Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 74 of 74

Thread: Проблем с чистачките.

  1. #61
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Колеги, някой може ли да даде насоки как се стига до сензора. Не намирам клип в нета, а ме е страх да счупя нещо ако подходя по силово

  2. #62
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    За сензора и на мен ми е интересно, отникъде невидях как се сваля огледалото, а си изглежда доста стабилно захванато за прозореца.

    Пс Точно по тая причина резнах жицата на сензора и сега имам чистачки с фиксирани степени, да си кажа честно не ме дразни изобщо така както си е.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #63

    Default

    Ами то огледалото се разглобява.

    Аз моето не съм го разглобявал, но съм виждал недобре затворен сензор в огледалото -отстрани "капачката" на сензора не беше добре затворена и имаше няколко милиметра процеп, та най-вероятно от там се вади и сменя.

    Не мисля, че се сваля цялото централно огледало.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #64
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това отсрани в пласмасовата кутийка е сензора за изпотяване. Сензора за чистачките е залепен за стъклото, затова предположих че се сваля огледалото и вероятно стъклото е на щипки а зад него има някакви винтове за пласмасовия капак който покрива всичко (само предполагам, някой ако е свалял нека каже как е точно).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #65
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    1 въпрос, самите степени от палеца кога работят като са автоматични чистачките? Като бутна веднъж лостчето надолу се вкл. автоматичните чистачки и дори да местя палеца май няма промяна, като бутна още веднъж надолу започват бързите степени... или бъркам..?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #66

    Default

    Ако ти работи автоматичния режим, каквото и да въртиш е все тая,сензора преценява колко често да ги пуска,вече с лоста (с позициите надолу) регулираш само бързите степени.

    Не случайно му резнах жицата,за да прави каквото аз искам
    Last edited by undy; 01-12-2017 at 20:39.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #67
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Хаха ясно благодаря.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  8. #68
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На теория от степените променяш чувствителноста на сензора, на практика прави каквото си иска и когато си иска.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    По-скоро - чувствителността на ръчката (интервалите) по отношение на сигнала от сензора. Иначе неговата чувствителност не се променя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    При мен работи добре доволен съм.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  11. #71
    Младши алфист Denislav_alfa's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Перник
    Posts
    17

    Default

    Колеги коя точно жица сте резнали и къде се намира, защото на мен пък изобщо не ми работи автоматичния режим и имам само бързи степени..

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by Denislav_alfa View Post
    Колеги коя точно жица сте резнали и къде се намира, защото на мен пък изобщо не ми работи автоматичния режим и имам само бързи степени..
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...6&postcount=55

    На огледалото има капаче, огледай и ще го видиш.Вадиш буксата и ти се пада най-дясното на първия ред с кабели.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #73
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Огледалото свалих лесно, заради това, че е закртепено за стъкло ме притесняваше да вложа повече сила Първо се сваля малкия капак над огледалото - с малко натиск с пластмасов инструмент пада лесно. След това огледалото се ибутва надолу по стъклото с плавен натиск. Откачат се кабелите на двете букси в огледалото. Сензора се държи от две скоби които се освобождават с отверка. Поне при мен проблема беше, че силиконовото покитие се е разлепило от сензора и при най-малкото запотяване на стъклото вътре влиза влага и чистачките спират да работят. След почистване всичко е ОК. До следващото замърсяване. Силиконовото покритие се къса лесно при опит да бъде свален сензора. Затова и такъв втора употреба не е най-доброто решение. Аз си купих но и на този сензор покритието беше леко разкъсано, все пак успях да го залепя със силикон и за сега е ОК.Отделно, че на части продават комплект огледалото със сензора за около 100лв. Иначе, намерих този кит за подмяна на силиконовото покритие - https://www.ebay.co.uk/itm/ALFA-159-...-/112273841726
    Ако проблема се яви отново, мисля да пробвам това като решение.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180329_112836.jpg   IMG_20180329_112849.jpg  

  14. #74
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Моите изненадващо, работят нормално.
    Използвал съм ги само 2 пъти, но работят адекватно.
    Между другото, двете ми алфи 'нов внос' от Италия, пристигнаха с намазано стъкло - "невидима чистачка" както го водим тук.
    След като си купих втората кола - alfa 159 също беше с така намазано стъкло и ми направи впечатление, че това нещо действа много положително и чистачките, чистят на 100% водата от стъклото
    А да не говорим, че и без чистачки се вижда в обилен дъжд.
    * в началото не знаех на какво се дължи този ефект, но някак си се сетих, че съм виждал нещо подобно за пръскане.
    Тази седмица в събота си купих :Turtle Wax Clearvue Rain Repellent 300ml.: от метро за 10 лв на промо, предполагам промоцията още е актуална ,а също се запасих и с Rain X - Repelent 200ml = 20лв преди това, но не устоях на промоцията на Turtle Като най- добро в youtube дават на тестове Rain X
    Очевидно навън си го ползват редовно и е много полезно според мен, нито се задържат боклуци, кал, мухи, други твари, леда не залепва на стъклото зимата.
    Чистачките също така не скърцат и се пързалят направо
    Last edited by flipz; 31-03-2018 at 11:41.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •