Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: От червен на бял циферблат - АР 147

  1. #16

    Default

    Ми обслужват се и се настройват тея газови.
    Филтри, мембрани от време на време, дюзички и така... Евтини са частите, но искат внимание и ще работят добре ако го правиш.

    Така става, като искаш да караш на половин цена.
    Иначе на бензин си е най-хубаво, но и най-скъпо.
    Газта и нафтата са компромиси...

  2. #17
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ми обслужват се и се настройват тея газови.
    Филтри, мембрани от време на време, дюзички и така... Евтини са частите, но искат внимание и ще работят добре ако го правиш.

    Така става, като искаш да караш на половин цена.
    Иначе на бензин си е най-хубаво, но и най-скъпо.
    Газта и нафтата са компромиси...
    Не е баш така,би ли си купил на половин цена билет за самолет с газова уредба?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #18

    Default

    Самолет на газ няма, а и със самолет се ходи до определена дестинация и се връща след определено време, не е ежедневие. Ако ни беше ежедневие да пътуваме със самолети и можехме да си го позволим нямаше да си говорим за газови

    Колата не е веднъж, тя е всекидневие, а с мизерните, изгаврени и подиграни заплати в тази държава да караш на бензин е самоубийство. За 7 лв. почти 6 л. газ слагам и няма и 3 л. бензин за същите - двойна разлика. Едно 20 л. , друго е 8-9 за бензина. При положение, че газовата не ми гори кой знае колко отгоре, а и карането ми е икономично е до около 100, не повече от 110.

    Дизел не искам. Пък тя и нафтата стана колкото бензина вече, макар и да му няма горенето ценово хич не е по-евтина. Ако взимах 2000 лв. заплата щях да си карам на бензин и дори нямаше да ми пука , че със всеки сантиметър наклон стрелката си показва башка-башка квото и падне и може да варира от червеното нула до цели 15 л. (егати отклоненията има 156). Ама не взимам тая сума, не взимам и на половината. Искам не искам правя сметката. И се радвам, че и това мога да си позволя. Алфа 144 коня всеки не може да си позволи, пък било и 17 годишна - има хора около мен дето и голф 3-ка се затрудняват да поддържат - в малко населено място да взимаш 400 е стандарт и 500 лукс. Ама в магазина цените не са по-ниски. Даже по-гадно, като поръчваш нещо обикновено го няма и трябва с доставка от близък голям град, и плащаш и доставка. Как да стане?

    Т'ва са други теме вече, социални. Обсъждахме ги в темата за по-скъпите данъци вече.

    БГ реалност, какво да правим. Пък ако имаш и дете положението вече е... алфата си трака.

    Не се оплаквам де, не си мислете , че е така - радвам се , че на тая свръх жалка пародия на някакъв стандарт имам и това, и ми доставя удоволствие в шофирането. Но сметката няма как да не си я правя.
    Last edited by Ali.Sali; 18-10-2018 at 23:51.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #19

    Default

    Почти всички самолети са с газово.... Газово-турбинни двигатели.

    Иначе примера ти е тъп и няма смисъл.
    Една кола с газова уредба е двойно по-надеждна от една кола само на бензин или само на нафта.
    Ако ти умре бензиновата/нафтовата помпа какво става? Ако спукаш резервоар, ако скъсаш горивопровод, развалиш дюза и т.н... Стоиш и чакаш пътна помощ.

    А ако имаш газова имаш две горивни системи. И като се повреди едната продължаваш с другата.

  5. #20

    Default

    А ако се счупи алтернатор, скъса се пистов ремък? Примерът, който си дал с двете горива има смисъл, ако нищо друго, освен бензиновата система не се чупеше. Хайде да си представим следната ситуация: пътуваш и в Нищото пукаш гума, но нямаш резервна, защото на нейното място е бутилката на АГУ-то. Ко праим ся?
    Last edited by dansguardian; 19-10-2018 at 08:00.
    Former Alfa owner.

  6. #21

    Default

    Примера си е съвсем валиден, що се отнася до горивната система.
    Факт е, че има и други системи, които могат да дефектират, но това не отменя това което съм казал.

    А който кара без резервна гума не прави много умен ход. Аз си имам винаги.

  7. #22

    Default





    Какво като газовата е отдолу, ето ти го решението. Багажите около нея и отгоре (ако не е нещо тежко, тогава я подпирам настрани или евентуално на задните седалки за временно, но е рядко да напълня чак до такава степен багажника).

    Та като цяло всеки проблем си има решение.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •