Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: блокирал лост на автоматика алфа 166

  1. #16

    Default

    Да...първосигнално реагирах

  2. #17
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 14-01-2017 at 22:57.

  3. #18

    Default

    Така,намерих лостчето и отблокирах скоростният лост.Свалих цялата кора и опипах работите вътре.Има лека влага...не знам конденз ли е или е текло от радиаторчето на парното.Дали не се е прецакал...не знам как се казва точно...модула за управление на автоматика?

  4. #19
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Този модул, компютър, ECU няма намиране.
    Обикновено когато умре напълно, дисплеят на таблото, не показва абсолютно нищо.
    Щом ти показва, че колата е на задна, значи има вероятност да си работи, а проблемът да е в лоста.
    При всички положения си смени радиаторчето на парното.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #20

    Default

    Колата си пали без проблем и всичко останало си работи идеално.Радиаторчето ще го сменя обезателно...чвно е имала проблем още преди години,защото гледам,че там отдолу всичко е опаковано с едно сиво като тиксо.Значи,ти мислиш че няма вероятност да е изгорял този модул за автоматила?

  6. #21
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Преди време бях попаднал на няколко такива Алфи автоматици, които се продаваха на части именно заради проблем в кутията в следствие на текло радиаторче. Явно е чест проблем.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  7. #22
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Този модул, компютър, ECU няма намиране.
    Намиране има.Цената няма да ви хареса.Когато проверявах за цена се оказа ,че е на цената на колата на старо.За това има няколко бракувани коли в страната.Обявиха ми цена 1500-1700 евро.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  8. #23

    Default

    Добро утро!Аз намерих..втора употреба за 200-250 евро.

  9. #24
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by идеалчо View Post
    Добро утро!Аз намерих..втора употреба за 200-250 евро.
    Твоят окотил ли се е. Какво стана след разблокирането.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #25

    Default

    Не знам...акумулатора е паднал.Към обяд ще е зареден и ще видя каква е хавата.Аз всъщност не знам дали не стана цялата работа,че този и идва слаб.70/640 е,взех го от старата ми 156ца.

  11. #26
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Според мен всичко под 100А е слабо за тоз мотор... Зимата особено.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #27
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by идеалчо View Post
    Добро утро!Аз намерих..втора употреба за 200-250 евро.
    Дано си улучил повредата.При мен след три години митарстване по сервизи се оказа ,че повредата не е там.То не бяха смени на масла.почистване на маси.Куп сервизи и майстори.Накрая ми писна от оплакванията на зетя и я оставих за два часа при мен.Оказа се че аварийният режим
    се дължи на три оголени кабела на буксата на скоростната кутия.От прахоляка и маслото и влагата от време на време колата влиза в авариен режим.В Гърция си върви ,в България не.Така три години ,още от купуването.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  13. #28

    Default

    Здравейте,колеги!Да ви кажа.Сложих заредения акумулатор,запалих включих дирекъна и О ЧУДО...колата тръгна нормално.Изкарах я на прав пит и понастъпих..сменя всички предавки идеално.Като я спрях пред къщи и включих на паркинг,лоста пак блокира.Оново го освободих,дирекъна и пак си тръгна нормално.Явно проблема е в някой сензор или...не знам.Важното е.че ми отпадна от главата притеснението,за изгорял модул на автоматика.

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by идеалчо View Post
    Здравейте,колеги!Да ви кажа.Сложих заредения акумулатор,запалих включих дирекъна и О ЧУДО...колата тръгна нормално.Изкарах я на прав пит и понастъпих..сменя всички предавки идеално.Като я спрях пред къщи и включих на паркинг,лоста пак блокира.Оново го освободих,дирекъна и пак си тръгна нормално.Явно проблема е в някой сензор или...не знам.Важното е.че ми отпадна от главата притеснението,за изгорял модул на автоматика.
    Ако е само отключващият механизъм, някъде мернах че не е сума и със сменянето му се решавал проблема. Естествено, ако няма друга причина.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30

    Default

    Отключващ механизъм?Един познат имал същият проблем,вика ми-карай си спокойно,само като спираш я оставяй на неутрална вместо на паркинг и дърпай ръчната.Неговата даже така си я и бил продал.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •