Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #106
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    На повечето коли е така, нищо ново...
    Ако беше така, то със сигурност в инструкцията за експлоатация на колата щеше да е отбелязано начина на смяна на спукана предна гума. Има такава инструкция но само при следната ситуация:

    Snow chains cannot be
    fitted to the spare wheel
    so, if a front (drive) tyre is
    punctured and chains must be fitted,
    the rear wheel should be fitted
    to the front of the vehicle (inflate
    the tyres to the specified
    pressure as soon as possible) and
    the spare tyre should be fitted to
    the rear. A snow chain can then be
    safely fitted to the front wheel.
    Ако някой има проблем с превода, то ще се постарая

    Не случайно патерицата на кросвагона е различна от на останалите модели. Сега някой ако искаш да сложи патерица от 1.6ТС на Корсвагон, то това е друга бира.
    Last edited by BO; 23-01-2017 at 15:22.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #107
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вероятно си прав БО. Аз лично винаги съм избягвал варианта с патерица на задвижващия мост, което тук в този случай е малко относително. Също и факта че спирачните апарати на Кроса са големи и вероятно и патерицата е друга както казваш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #108

    Default

    Здравйте.
    Не мога снимам резрвната ми гума, защото ми е студено.
    Но за тези които не са виждали ще я опиша - лята джанта с плоска гума като слик от Ф1. Горните 2 см от борда са твърди и след това борда става буквално сгънат на хармоника. И всичкото това, за да влезне в легена отзад и същевремено да не пречи на задния диф. Абе италиянска работа. За това не е нужен още един комплект болтове за нея, но без компресорче си загубен. Това за въртенето на резервната да е отзад определено е новост за мен. Благодаря на колегата за инфото. Почвам да се питам дали и тази гума старее като другите? Да не се окаже, че просто си возя безсмислено една 10 годишна гума в багажника?
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  4. #109
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Не знам къде го прочетох, дали тук, или в руските сайтове, но джантата на патерицата била по-малка и не ставала отпред. Та ако спукаш предна гума, сваляш една задна, слагаш я отпред, а патерицата на нейно място - отзад
    Ами на моята 156-ца, 2.4 jtd, патерицата смени предна лява гума без проблем и ме закара до застрахователя, за да ме снима, че и обратно. За хората от София - от Бели брези до Военна рампа, или както там се води квартала на ДЗИ застрахователя и обратно. Не съм го мерил по километраж, но си е доста път ...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  5. #110
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравйте.
    Не мога снимам резрвната ми гума, защото ми е студено.
    Но за тези които не са виждали ще я опиша - лята джанта с плоска гума като слик от Ф1. Горните 2 см от борда са твърди и след това борда става буквално сгънат на хармоника. И всичкото това, за да влезне в легена отзад и същевремено да не пречи на задния диф. Абе италиянска работа. За това не е нужен още един комплект болтове за нея, но без компресорче си загубен. Това за въртенето на резервната да е отзад определено е новост за мен. Благодаря на колегата за инфото. Почвам да се питам дали и тази гума старее като другите? Да не се окаже, че просто си возя безсмислено една 10 годишна гума в багажника?
    Поздрави.
    Точно така съм и аз и затова подхванах тази тема - купих колата с чисто нова патерица хармоника. Въобще не знам дали е оригинална, или в автокъщата са ми сложили някаква патерица от само да не е празна дупката. Мисля си, че щом и твоята е такава, може и моята да се окаже истинска. Преди да я надуя беше като бандаж в/у джантата. Като я сложихме на компресора почна да се разгъва като хармоника и стана почти с нормален профил, обаче се наду леко изместена на една страна. Мушнах я надута в багажника, че по-добре държи стелката да не е празно под нея. Малко да се оправи времето и ще проверя дали мога да завра нормалната джанта с надута гума в дупката, Ако стане, това е най-добрия вариант.

  6. #111
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default


    Съмнявам се да е кой знае колко по-различно при другите. Та,ей така джитках два дни докато свърши уЙкeнда. Единствено си возя едни по-къси болтове,че тези от OZ-ките не стават. Като молие е тази гума,рисува по асфалта и свири доста интересно

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #112

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Съмнявам се да е кой знае колко по-различно при другите.

    Здравейте.
    На crosswagon-a резервната гума няма нищо общо с показаната на снимката. Но според мен и обикновена патерица от 156 ще стане.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  8. #113
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    На crosswagon-a резервната гума няма нищо общо с показаната на снимката. Но според мен и обикновена патерица от 156 ще стане.
    Поздрави.

    Може би няма да стане, заради големия спирачен апарат.
    Но каквато и да е патерицата, нейната обиколка трябва да бъде колкото тази на стандартната гума.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #114

    Default

    Здравейте.
    Отзад спирачните апарати и дискове са си нормални.
    Там би следвало да пасне патерица от всяка кола със същия централен отвор и 5х......, но само ако съвпада по диаметър с 225/55/17. Или останалите 3 гуми. То всичко е възможно за Бг технически гений, само да не се налага. Защото може после да се окаже, че след екперимент е било по-евтино с репатрак . Някои от новите автомобили нямат нищо за смяна на гума. Ако спада - спрей и до първия попътен сервиз. Ако е разкъсана гумата - репатрак. Но това е за нормални територии.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  10. #115
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    На crosswagon-a резервната гума няма нищо общо с показаната на снимката. Но според мен и обикновена патерица от 156 ще стане.
    Поздрави.
    Няма как със стандартна патерица да стане на предно колело.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #116

    Default

    Здравейте.
    Никой не казва, че ще стане отпред. Така или иначе гумите трябва да се завъртят и патерицата да е на задния мост. Там апарати и дискове са стандартни.
    Т.е. отзад може ли и обикновена патерица ако е съразмерна с другите гуми и захващане? И всичкото това обмисляне, защото вече почнах да се замислям дали оригиналната патерица на crosswagon-a има още живот в нея.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  12. #117
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    Никой не казва, че ще стане отпред. Така или иначе гумите трябва да се завъртят и патерицата да е на задния мост. Там апарати и дискове са стандартни.
    Т.е. отзад може ли и обикновена патерица ако е съразмерна с другите гуми и захващане? И всичкото това обмисляне, защото вече почнах да се замислям дали оригиналната патерица на crosswagon-a има още живот в нея.
    Поздрави.
    Ако диаметъра на гумата на патерицата е еднакъв с другите гуми на колата ,тогава ще стане .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #118
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Някой няма ли да я снима тази специална патерица на кросвагона да я видим не копетентните хора.

  14. #119
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    Някой няма ли да я снима тази специална патерица на кросвагона да я видим не копетентните хора.
    Ще ви пратя снимка, но по-нататък - сега ми е пълен багажника и в тоя сняг не мога да разтоваря за да стигна до нея

  15. #120
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ето я
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2100719o.jpg  
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •