка дали е точно от регулатора , но "всичко клоняло на там , няма гаранция , че ще работи дори с нов" . Единствено да се прати до Русе , да се пробва самия Регулатор и тем подобни .
    В Свищов няма кадърни майстори , за това се обръщам към вас .
    Ами по-евтино ще ти злезне МЕС безплатна версия и едно кабелче ELM327, живи данни и готово

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •