Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115

Thread: Как да се байпасне имобилайзер при загубен ключ за Алфа 156

  1. #1
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default Проблем с програмиране на нов ключ за Алфа 156 1.8 16V CF3 2001

    Здравейте. Проблемът е следният:
    Първо да уточня, че се намирам в Кипър, което е и част от проблема.

    Загубихме ключа за Алфата ни, резервен няма. Колата обикаля сервизи от една седмица насам, без успех.
    В първия сервиз я държаха 3 дни. Направиха ключ, отключиха я, влиза в стартера, но не пали. Накрая ни казаха, че не могат да програмират ключа и да ходим да си я приберем. Естествено се наложи да се прибира колата с платформа.

    Сега в другия сервиз стои от 4 дни. Също не можели да програмират ключа. Обясниха ни, че липсвал някакъв файл за програмирането... нямам никаква представа за какво дрънкат. Не съм много сигурна, че и те имат представа, но това е друга тема. Казахме им да байпаснат тогава имобилайзера и въобще да се изключи - какво са правили, не знам, но явно и това не могат.

    Звънях в представителството на Алфа Ромео в София. 450лв ключ с доставка до 10 дни + 140лв за карта с кодовете. До тук добре, но този ключ пак трябвало да се "обучава", а очевидно тук нямат никаква представа как да го направят... така че това отпада.

    Днес звънях в София на мой приятел, който ми каза, че има два варианта:
    1. Да купим нов компютър, барабар с ключовете и ключалките и направо всичко да се смени. Нямало да излезе повече от 150лв. по неговите думи.
    2. Да се байпасне имобилайзера. Някакви гривни, които си комуникирали с ключа... та с лаптоп се бърникало нещо по компютъра, така че да се спре тая процедура.

    С кола под наем сме вече бая време и се хвърлиха маса пари, без да има какъвто и да е резултат... реве ми се вече от олигофрени и некадърници.

    Молбата ми е следната - ако е възможно, някой да ми напише стъпка по стъпка как да стане това байпасване, че да ходя да им "диктувам" на кретените в сервиза.

    Ако не, то поне да ми кажете от къде да се купи нов компютър с клучовете и ключалките.

    П.П. Ако ви трябва допълнителна информация: VIN или нещо друго - кажете.

    Благодаря предварително.
    Last edited by dirtybich; 30-12-2016 at 19:14.

  2. #2

    Default

    Питай SOS ключарите.Познавам някои от тях които оправят доста такива проблеми, Имаш ли ПИН кода на колата - 5 цифри на едно картонче

  3. #3
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Питай SOS ключарите.Познавам някои от тях които оправят доста такива проблеми, Имаш ли ПИН кода на колата - 5 цифри на едно картонче

    Нямам го, това също е дълга и тягостна тема. А SOS не знам кои са. Не знам дали обърна внимание, но се намирам в Кипър и това ме ограничава доста.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При положение, че колата е в Гърция и не може да се попадне на точния човек, считам, че оптималното решение е купуване на компютър, имобилайзер и ключове от автоморга и смяната им. Тази смяна не изисква кой знае какви познания.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    Нямам го, това също е дълга и тягостна тема. А SOS не знам кои са. Не знам дали обърна внимание, но се намирам в Кипър и това ме ограничава доста.
    В такъв случай се обръщаш към дилър на Алфа Ромео и си поръчваш ключ и код. Ще ти излезне по-евтино отколкото да се занимаваш с тамошните сервизи. Или си поръчваш от тук ключ, имобилайзер, комп и там някой ти ги монтира. Елементарно е. Ако искаш съдействие - на ЛС или вайбър

  6. #6
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    В такъв случай се обръщаш към дилър на Алфа Ромео и си поръчваш ключ и код. Ще ти излезне по-евтино отколкото да се занимаваш с тамошните сервизи. Или си поръчваш от тук ключ, имобилайзер, комп и там някой ти ги монтира. Елементарно е. Ако искаш съдействие - на ЛС или вайбър
    B Кипър, не в Гърция. Разликата е огромна. Кипър е остров и се стига само по вода и въздух до него

    В представителството тук, казаха, че ще проверят и ще се обадят. Та, чакам от умрял - писмо.

    В представителството в София ми казаха следното: 450лв ключ, 140лв карта с кодове, доставка до 10 дни до Бг. Това също не ме устройва, защото ключът трябва да се програмира после, а очевидно тук нямат представа как да го направят.

    Някой нещо за байпасването?
    Last edited by dirtybich; 24-12-2016 at 09:59.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    450лв ключ, 140лв карта с кодове, доставка до 10 дни до Бг. Това също не ме устройва, защото ключът трябва да се програмира после, а очевидно тук нямат представа как да го направят.
    И съм в Кипър, не в Гърция. Разликата е огромна. Кипър е остров и се стига само по вода и въздух до него
    Някой нещо за байпасването?
    Щом се затрудняват в обучението на нов ключ мисля, че с байпасването ще се затруднят доста повече. Послушай колегата ecotronic и вземи компютър, имобилайзер и ключове от някоя блъсната кола и ги замени с твоите.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Относно байпасването биха могли да ти помогнат колегите от форума OEM или Ilko Ivanov. Както и някой от клубните сервизи - RubigCar, Extreme, Ventura....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Щом се затрудняват в обучението на нов ключ мисля, че с байпасването ще се затруднят доста повече. Послушай колегата ecotronic и вземи компютър, имобилайзер и ключове от някоя блъсната кола и ги замени с твоите.
    Аз затова помолих някой ако може да ми напише стъпка по стъпка как се прави, че да ходя да им "диктувам".

    Ок, дайте тогава идея от къде да намеря компютър с ключовете и ключалките? Защото имам кой да ги донесе на 29-и до Кипър.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При положение, че механичният ключ вече го имаш, от този, който евентуално ще купиш в комплект с компютър и имобилайзер ще прехвърлите само транспондера за да не се пипа нищо по ключалките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При положение, че механичният ключ вече го имаш, от този, който евентуално ще купиш в комплект с компютър и имобилайзер ще прехвърлите само транспондера за да не се пипа нищо по ключалките.
    Транспондсерът е чипът в ключа ли?
    Извинявам се за необразоваността си по темата.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    Транспондсерът е чипът в ключа ли?
    Извинявам се за необразоваността си по темата.
    Да. Практически ти трябва само той.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да. Практически ти трябва само той.
    Ок, благодаря.
    Идеи къде да търся компютър с ключовете? Магазин? И какво трябва да предоставя, за да се купи правилният компютър? VIN номерът ли?

  14. #14

    Default

    А какъв е модела на 156-цата?

  15. #15
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    T-spark
    2001
    1.6

    Бъдете снизходителни, aко говоря глупости. Жена съм, все пак.
    Last edited by dirtybich; 24-12-2016 at 10:26.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •