Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 115

Thread: Как да се байпасне имобилайзер при загубен ключ за Алфа 156

  1. #91
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Oem, радвам се пак да се засечем тук

    Сигурен ли си за последното
    Аз не съм
    Key programming. Transponders/Keys preparation. BCM - Configuration data read and update,PIN, component protection data
    BCM Read/Update ConfData by OBDII. Supported units:
    - BCM Delphi (93C66) - NOTE: PIN Code is required!
    - BCM Marelli (912DG128, 3K91D)
    - BCM Marelli (9S12DG256, 1K79X)
    - BCM Marelli (NEC 70F3237/70F3378,95160)
    - BCM Marelli (NEC 70F3633,95320)
    - BCM Siemens (9S12DG12
    Transponder maker - Preparing transponder by dump of immobilizer to be ready for key programing.
    Key learning - by OBDII key programming for variuos models Fiat, Alfa, Lancia - Alfa 147, Mito; Fiat Freemont, 500, 500L, 500X, Bravo, Grande punto, Croma, Doblo, Ducato, Fiorino, Idea, Palio,
    Panda, Stilo; Lancia Thesis, Delta; Jeep Cherokee KL 2013+; CHRYSLER 200,300,PT Cruiser,Town & Country,Sebring; DODGE - Nitro, Viper (2013+), Dart, Dakota, Aspen, Avenger,
    Caliber, Caravan, Challenger, Charger, Durango, Journey, Magnum, RAM, RAM (Mexico), RAM 1500, 2500, 3500, 4500, 5500; JEEP - Commander, Compass, Grand Cherokee, Wrangler,
    Liberty (2008+)
    PIN code reading from the Wireless Control Module (WIN/WCM) or Radio Frequency Hub (RFH) for Chrysler, Dodge and Jeep vehicles(2006-2011)
    Remote control programming by OBDII: Alfa 147; Fiat Bravo, Chroma, Idea, Palio, Panda, Punto, Stilo, Doblo, Ducato; Lancia Thesis
    Не те знам кой си.

    Абритуса е пред мен и има функция Read ConfData (boot mode) чете еепрома, вади километри и PIN и др. Правил съм го поне 4, 5 пъти!

    После с AlfaOBD може да се впише ключ ако имобокса е здрав разбира се. Ключарите обикновено имат Tango или TM100 с които няма нужда от диагностична апаратура. Вписват го директно в паметта на имото.
    Last edited by oem; 30-12-2016 at 16:00.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #92
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ти май не четеш какво пиша и затова ще ти го напиша с главни букви
    ПРОЧЕТИ ОТНОВО МОЙ ПОСТ С НОМЕР 88 ПО-НАГОРЕ И ПРЕСТАНИ ДА СЕ ЗАНИМАВАШ С ГЛУПОСТИ. ИЛИ НАКРАТКО - ПЛАТИ СИ КЛЮЧ + ПИН. ЩЕ ТИ ИЗЛЕЗНЕ И ПО-ЕВТИНО И НЯМА ДА СЕ ГЛАВОБОЛИШ. АКО ГО БЕШЕ НАПРАВИЛА ДОСЕГА НЯМАШЕ ДА ХАРЧИШ ПАРИ ЗА РЕНТАКАР
    От къде да си купя ключа? Хайде обясни ми! От Бг?! Ок... 600лв за картата и ключа. Куриера до Кипър аз трябва да си го платя. Тва са още 20 евро. До тук добре. КОЙ ЩЕ ГО ПРОГРАМИРА ТОЯ КЛЮЧ?! ТУК ЯВНО НЕ ИМ СЕ УДАВА ПРОГРАМИРАНЕТО!
    Да отбележа, че ако поръчам от тук ключ, ще е много по-скъп, отколкото ако го поръчам в БГ.
    В представителството на Алфа ще вземат минимум 200 евро за програмирането. Плюс платформата до там... тоя ключ отива към 600 - 700 евро. Мерси. ТА, И КОЛАТА ЛИ ДА ПРАЩАМ ДО БГ, ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРОГРАМИРА ТОЯ КЛЮЧ?!
    Last edited by dirtybich; 30-12-2016 at 16:19.

  3. #93
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Както казах отначало ще следя темата с интерес ! Много писане много нещо...
    1.А само срещу 300€ щеше да си имаш ключ от България оригинален+пина
    и после с AlfaOBD/с MES не може на тази кола/ щеше сама да си го запишеш в паметта !
    2.Да и един адаптер за 10 лева,че забравих
    3.Дано този път да не ми се обидите пак !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #94
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Много лесно давате акъл вие двамата с Alex_26, при положение, че не вие трябва да ги плащате тези пари. И то по празници.
    Но, като теглим чертата, всъщност никакъв разумен и работещ съвет не сте дали.
    Очевидно не искам или не мога да дам толкова пари, и затова търся и търсех друг вариант.
    Бях посъветвана да пусна тема тук и съответно очаквах да получа някаква помощ, а не само чесане на езици и заяждания.
    Единственият, който наистина се опита да ми помогне, е scarface, за което съм изключително благодарна! Казвам "опита", защото човекът няма налично това, което ми трябва, но пък беше изключително любезен и търпелив с мен!

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Както казах отначало ще следя темата с интерес ! Много писане много нещо...
    1.А само срещу 300€ щеше да си имаш ключ от България оригинален+пина
    и после с AlfaOBD/с MES не може на тази кола/ щеше сама да си го запишеш в паметта !
    2.Да и един адаптер за 10 лева,че забравих
    3.Дано този път да не ми се обидите пак !
    И платформа, и куриер и плащането 200 евро за програмирането в представителството тук...
    Започвам да си мисля, че сте, като майсторите тук - говорите наизуст, без изобщо да слушате какво казва човекът отсреща.
    Last edited by dirtybich; 30-12-2016 at 17:26.

  5. #95
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Примерни цени:
    http://www.avtokluchar.eu/avtoklucov...oli/alfa-romeo

    Ключ -200лв.

    Куриерска услуга:

    http://www.interlogistica.bg/bg/info/gyrciya-i-kipyr/

    В двете посоки - 70-80лв.

    Крайна цена - 280лв.

    Въпросът е дали може да стане издънка и ключът да не проработи, тъй като надали този, който евентуално ще го изготви ще даде някъква гаранция?Другият риск е свързан с това, че гърците може да са омазали нещо по колата и да не може да стане нито с ключ изготвен евентуално в България, нито с ключ от дилър.И при двата варианта ще загубиш, но единият вариант е поне с 70% по евтин!Но ако е омазано нещо по компютъра и имото и този който ще прави ключа в България е почтен, може да те уведоми и да не ти взема парите, а само да ти върне комп. и имото.Ако поръчаш ключ от дилър и в последствие се окаже, че не може да стане, тъй като причината е в автомобила надали ще може да го върнеш?
    Колегата Oem също ти помага с много ценни насоки!
    Last edited by stu; 30-12-2016 at 19:13.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #96
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Няколко колеги ви дадоха ценна информация и решение на проблема. Опитайте се да се напиете на същото място и може да намерите ключовете. Ще ви струва сметката за алкохола само. Дистанционно няма какво да се направи много,тъй че успех.

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #97
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Няколко колеги ви дадоха ценна информация и решение на проблема. Опитайте се да се напиете на същото място и може да намерите ключовете. Ще ви струва сметката за алкохола само. Дистанционно няма какво да се направи много,тъй че успех....
    Ключът е загубен и точка. Без значение как и защо. Не ова е предметът на разговора.
    А по повод съветите... Линковете към мегапартс не вършат работа - не е компютърът, който ни трябва. За оригинален ключ толко пари НЯМА и не можем да дадем.

    stu, благодаря за информацията, НО възможно ли е да направят ключ, без колата да е физически при тях?! Защото от всичко изчетено и чуто до тук, поне компютърът и имото трябва да имат, за да могат да го програмират ключа В Бг.
    Разбирам, че ако им пратя компютъра, имото и ключа, най-вероятно ще могат да го оправят, но въпреки всичко не е 100% сигурно. По този въпрос звънях във Вентура гараж. Чакам да ми се обадят обратно, за да ми кажат баш за тая кола дали ще могат да програмират ключа.
    Last edited by dirtybich; 30-12-2016 at 19:09.

  8. #98

    Default

    Taзи тема може да е полезна за всички, които имат само един ключ, в това число и аз.
    Не се бавете, а си направете дубликати по-скоро, защото виждате какъв филм става като ги загубите.

  9. #99

    Default

    Quote Originally Posted by dirtybich View Post
    Ключът е загубен и точка. Без значение как и защо. Не ова е предметът на разговора.
    А по повод съветите... Линковете към мегапартс не вършат работа - не е компютърът, който ни трябва. За оригинален ключ толко пари НЯМА и не можем да дадем.

    stu, благодаря за информацията, НО възможно ли е да направят ключ, без колата да е физически при тях?! Защото от всичко изчетено и чуто до тук, поне компютърът и имото трябва да имат, за да могат да го програмират ключа В Бг.
    Разбирам, че ако им пратя компютъра, имото и ключа, най-вероятно ще могат да го оправят, но въпреки всичко не е 100% сигурно. По този въпрос звънях във Вентура гараж. Чакам да ми се обадят обратно, за да ми кажат баш за тая кола дали ще могат да програмират ключа.
    Не съм ровил много колежке на първо четене в ebay a излиза това http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo...IAAOSw-0xYWnSJ

    А пък ето с това КИТ че, http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo...0AAOSw2xRYRmEG е още по лесно, може и без ключари да се мине.

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Taзи тема може да е полезна за всички, които имат само един ключ, в това число и аз.
    Не се бавете, а си направете дубликати по-скоро, защото виждате какъв филм става като ги загубите.
    Твоя филм е точно 50-70лв., толкова струва ЕКУ комплект за 2.0 ТС CF2 Проблема е че CF 3 1.8 ecu става само от 56 и никаква друга такава, мотора се монтира само на 56 и GT, но там е по различна галимацията, абе гадна история с две думи.
    Last edited by thecleaner; 30-12-2016 at 22:27.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #100
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Проблема е че CF 3 1.8 ecu става само от 56 и никаква друга такава, мотора се монтира само на 56 и GT, но там е по различна галимацията, абе гадна история с две думи.
    ХАХхахахха това ми хареса

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Твоя филм е точно 50-70лв., толкова струва ЕКУ комплект за 2.0 ТС CF2
    Ее, успокои ме, мерси

    А знаеш ли колко струва да ми направят един чип, без да имам код(карта) ?
    Колата ми я дадоха със:
    1. дистанционно за допълнителната аларма с острие и чип. (работещ ключ) http://picbg.net/img.php?file=bfe80f35154d403a.jpg

    2. второ дистанционно без чип и острие

    3. само нарязан някакъв грозен ключ без чип.

    Та искам да направя чип (и евентуално острие, ако не е много скъпо) за второто дистанционно, и да съм подготвен колко струва.

    Съжалявам че използвам темата на колежката, но мисля че въпроса е свързан с нея(темата).

  12. #102
    започва да се пристрастява dirtybich's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Cyprus
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Съжалявам че използвам темата на колежката, но мисля че въпроса е свързан с нея(темата).
    Ааа, не, няма проблем.
    Аз вече съм в ступор и отчаяние...
    Отвсякъде ми казват "дааа, бе, няма проблем - докарайте колата" и после - "ама елате си я вземете, щот не можем да я оправим"
    И днес, като звънях по сервизи в София, ми викат "пратете ecu-то, имото и ключа и ще ви ги оправим". Нали се сещате, че ВЕЧЕ не вярвам... А и не мога и да си позволя да рискувам насляпо, защото пращането и връщането коства пари, както и времето между тях.
    Last edited by dirtybich; 30-12-2016 at 23:34.

  13. #103
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:26.

  14. #104
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ее, успокои ме, мерси

    А знаеш ли колко струва да ми направят един чип, без да имам код(карта) ?
    Колата ми я дадоха със:
    1. дистанционно за допълнителната аларма с острие и чип. (работещ ключ) http://picbg.net/img.php?file=bfe80f35154d403a.jpg

    2. второ дистанционно без чип и острие

    3. само нарязан някакъв грозен ключ без чип.

    Та искам да направя чип (и евентуално острие, ако не е много скъпо) за второто дистанционно, и да съм подготвен колко струва.

    Съжалявам че използвам темата на колежката, но мисля че въпроса е свързан с нея(темата).
    Най- обикновен ключ, с който да си паля колата и да си я отключвам и заключвам ми струваше 78 лв и 20 минути работа, става въпрос за 156ца 2,4 150коня, без код карти и каквито и да е щуротии
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  15. #105
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:26.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •