Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 115

Thread: Как да се байпасне имобилайзер при загубен ключ за Алфа 156

  1. #76
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Цвятко, обади се на Коко да приготвя по-бързо комплекта компютър, имобилайзер и ключ, че няма време...
    Благодаря за разбирането и съчувствието. Аз се чух с него и утре ще му пращам снимки и пак ще говорим. Дано да успеем да свършим работа.

  2. #77
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    Вече говорихме с тях. Казаха същото, като в предните сервизи - за програмирането 150 евро или да се купи нов оригинален ключ. (който също трябва да бъде програмиран, ама да не влизаме в подробности, нали?!)
    Общо взето, все същия кОр.
    Свързах се със scarface. Утре ще ходя до сервиза, в който е колата, за да снимам компютъра, че иска да погледне какви са буксите.
    На връщане ще мина пак през тези Арести, за да говорим по-подробно. Тук обаче, като им обясняваш нещо, особено ако жена го обяснява - не слушат, а си говорят наизуст. Защото и в предните сервизи ни казаха "ааа, няма проблем, ще ви направим нов ключ" и после след N на брой дни "елате си я вземете, щот не можем да го програмираме"
    И въобще, до тук има-няма едно 200 евро и кой знае още колко, за кола под наем... Парите си летят, решение не се намира.


    П.П. От Алфа Ромео Бг казаха, че на бензиновите двигатели не можело да се байпасва имобилайзера. Колко е истина - не знам. Само повтарям какво казаха.
    Може. Байпасва се.

    Това като чета е 156. Със стария иммо бокс. Нужно е да се отвори кутииката, да се изчете една памет вътре и да се извади пин кода. Всеки свестен ключар може да го направи.

    След това се прави заготовка на нов транспондер и се вписва в имото. Това става дори с андроид програмката AlfaOBD. Има много апаратура с която също може да се впише.

    Общо взето за 1 час работа макс.

    Компютъра на този мотор щом е CF3 e Bosch Motronic ME7.3.1 от който също може да се прочете пин-а по OBD с Абритус апаратурата (AVDI - interface) която онези с които те свързах я имат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #78
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На византийците просто не им се занимава. Не вярвам да са толкова прости.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Може. Байпасва се.

    Това като чета е 156. Със стария иммо бокс. Нужно е да се отвори кутииката, да се изчете една памет вътре и да се извади пин кода. Всеки свестен ключар може да го направи.

    След това се прави заготовка на нов транспондер и се вписва в имото. Това става дори с андроид програмката AlfaOBD. Има много апаратура с която също може да се впише.

    Общо взето за 1 час работа макс.

    Компютъра на този мотор щом е CF3 e Bosch Motronic ME7.3.1 от който също може да се прочете пин-а по OBD с Абритус апаратурата (AVDI - interface) която онези с които те свързах я имат.
    Oem, радвам се пак да се засечем тук

    Сигурен ли си за последното
    Bosch Motronic ME7.3.1 от който също може да се прочете пин-а по OBD с Абритус апаратурата (AVDI - interface)
    Аз не съм
    Key programming. Transponders/Keys preparation. BCM - Configuration data read and update,PIN, component protection data
    BCM Read/Update ConfData by OBDII. Supported units:
    - BCM Delphi (93C66) - NOTE: PIN Code is required!
    - BCM Marelli (912DG128, 3K91D)
    - BCM Marelli (9S12DG256, 1K79X)
    - BCM Marelli (NEC 70F3237/70F3378,95160)
    - BCM Marelli (NEC 70F3633,95320)
    - BCM Siemens (9S12DG12
    Transponder maker - Preparing transponder by dump of immobilizer to be ready for key programing.
    Key learning - by OBDII key programming for variuos models Fiat, Alfa, Lancia - Alfa 147, Mito; Fiat Freemont, 500, 500L, 500X, Bravo, Grande punto, Croma, Doblo, Ducato, Fiorino, Idea, Palio,
    Panda, Stilo; Lancia Thesis, Delta; Jeep Cherokee KL 2013+; CHRYSLER 200,300,PT Cruiser,Town & Country,Sebring; DODGE - Nitro, Viper (2013+), Dart, Dakota, Aspen, Avenger,
    Caliber, Caravan, Challenger, Charger, Durango, Journey, Magnum, RAM, RAM (Mexico), RAM 1500, 2500, 3500, 4500, 5500; JEEP - Commander, Compass, Grand Cherokee, Wrangler,
    Liberty (2008+)
    PIN code reading from the Wireless Control Module (WIN/WCM) or Radio Frequency Hub (RFH) for Chrysler, Dodge and Jeep vehicles(2006-2011)
    Remote control programming by OBDII: Alfa 147; Fiat Bravo, Chroma, Idea, Palio, Panda, Punto, Stilo, Doblo, Ducato; Lancia Thesis

  5. #80
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    На византийците просто не им се занимава. Не вярвам да са толкова прости.
    Да, повярвай ми, толко са простиЗа 5 г. и половина се убедих.

    Така. scarface няма нужните ми чарколяци.
    В сервиза в момента, в който си отворих устата, започнаха да ми се карат, крещят и да ми говорят, като на малоумна. Като ми се каза да не съм обяснявала какви са цените в България - той знаел! Бил си купил диагностицик от България от няква фирма, не можах да разбера името, за 85 000! Да, правилно четете Осемдесет и пет хиляди. Дали евро, дали левове, не разбрах, ама не мисля, че има някво значение
    В крайна сметка, каза, че щял да оправи колата. Можел! Да видим!
    Само се чудя, като може, какво прави 8 дни досега?!?!?

  6. #81

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    Да, повярвай ми, толко са простиЗа 5 г. и половина се убедих.

    Така. scarface няма нужните ми чарколяци.
    В сервиза в момента, в който си отворих устата, започнаха да ми се карат, крещят и да ми говорят, като на малоумна. Като ми се каза да не съм обяснявала какви са цените в България - той знаел! Бил си купил диагностицик от България от няква фирма, не можах да разбера името, за 85 000! Да, правилно четете Осемдесет и пет хиляди. Дали евро, дали левове, не разбрах, ама не мисля, че има някво значение
    В крайна сметка, каза, че щял да оправи колата. Можел! Да видим!
    Само се чудя, като може, какво прави 8 дни досега?!?!?
    А аз ти се чудя защо не си поръча ключ. Досега да си забравила

  7. #82
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:25.

  8. #83
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:25.

  9. #84
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    По мое мнение оптималното решение за колежката в случая е да си купи нова кола. Разбира се, междувременно не е за пренебрегване и опцията загубеният ключ за Алфата да се намери.
    Ти как би се почувствал, ако си на мястото на колежката и се появи Гайдаров с безценните си съвети?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #85
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:25.

  11. #86
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    Да, повярвай ми, толко са простиЗа 5 г. и половина се убедих.

    Така. scarface няма нужните ми чарколяци.
    В сервиза в момента, в който си отворих устата, започнаха да ми се карат, крещят и да ми говорят, като на малоумна. Като ми се каза да не съм обяснявала какви са цените в България - той знаел! Бил си купил диагностицик от България от няква фирма, не можах да разбера името, за 85 000! Да, правилно четете Осемдесет и пет хиляди. Дали евро, дали левове, не разбрах, ама не мисля, че има някво значение
    В крайна сметка, каза, че щял да оправи колата. Можел! Да видим!
    Само се чудя, като може, какво прави 8 дни досега?!?!?
    От всичко излиза, че могат. Следователно искат да ти "смъкнат кожата". Бе както казах, византийци.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #87
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Проучи кой в България може да извади ключове и му изпрати компютъра.Изготвя ти ключовете и ти го връща заедно с тях!
    Last edited by stu; 29-12-2016 at 17:06.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  13. #88

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Цвятко, давам ти цитат от първия пост на колежката, който дава отговор на въпроса ти:
    Звънях в представителството на Алфа Ромео в София. 450лв ключ с доставка до 10 дни + 140лв за карта с кодовете. До тук добре, но този ключ пак трябвало да се "обучава", а очевидно тук нямат никаква представа как да го направят... така че това отпада.
    Ник, всеки голям ключар има апаратура да обучи ЕКУ-то с новия ключ щом има ПИН кода и оригинален ключ. И най-долнопробната апаратура го може. А там има сервиз и на Фиат, и на Ланчия

    ---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Проучи кой в България може да извади ключове и му изпрати компютъра.Изготвя ти ключовете и ти го връща заедно с тях!
    ЕКУ + ИМО, иначе не става. А тези, които премахват имото искат и колата за да пробват

  14. #89
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    По мое мнение оптималното решение за колежката в случая е да си купи нова кола. Разбира се, междувременно не е за пренебрегване и опцията загубеният ключ за Алфата да се намери.
    То с парите, дет хвърчат по колата под наем, можехме верно няква бангия за 500 евро да купим
    Ключът няма шанс да се намери. За съжаление. Беше затрит по време на една пиянска вечер... Вече обиколихме заведенията - няма го.

    Quote Originally Posted by myato View Post
    От всичко излиза, че могат. Следователно искат да ти "смъкнат кожата". Бе както казах, византийци.
    Така, продължавам да стоя зад мнението си, особено след като се обадиха днес и казаха, че НЕ МОГАТ ДА Я ОПРАВЯТ и да си я "носим" в представителството на Алфа
    И това, след като оня ден ми се крещя, вика, бях оплювана, че нищо не разбирам и да не му давам акъл, щот той тва работел последните 20 години


    Alex_26 Пина го нямаме.

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Проучи кой в България може да извади ключове и му изпрати компютъра.Изготвя ти ключовете и ти го връща заедно с тях!
    Така ще стане явно.
    Last edited by dirtybich; 30-12-2016 at 13:10.

  15. #90

    Default

    Ти май не четеш какво пиша и затова ще ти го напиша с главни букви
    ПРОЧЕТИ ОТНОВО МОЙ ПОСТ С НОМЕР 88 ПО-НАГОРЕ И ПРЕСТАНИ ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С ГЛУПОСТИ. ИЛИ НАКРАТКО - ПЛАТИ СИ КЛЮЧ + ПИН. ЩЕ ТИ ИЗЛЕЗНЕ И ПО-ЕВТИНО И НЯМА ДА СЕ ГЛАВОБОЛИШ. АКО ГО БЕШЕ НАПРАВИЛА ДОСЕГА НЯМАШЕ ДА ХАРЧИШ ПАРИ ЗА РЕНТАКАР
    Last edited by Alex_26; 30-12-2016 at 15:22.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •