Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Тресене при ускорение

  1. #1

    Default Тресене при ускорение

    Здравейте колеги, карам Алфа 147 1.9ЖТД.Днес ми се случи по Околовръстното на 4-та и на 5-та при подаване на газ, колата започваше да тресе много, когато отпусна газта тресенето спираше и нямаше проблеми, но в момента, в който се подаде газ започва тресенето, по-късно като се заслушах го правеше леко и на 3-та, но се усещаше по-малко, предполагам е вътрешно каре, но възможно ли е да е нещо друго и проблем ли е да се кара колата така 1-2 дни докато се отиде на сервиз?

  2. #2

    Default

    Може да имаш лед и сняг някъде по джантите и да сс дебалансирани.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Намерисва ми на карета, дано да не се окажа прав.

  4. #4

    Default

    А пружини на маховик?

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    От пружините на маховика нямам такива наблюдения а от лагера се получават също.

  6. #6

    Default

    Първоначално и аз си помислих, че е лед, но няма логика да тресе само като подавам газ. Не мисля, че е маховик, защото нямам тресене при тръгване на 1-ва, а само на по-висока предавка. За лагер също се замислих, но не чух да вие както прави разбития лагер.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Лагера на маховика когато се разбие леко прави така а не някакъв друг лагер, но първо и по безболезнено си погледни вътрешните карета. Маховик с перфектните пружини и с аксиален луфт в лагера прави такива вибрации при ускорение и както казах по горе и карета.

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Провери си чисто профилактично дали нямаш хлабави болтове на джанта.
    С подобни симптоми при мен се оказа,че някой ми беше разхлабил болтовете на предна лява гума на ИКЕЯ.

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможни са много неща. Но преди всичкото останало умуване, трябва да се провери състоянието на вътрешните карета.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Прав си,тръгва се от най-елементарните проверки,накрая сервиз. Поне аз така правя.

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз също бих се насочил към вътрешни карета най-напред. Имал съм кола с такъв проблем, никак не е приятно усещането. Маховика обикновенно се усеща още при полусъедител, особенно на задна скорост.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз също бих се насочил към вътрешни карета най-напред. Имал съм кола с такъв проблем, никак не е приятно усещането. Маховика обикновенно се усеща още при полусъедител, особенно на задна скорост.
    Направо тресе педалът като го натиснеш при скапан лагер

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    И при мен има подобен проблем.Тресенето се усеща на 4 и 5-та предавка при рязко подаване на газ/до ламарината/,при плавно подаване на газ всичко е ок.Пиши как си отстранил проблема.Ако друг има идея да сподели.

  14. #14
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    Здравейте колеги, почти съм сигурен че проблемите ви се намират в дългите полуоски , дали били те криви или с разбит лагер по средата или дали са вътрешните карета.... съвета ми е да смените с нови или читави втора ръка целите не само части от тях!!!Поне сега са на кг.
    фиат мареа 1.6 16V манекенката!!!

    алфа 156 SELESPEED новата манекенка!!!

  15. #15
    Младши алфист Vladiglobe's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Перник
    Age
    33
    Posts
    13

    Default

    Колеги, за да не отварям друга тема - търся дългата (дясна) полуоска за 156 2.4 M JET 20v . Заминало е вътрешното каре предполагам и чашката ! Самата чашка върви ли с полуоската ако я купя нова? Ако някой може да ми помогне с оферта или съвет как да постъпя ще съм много благодарен
    Консумацията на алкохол е изкуство !

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •