Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Кой е с предимство

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Благодаря за този пост. В отговор ще ти разкажа по спомен истински случай, който четох наскоро за тези умни светофари - при това точно за София ставаше въпрос.
    Умният светофар се задейства цели три минути и половина след подаването на сигнала. Коли не се виждат на километри. И какво се получава? Недисциплинираните пешеходци пресичат веднага, а дисциплинираните чакат около минута, съвсем логично предполагат, че умният светофар е развален и преминават и те. За идеалисти не се споменаваше.
    Не знам, какво и къде си чел, но такова нещо напрактика няма. Зеленото светва не повече от минута след натискането на бутона, но е супер изнервящо да се чака това време при положение, че в този момент няма никакъв автомобилен трафик.

    Без да знам в детайли, как е по света, ако аз трябваше да правя умни светофари, щях да поставя датчици с които да регистрирам интензитета на автомобилния трафик и после щях да направя така, че времето за изчакване да зависи от въпросния интензитет.
    Last edited by ecotronic; 30-12-2016 at 17:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Точно това кръгово е супер странно! Уж беше временно, ама....
    За мен идеята, е че тези, които идват от Горубляне, вече са в кръговото и знакът "СТОП", който се пада в самото кръгово) ги задължава да пропускат само колите които са в кръговото. Идващите от Младост трябва да изчакат.
    Е да де, идващият от Горубляне по околовръсното ( както е показалпснимка от гугъл колегата ), се пада ляв на идващия от Младост. Тоест трябва да пропусне идващия от дясно. Ако няма движещ се в кръговото, тези два лъча се припокриват идеално, тоест ако две коли се движат едновременно с една и съща скорост, от едно и също разстояние, то те ще навлязат в кръговото едновременно. Тоест пак би следвало да се даде предивство на идващия от младост, щото е дясностоящ. Още повече, че на околовръсното знака е стоп, а на младосткия път н1. При стопа си задължен да спреш, докато при триъгълника, не си длъжен да спреш, а само да осигуриш предимство, на тези от кръговото, щото под знака е указано със знак , че става въпрос за кръговото движение ( указателния син знак за кръгово движение ). Докато под стопа няма указателен знак. Според мен, тези от младост се оказват с предимство

    П.П. Моля , приемете условно, че В КРЪГОВОТО няма кола. Да разгледаме само кола "А" движеща се по околовръсното и кола "Б" движеща се от Младост, като приемете, че двете се движат с една и съща скорост, по едно и също време и ще навлязат в така нареченото кръгово едновременно.
    Аз съм решил след празниците да пиша на Господарите на ефира и да питам тях, както и на мейла на КАТ, щототук гатанката за моя скромен пилешки мозък е, доста сложна. Аргументи има в полза и на двамата водачи ( условни )
    Last edited by Stefan Caromov; 30-12-2016 at 18:10.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    "Б" минава пръв, тъй като "А" спира на стопа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:58.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Алфисте-идеалист,
    Пак се опитваш да ме хванеш с невярна информация - имам предвид онова болднатото в поста ми. А е близо до ума, че както никога не успя да направиш това в техническите раздели, така няма да успееш и в "Общи приказки"...
    Хайде чети тук и виж, че аз - майничката, по-добре знам от теб - "кореняка софиянец, живеещ от рождението си в центъра на столицата" - дали имате умен светофар, който сработва повече от три минути след подаване на сигнала или не: https://www.actualno.com/sofia/nedor...ws_555159.html.

    Колко пъти трябва да ти повторя, че говориш глупости, защото се доверяваш само на прочетеното?

    Мен не ме интересува, къде някой си "Гайдаров", какви глупости е писал. Всеки ден ползвам въпросните светофари и познаването им се дължи единствено и само на това.

    PS:

    На теб не ти е необходим някой, като мен, който да изтъква глупостите, които пишеш във форума. Ти и сам се справяш отлично. Но явно осъзнаваш това, щото ги триеш, за да не ти се смеят врабчетата.

    Last edited by ecotronic; 30-12-2016 at 18:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:58.

  7. #22
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Не го усуквай в присъщия ти стил, а ми отговори на въпроса - за умния светофар в Люлин ли говориш?

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

    В много дълбок размисъл изпадна, Алфисте-идеалист...
    Да не би да си отишъл да си налееш чаша от онази ракия, от която ти минава главоболието?

    ---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

    Работата е ясна, а и без това ми е време за фитнес.
    Весели празници, Алфисте-идеалист!
    Да не забравиш и да се назобиш. Щото само с "помпане" не става. Казваш ми че правилата важат, само когато те хванат ли!? Не си познал! Ще го разбереш рано или късно. Колкото по рано - толкова по добре за теб и околните.
    Ако се чудиш все пак, дали се заяждам - определено да.
    Защо!? Ами......
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #23

    Default

    А бе пичове, не ми серете по темата, моля ви!!
    Заадал съм конкретен въпрос, чакам конкретен отговор.
    Вашите недоебваници, не ме интересуват и много ви моля, не си ги изкарвайте тук.
    Знам, че има "МАЙСТОРИ ПО ВСИЧКО ", ама мен това не ме истересува, искам правно обоснован отговор, ако някой е запознат да даде

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    А бе пичове, не ми серете по темата, моля ви!!
    Заадал съм конкретен въпрос, чакам конкретен отговор.
    Вашите недоебваници, не ме интересуват и много ви моля, не си ги изкарвайте тук.
    Знам, че има "МАЙСТОРИ ПО ВСИЧКО ", ама мен това не ме истересува, искам правно обоснован отговор, ако някой е запознат да даде
    За да вземеш свидетелство за правоуправление, си изучавал правилникът. Там достатъчно ясно е описано кой как регулира движението. Ако си забравил - знак номер едно е - пресичане на път с предимство. Знак 36 гласи - спри, осигури предимство. Какво не е ясно? Ако в кръговото има кола, тя е с предимство пред всички останали. Ако няма, тоя който е пред знак 36 спира, изчаква другите и влиза в кръстовището. Правилото за дясностоящият важи за нерегулирани кръстовища. Такива са тия на които няма регулировчик, светофар или знаци. Или има светофар но е в режим на мигащо жълто, но няма знаци, или регулировчик.
    Last edited by ivan dimitrov; 30-12-2016 at 20:53.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    За да вземеш свидетелство за правоуправление, си изучавал правилникът. Там достатъчно ясно е описано кой как регулира движението. Ако си забравил - знак номер едно е - пресичане на път с предимство. Знак 36 гласи - спри, осигури предимство. Какво не е ясно? Ако в кръговото има кола, тя е с предимство пред всички останали. Ако няма, тоя който е пред знак 36 спира, изчаква другите и влиза в кръстовището. Правилото за дясностоящият важи за нерегулирани кръстовища. Такива са тия на които няма регулировчик, светофар или знаци. Или има светофар но е в режим на мигащо жълто, но няма знаци, или регулировчик.
    Ще си позволя да допълня написаното от теб.

    1 - При знак стоп, си длъжен да спреш, дори и да няма никой в радиус една атомна бомба.

    2 - Правилото за дясностоящият, освен при нерегулирани кръстовища, се прилага и при възникване на конфликтна ситуация при регулиране от по-висок приоритет.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще си позволя да допълня написаното от теб.

    1 - При знак стоп, си длъжен да спреш, дори и да няма никой в радиус една атомна бомба.

    2 - Правилото за дясностоящият, освен при нерегулирани кръстовища, се прилага и при възникване на конфликтна ситуация при регулиране от по-висок приоритет.
    С две не съм съгласен. Ако инма регулировка с по висок приоритет, то се следват нейните указания.
    Пример - възникнало е ПТП на кръстовище, светофарите са в режим мигащо жълто, контролът е поет от регулировчик. В кръстовището е хаос(не докторът), водачите стриктно трябва да следват командите на измъченият регулировчик, без значение има, или не някой отдясно.. Правилникът ясно посочва кой е с по висок приоритет, при "раздаване на правосъдие". Регулировчик, светофар, знаци и чак тогава правилото за дясното.
    Дясното винаги е с предимство де, той живият живот го доказа(мако хумор никога не пречи).

    Дядо ми казваше - "Опичайте си акъла", та и аз, понеже на него съм кръстен, ви моля - правете го бе! Моля ви!
    Празнувайте! Не се само/убивайте!
    Весели празници на всички!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    С две не съм съгласен. Ако инма регулировка с по висок приоритет, то се следват нейните указания.......
    Това е ясно. Аз говоря за ситуация на конфликт, която е възникнала при регулиране от по-висок приоритет. Тогава ситуацията се решава от правилото с по-нисък такъв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това е ясно. Аз говоря за ситуация на конфликт, която е възникнала при регулиране от по-висок приоритет. Тогава ситуацията се решава от правилото с по-нисък такъв.
    Честно - не разбирам.
    единственият случай, който мога да си представя е светофар да светне зелено навсякъде. Тогава така или инак - чакаме КАТ да дойдат и да съставят протоколи, та да оправим тенекията.
    А, да, ако измъченият регулировчик клекне в средата на кръстовището и започне да си скубе косите, то - важи следващият по ред регулатор. На дали някой ще чака да го заменят.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Честно - не разбирам.
    единственият случай, който мога да си представя е светофар да светне зелено навсякъде. Тогава така или инак - чакаме КАТ да дойдат и да съставят протоколи, та да оправим тенекията.
    А, да, ако измъченият регулировчик клекне в средата на кръстовището и започне да си скубе косите, то - важи следващият по ред регулатор. На дали някой ще чака да го заменят.
    Дори и това. Ето друг пример при изправно регулиране:

    Навлизаме в кръстовище движейки се един срещу друг. И на двамата ни свети зелено за всички посоки.Ти правиш десен завой а аз - ляв. Светофарът това не го регламентира в случая и възниква конфликтна ситуация помежду ни. Тогава правим справка с правилото от по-нисък приоритет, а именно, че завиващият надясно е с предимство пред този наляво. И твоя милост минава а аз чакам да минеш


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:59.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •