Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Замръзна ли ви нафтата?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default Замръзна ли ви нафтата?

    Здравейте колеги.
    Да ви попитам замръзва ли ви нафтата в тези студове?
    Да използвам момента, да се оплача - имах останал половин резервоар нафта, заредена от Газпром ( с добавка Бардал БДЦ) и онзи ден сутринта в събота, при -15, ставам, подгрявам три или четири пъти - не пали ( върти и притриса, но не запали). Така от 8-ми или 9-ти път след продължително въртене запали, като изкара първионачално дим. В последствие през деня съм я палил поне 10 пъти, като нямаше проблем, палеше на първо завъртане, без пушеци дим и т.н.( няколко пъти колата си беше изстинала). Вчера сутрина, на -16 , отново същата работа...реших да сипя допълнително 25 л. авио дизел от ЕКО, на която също сипах добавка, цял ден я карах напред-назад, отново си работеше безпроблемно. Тази сутрин отново ставам, с надежата, че този път няма да имам проблем - уви пак трябваше да вътри и претриса 4-5 пъти докато запали, но без облака дим.
    Та как е при вас ситуация в тези студове?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  2. #2

    Default

    Аз съм с авио от еко без никакви добавки. Резервоара е на 2/3 пълен и нямах проблеми. Температурата при която палих беше около -11.

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Имах нЕкои притеснения дали ще запали тази сутрин след 3 дни на -15 под пряспа, ма нямаше драма - MaxxMotion от OMV. За всеки случай долях днес догоре, че беше в последната четвърт стрелката.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    На сутринта при около -9 след първата студена вечер и аз подгрявах три-четири пъти и запали от първия път, като притресе малко и леко изпуши!Следващите две сутрини реших да не си играя с тези "101" подгрева и при сходна температура само с първоначалния подгрев си запали от първия път без никъкви претрисания и пушеци.Това ме навежда на мисълта, че може тези постоянни давания на контакт и изключвания да объркват датчиците, тъй като веднъж в по-топло време ми се беше случило след няколко поредни давания на контакт пак така да ми изпуши леко.
    От тук нататък няма да правя никъкви подгреви-давам на контакт, изчаквам да да изгасне индикацията на подгрева и старт!
    -Почти пълен резервоар с дизел от Шел и добавка Cyclo!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Аз карам с Еко, обикновената нафта, без каквито и да е добавки и откакто застудя нямам проблем сутрин (-16). Говорих с управителя на EKo на бул. България и той ме увери, че до -23-25 да съм спокоен с техния обикновен дизел, тъй като слагали добавки в него срещу замръзване. Само където акумулатора много зор вижда докато развърти двигателя (толкова са се сгъстили всички течности, че например съединителят ми едвам връща) и първата минута, като запаля, двигателя трака, като стар руски трактор. Както и да е, мисля, че вероятно имаш проблем с някоя дюза или не ти стига налягане.
    Last edited by AlfaMan; 09-01-2017 at 13:17.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    За дюзите се бях замислил и аз, но преди половин месец правих пълна диагностика и всичко беше в нормите. Относно другата вероятна причина - липсата на на налягане - къде можа да бъде проблема? И в случай на проблем с налягането не би ли трябвало да го имам постоянно?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  7. #7

    Default

    В 147/156/ГТ има тема за нафтата на ОМВ. Метнете един поглед

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    За дюзите се бях замислил и аз, но преди половин месец правих пълна диагностика и всичко беше в нормите. Относно другата вероятна причина - липсата на на налягане - къде можа да бъде проблема? И в случай на проблем с налягането не би ли трябвало да го имам постоянно?
    Освен това си минал пълна диагностика, това е едно от най-важните неща налягането, които се гледат.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Момчета,не е притеснително да замръзне нафтата,проблем е,ако замръзне ракията

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10

    Default

    40л замръзна на -3 градуса от лукойл до с. Братово на 10км от нефтозавода в Бургас.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    И трите студени дни до тук паля без проблем въпреки че имах 10 литра нафта при първото палене на -14, сипах още 10 литра от Лукойл, обикновен дизел. Причината да не съм я напълнил до горе, е че сипвам от една малка бензиностанция, уж австрийска нафта (10те литра като запалих бяха от там), а пък в момента нямат. Избягвам сипване от други бензиностанции, много съм доволен от тяхното гориво, пък и се връзва в момента към 1.80лв. На Лукойл сипвам, ако чак толко се наложи. Шел и ОМВ никога. Не съм слагал никакви добавки, пали изненадващо добре за толко малко нафта. Сега пак съм на лампа, ще видим утре как ще е.

  12. #12

    Default

    Най вероятно замръзва водата в резервоарите, тя идва от биодизела.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Най вероятно замръзва водата в резервоарите, тя идва от биодизела.
    Това го казаха и преди малко в новините. Питам се, защо на същите автомобили не им замръзва нафтата в Норвегия?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Т.е. при мен веротно замръзва нафтата в дюзите, така ли да разбирам? Преди 3 часа я палих за кратко, със зор, и сега запали без никаакви грижи....много странна работа?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това го казаха и преди малко в новините. Питам се, защо на същите автомобили не им замръзва нафтата в Норвегия?
    Може, не гледам новини. Не че не искам, не мога да взема дистанционното.
    Не им замръзва защото имат изисквания и ги покриват.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •