Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Кой е с предимство

  1. #31
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дори и това. Ето друг пример при изправно регулиране:

    Навлизаме в кръстовище движейки се един срещу друг. И на двамата ни свети зелено за всички посоки.Ти правиш десен завой а аз - ляв. Светофарът това не го регламентира в случая и възниква конфликтна ситуация помежду ни. Тогава правим справка с правилото от по-нисък приоритет, а именно, че завиващият надясно е с предимство пред този наляво. И твоя милост минава а аз чакам да минеш
    Оуууу! Да! Бързо схващам, но ми трябват по вече обяснения. Прав си, да.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #32
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:59.

  3. #33
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Алфисте-идеалист, това са верни, но безинтересни неща. За аудиторията ще е много по-интересно да продължиш вълнуващия си разказ как ти взеха шофьорската книжка....
    A да ти взема правата да дращиш за няколко дена ???
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #34
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:59.

  5. #35
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Толкова е лесно това кръгово. Ако идваш от Панчарево посока люлин, пропускаш тези които са в кръговото,тези от младост пък седят и чакат,всички в кръговото да се из ижат. То това е едно кръгово ...
    Това знам аз,минавам от там поне няколко пъти в месеца.

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #36
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Е да де, идващият от Горубляне по околовръсното ( както е показалпснимка от гугъл колегата ), се пада ляв на идващия от Младост. Тоест трябва да пропусне идващия от дясно. Ако няма движещ се в кръговото, тези два лъча се припокриват идеално, тоест ако две коли се движат едновременно с една и съща скорост, от едно и също разстояние, то те ще навлязат в кръговото едновременно. Тоест пак би следвало да се даде предивство на идващия от младост, щото е дясностоящ. Още повече, че на околовръсното знака е стоп, а на младосткия път н1. При стопа си задължен да спреш, докато при триъгълника, не си длъжен да спреш, а само да осигуриш предимство, на тези от кръговото, щото под знака е указано със знак , че става въпрос за кръговото движение ( указателния син знак за кръгово движение ). Докато под стопа няма указателен знак. Според мен, тези от младост се оказват с предимство

    П.П. Моля , приемете условно, че В КРЪГОВОТО няма кола. Да разгледаме само кола "А" движеща се по околовръсното и кола "Б" движеща се от Младост, като приемете, че двете се движат с една и съща скорост, по едно и също време и ще навлязат в така нареченото кръгово едновременно.
    Аз съм решил след празниците да пиша на Господарите на ефира и да питам тях, както и на мейла на КАТ, щототук гатанката за моя скромен пилешки мозък е, доста сложна. Аргументи има в полза и на двамата водачи ( условни )
    Няма такова нещо "ако". Четат се правилата безусловно.
    Ако ние двамата се ударим в кръговото, този, който идва от Горубляне ще бъде прав, а този от Младост - виновен.
    Ако аз съм в кола А казвам, че съм в кръговото и ти не си ме изчакал и си ме ударил. Ти как ще докажеш, че сме се движели с еднаква скорост, в един и същ момент сме навлезли в кръстовището и т.н. Най-малкото аз ще съм излязъл от моето и ще се намирам вече в кръговото в момента на близката ни среща. Виновен си, дори и без Господари на ефира.
    Втори пример - аз от околовръстното ще кажа, че си въртя в кръгчето и ти си ме ударил. Как ти ще докажеш, че не е така, при положение, че удара е пред твоя път точно? Просто се замисли как ще изглежда ситуацията на удара и ще видиш, че няма как да се блъснем ако аз не се намирам вече в кръговото.
    И пак да го повторя - знак Б1 (Пропусни движещите се по пътя с предимство) и Б2 (Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство) са с еднакъв приоритет, без значение кой къде се намира. Просто си длъжен на втория знак да спреш на неговата линия, без значение дали има кола на пътя.
    Ако се движим от 300 метра към кръговото и се виждаме взаимно, с една и съща скорост, то няма как да се ударим, защото единия ще спре и ще тръгне, а другия може въобще да не спира. Ама ако аз да кажем съм на 300 метра, а ти на 400, то тези 100 метра разлика могат точно да ни съберат на едно място и да се ударим. Да, аз съм спрял, няма никой по кръговото от моята "лява" страна и тръгвам. Точка. Ти минаваш по същата логика, ама аз съм вече там. Млатим се и ти си виновен. Това казва закона. Двата пътя не са свързани при наличие на кръгово кръстовище и не може да се прилага правилото на дясностоящия за всички ръкави за вход-изход от кръгово. Това, че са толкова близо нищо не означава.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #37
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Аз пък няма да се заяждам,
    Това е щото не си заядлив, за разлика от мен. Не го забравяй. Веднъж вече те информирах че не понасям конкуренция.
    Останалото си е твой избор.

    Quote Originally Posted by BO View Post
    И пак да го повторя - знак Б1 (Пропусни движещите се по пътя с предимство) и Б2 (Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство) са с еднакъв приоритет, без значение кой къде се намира..
    Това малко не е така. Знак нумеро уно е предупредителен знак. Номер 36 е задължителен. Ако не бяха с различна тежест, то единият е излишем.
    36 точно поради особената си важност е шестоъгълен и червен.
    Инак да, и двата задължават да осигуриш предимство, но при различни условия.
    Last edited by ivan dimitrov; 31-12-2016 at 00:36.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #38
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 23:59.

  9. #39
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 15-01-2017 at 00:00.

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    ....Това малко не е така. Знак нумеро уно е предупредителен знак. Номер 36 е задължителен. Ако не бяха с различна тежест, то единият е излишем.
    36 точно поради особената си важност е шестоъгълен и червен.
    Инак да, и двата задължават да осигуриш предимство, но при различни условия.
    И това малко не е така (вече). И ти, както мен (по-дърти снаги) сме учили за знак №1 и знак №36. Според новия правилник няма такова нещо, като предупредителен и задължителен. И двата са категоризирани в графата "Б", като знаци, касаещи предимство. Поради това, както Bo спомена по-горе, единият е Б1 а другият Б2. И двата са с форма, която еднозначно се разпознава от обратната страна.
    Last edited by ecotronic; 31-12-2016 at 12:07.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И това малко не е така (вече). И ти, както мен (по-дърти снаги) сме учили за знак №1 и знак №36. Според новия правилник няма такова нещо, като предупредителен и задължителен. И двата са категоризирани в графата "Б", като знаци, касаещи предимство. Поради това, както Bo спомена по-горе, единият е Б1 а другият Б2. И двата са с форма, която еднозначно се разпознава от обратната страна.
    В такъв случай - познавам някой, който трябва да чете правилник. И се извинявам на колегата.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #42
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    "Младежите" чакат. "Джамбазите" са вече в кръговото в конфликтната точка, така че стопът не играе.
    Е, ако си влязъл на полвина в кръговото и те тряснат вляво, на средата на ППС-то с голяма скорост, филмът става друг.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #43
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Пичуе,пазете се от алфа СА3185,особенно в това кръгово. Подкарал съм я на уволнение и ще се сборя със всеки който ми отнеме предимството,естествено,ако ситуацията не е животозастрашаваща
    Пропуснах да кажа... наздравеее

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #44
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Това за предимството в кръговите е някаква вечна дискусия, преди години и във форума имаше тежка и разгорещена дискусия за един въпрос от листовките с кръгово
    Най-просто казано - "кръгово" означава "кръгово движение". Всеки вход на кръговото движение се третира като отделно, самостоятелно кръстовище с кръгово движение. Ако е регулирано, спазваш знаците - ако имаш знак на входа, пропускаш тия дето карат вътре в кръга, ако тия в кръга имат знак, те те пропускат да влезеш. Ако няма знаци, важи правилото за дясностоящия и тия дето са вътре в кръга спират да те пропуснат теб да влезеш, щото си им дясностоящ. Това е - гледаш знаците и ги спазваш за колите които са вътре в кръговото. Тия дето са на другия вход не те интересуват.

    Сега факт е, че когато кръговото е по-малко и входовете са близо изглежда като едно кръстовище и тия дето влизат от съседния вход бързо идват вътре и стават с предимство пред теб, ама правилото е такова каквото съм го написал и не зависи от размера на кръгчето

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    А защо седиш и чакаш, Алфисте-идеалист?
    Защо не пресичаш?
    То бива преклонение пред законността и реда, но твоето направо е като това на Марко Тотев...
    Брат, ти пак ли възкръсна бе. В тема за предимство в кръгово, половината мнения са подмятания и размяна на любезности между теб и екото за умните светофари в София - честно, не е серизно
    Last edited by Sm0k; 05-01-2017 at 20:35.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Там, където има нелогично кръгово, то то е там с една единствена цел. Да спъва движението. Ето в Костинброд има две кръгови на Е 76. И ако първото е оправдано, защото има особено кофти кръстовище, то второто е просто изсрано. Там главният път се пресича с една алея, а самото кръгово е като от кукленска игра.
    Та видите ли такова кръгово, то е само за тормоз на водачите и за нищо друго.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •