Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #136
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Като легнеш отдясно свали кората с две гайки и виж дали имаш такива букси като на снимката,на клемата на акумулатора два предпазителя два предпазителя до горивния филтър и датчик на маркуча на парното.закачам я на диагностика има зимен пакет активиран давам му симулация и нищо не става само чувам клапата че се затваря,А релетата не цъкат и тва е,и досега никой не ги е накарал да тръгнат в оригинален вид иначе ги пробвах директно ток и дори на един духа топло на три духа се едно е на 50 градуса ефекта ще е много добър ако заработят.Лошото е че управлението е много сложно.Гледа се зареждане подгревни свещи външна температура както и на антифриза,и май ще го побългарявам щом е там трябва да работи.А май всички кросвагони го имат досега съм видял 15 сетина и всички имат.
    Четох стари теми във форума - сменявал си скоро задни амортисьори. Моля за инфо бързо ли намери и на каква цена. Моите предни ги смених, задните за сега са ОК, но не се знае до кога

  2. #137
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Задните амортисьори са трагедия един ми докараха от Италия последен на 200 лв с много отстъпки и повече няма .обърнахме всички страни и няма има предни задни няма.има ги на едно място само комплект с предни 700 евро.Масово ги бъркат с тези на спортвагона и е ужас.Има ги само ОРИГИНАЛ пише турция на тях .те трудно испускат но ако е германка или е карана тук повече им изгниват чашките където лежи пружината и край здрав неиспуснал го хвърляш затова тези дето ги сложих ги обработих с 5 мазила пък незнам.и в ауто Италия ми казаха че немогат да ми помогнат,гледам че ги има в Русия за7000 рубли бр.но незнам как стои въпроса с доставка оттам.

  3. #138
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Задните амортисьори са трагедия един ми докараха от Италия последен на 200 лв с много отстъпки и повече няма .обърнахме всички страни и няма има предни задни няма.има ги на едно място само комплект с предни 700 евро.Масово ги бъркат с тези на спортвагона и е ужас.Има ги само ОРИГИНАЛ пише турция на тях .те трудно испускат но ако е германка или е карана тук повече им изгниват чашките където лежи пружината и край здрав неиспуснал го хвърляш затова тези дето ги сложих ги обработих с 5 мазила пък незнам.и в ауто Италия ми казаха че немогат да ми помогнат,гледам че ги има в Русия за7000 рубли бр.но незнам как стои въпроса с доставка оттам.
    Лелее, значи е голяма брада с тия задни амортисьори... ама ще му мислим, когато дойде време. Ще я вдигна тия дни да ги разледам, тях и чашките. А старите предни, да ги пазя ли ? Дали могат да ги рециклират читаво ?

  4. #139
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Погледни задните отдолу посока полуоската ако виждаш и точка ражда сваляй и обработване ,че отгоре дето лежи пружината е гума която е плътно до стеблото и се получава джоб за луга и кал ,и изгниват принципно самата чашка е по тънка от на масовата 156,А предните по добре ги пази,Ако мислиш да я караш.Един въпрос и от мен агра запуши ли го че аз го запуших още като я зех А гледам че имаше топлообменник и би трябвало ако работи да загрява по бързо

  5. #140
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Погледни задните отдолу посока полуоската ако виждаш и точка ражда сваляй и обработване ,че отгоре дето лежи пружината е гума която е плътно до стеблото и се получава джоб за луга и кал ,и изгниват принципно самата чашка е по тънка от на масовата 156,А предните по добре ги пази,Ако мислиш да я караш.Един въпрос и от мен агра запуши ли го че аз го запуших още като я зех А гледам че имаше топлообменник и би трябвало ако работи да загрява по бързо
    ОК ще видя да я вдигна тия дни да огледам отзад. Предните ще ги запазя и като се постопли ще ги нося да ги рециклират. ЕГР не сме го барали. Колата върви много добре и не ми се ще да я бъзикам излишно. Студовете ше отминат и ще загрявя нормално

  6. #141

    Default

    Здравейте.
    При мен ЕГР-ът е затапен, софтуерно манипулиран и топлообменникът е изолиран от водния кръг. Топлообменникът е хубаво нещо за бързото загряване, но и най-малкият му дефект предизвиква надуване в охладителната система. Забелязвам, че при италиянско каране /газ на мах и веднага спирачка/ от светофар до светофар /до 500 м в Сф/ колата си загрява що годе нормално. Термостатът ми е сменен. Само разходът става друг.
    Поздрави.
    Last edited by ray4o; 30-01-2017 at 10:30. Reason: .
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    При мен ЕГР-ът е затапен, софтуерно манипулиран и топлообменникът е изолиран от водния кръг. Топлообменникът е хубаво нещо за бързото загряване, но и най-малкият му дефект предизвиква надуване в охладителната система. Забелязвам, че при италиянско каране /газ на мах и веднага спирачка/ от светофар до светофар /до 500 м в Сф/ колата си загрява що годе нормално. Термостатът ми е сменен. Само разходът става друг.
    Поздрави.
    не се бъркайте - този топлообменник не работи докато колата не загрее до 70 градуса. Едва тогава ЕГР-ът започва да работи и от там да минават изгорели газове през него

  8. #143

    Default

    Здравейте.
    Не знам дали се бъркам, но независимо от въздушния поток през него, топлообменникът е твърдо вързан към ДВГ, и като всяко желязо провежда топлина. И през цялото време топлоотдава на водата циркулираща в него.
    Поздрави, Райчо.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  9. #144
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    Не знам дали се бъркам, но независимо от въздушния поток през него, топлообменникът е твърдо вързан към ДВГ, и като всяко желязо провежда топлина. И през цялото време топлоотдава на водата циркулираща в него.
    Поздрави, Райчо.
    Колега ,ако чакаш ДВГ-то да топлоотдава на топлообменика и да загрява водата в него без да минават изгорели газове,то ще мине зимата докато загрее водата .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  10. #145

    Default

    по надолу резервни части за Q4 CW 156
    Last edited by alfa racer GTA; 03-02-2017 at 00:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #146
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    не се виждат никакви авточасти за продажба ,колега.

  12. #147

    Default

    Още малко за колкорифера. Днес колата ми беше изстинала, инфодисплеят показваше 3.6 градуса. След първите 100 метра ми се включи подгрева и започна да ми духа допличко. А го няма този калорифер отстрани. А сега де ...

  13. #148
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Викаш топли, пък го няма...

    На предната ми кочина беше същата работа. Тръгваш, след няколко минути се усилва вентилатора и духа топличко, а няма калорифер или подгрев на антифриза. А де..., ама радостта траеше само на положителните температури, на отрицателни вътре бели мечки. Не че като сложих калорифер стана жега де...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #149

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Викаш топли, пък го няма...

    На предната ми кочина беше същата работа. Тръгваш, след няколко минути се усилва вентилатора и духа топличко, а няма калорифер или подгрев на антифриза. А де..., ама радостта траеше само на положителните температури, на отрицателни вътре бели мечки. Не че като сложих калорифер стана жега де...
    Ами беше 3.6 градуса, а духаше топло

  15. #150

    Default

    https://www.facebook.com/groups/alfaromeobg/

    Алфа Ромео 156 Crosswagon Q4
    Sofia, Bulgaria
    1 лв.
    Колата се продава на части. Всичко налично без салона и предните спирачни апарати. Мотора пали и раб...оти перфектно! 1.9 16V 150 к.с. За повече информация 0895600634, 0899042316 или на лично на мен или на Ивайло Кьовторов.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •