Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Усилен съединител 1.9jtdm?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_iotov View Post
    http://www.ebay.co.uk/itm/like/26252...n_version%3D17За тези от ибей има ли някой мнение
    Не виждам да е усилен, блендата е с плоски "ресни"

  2. #17
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    За такъв го водят,издържа с до 30 % повече натоварване.Поне така е описано,те може да напишат че издържа и до 1000 нм ,ама нали затова е поговорката не питай старило а патило.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  3. #18

    Default

    Да ъпнем малко темата. И аз скоро ще съм за съединител. От вчера започна на буксува на 6та. Дайте малко инфо какъв да купя и какви са отзивите от усиления съединител.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by velimir4 View Post
    Да ъпнем малко темата. И аз скоро ще съм за съединител. От вчера започна на буксува на 6та. Дайте малко инфо какъв да купя и какви са отзивите от усиления съединител.
    Добре е преди да сменяш да се увериш, че наистина е за смяна. Моят е на 40 000 км, никога не е карана в града и също ми се е случвало да пробуксува на шеста, но другите тестове ги издържа успешно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Добре е преди да сменяш да се увериш, че наистина е за смяна. Моят е на 40 000 км, никога не е карана в града и също ми се е случвало да пробуксува на шеста, но другите тестове ги издържа успешно.
    Ще го видя, но на наклон с 5 човека как и дам пълна газ дори и на 4 приплъзва за момент.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 150+

  6. #21
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Колеги, а на някой случвало ли му се е да тропа лагер на съединителя? Когато загрее колата почти не го прави, когато подадеш гас, също спира (всякаш се наглася). Не е маховик, също и скоростна кутия не е.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Колеги, а на някой случвало ли му се е да тропа лагер на съединителя? Когато загрее колата почти не го прави, когато подадеш гас, също спира (всякаш се наглася). Не е маховик, също и скоростна кутия не е.
    От няколко дни при мене е така и като загрее спира и се чудех какво е. Та може да е лагера казваш

  8. #23
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Не са и тампоните под двигателя и кутията Остава тампона на двигателя под акумулатора, което е много малко вероятно и лагера на съединителя. Чува се от към страната на шофьора. Според мен е лагера, няма никакви признаци да е маховик. Гадното, е че смяната на този лагер си е голяма сватба

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Не са и тампоните под двигателя и кутията Остава тампона на двигателя под акумулатора, което е много малко вероятно и лагера на съединителя. Чува се от към страната на шофьора. Според мен е лагера, няма никакви признаци да е маховик. Гадното, е че смяната на този лагер си е голяма сватба
    Ще го изчакам още то ще си покаже и тогава ще се сменява, може и комплект със съединителя

  10. #25
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    При 1.9JTD тропат феродовите дискове, защото имат демпферни пружини. Но няма никакъв проблем. Може да карат още много.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Костенец
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    При 1.9JTD тропат феродовите дискове, защото имат демпферни пружини. Но няма никакъв проблем. Може да карат още много.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    За да не отварям нова тема, от няколко дни чета, че е възможна замяната на демпферния маховик ( в комплект със съединител) с твърд маховик ( в комплект със съединител). Някой правил ли го е при 159 ка и какъв е ефекта?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    За да не отварям нова тема, от няколко дни чета, че е възможна замяната на демпферния маховик ( в комплект със съединител) с твърд маховик ( в комплект със съединител). Някой правил ли го е при 159 ка и какъв е ефекта?
    Проучих въпроса като сменях маховик наскоро. Има такива съединители за по-масовите марки за 159 няма или поне аз не намерих когато търсих. Отделно от това питах колега, който е слагал такъв на колата си и нещо беше му ял попарата неговото мнение беше, че такъв к-кт е да го сложиш и да я продадеш.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Ясно. Четох, че се предлага за ВАГ групата, на един приятел онзи ден му предложиха за Нисан и просто се замислих дали се слага и на 159-ка такова нещо. Коментарите, които четох и отзивите са доста противоречиви.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Колко по евтино ще излезе да си направиш колата с твърд маховик или да присаждаш някакви други чярколяци след като за 850лв. има комплект съединител и маховик Валео, а 1030лв. е усиления кит.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •