Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 121 to 135 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #121

    Default

    Здравейте.
    Моята е същата гума, но с черна алум. джанта с 5 лъча /по спомен/.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  2. #122
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    Моята е същата гума, но с черна алум. джанта с 5 лъча /по спомен/.
    Поздрави.
    и моята е като твоята - алуминиева, иначе е същата спадната. Сега ми е надута в багажника и прилича на нормална гума

  3. #123
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Здравейте колеги карам кросвагончето 5 та година,искам да споделя че колата е чудесна здрава и надеждна ,задните амортисьори са кът и са по къси и от на масовата 156 турски са и им изгниват чашките и пружината опира в гумата.кардана се ремонтира за около 200 лв .Раздатката е скъпа и не трябва да се чува шум от нея другото го има.А за колегите дето пишат за субару и Ауди да кажа,да прочетат историята ,когато алфа и Фиат са правили 4×4 другите просто не са съществували другото са спорове.Кросчето е доста проходимо, доста съм се учудвал но определено не е офроуд .Дразни ме единствено че като я зариеш някъде 1 и задна и идват малко дълги и ако не си кадър съединителя е чао но се свиква.Само искам да попитам на някой с кросвагончето калорифера бачка ли му че моя неще и неще да тръгне мършата.
    Last edited by pironkov66; 25-01-2017 at 22:46.

  4. #124

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    и моята е като твоята - алуминиева, иначе е същата спадната. Сега ми е надута в багажника и прилича на нормална гума
    В оригиналния комплект има компресор

  5. #125
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Здравейте колеги карам кросвагончето 5 та година,искам да споделя че колата е чудесна здрава и надеждна ,задните амортисьори са кът и са по къси и от на масовата 156 турски са и им изгниват чашките и пружината опира в гумата.кардана се ремонтира за около 200 лв .Раздатката е скъпа и не трябва да се чува шум от нея другото го има.А за колегите дето пишат за субару и Ауди да кажа,да прочетат историята ,когато алфа и Фиат са правили 4×4 другите просто не са съществували другото са спорове.Кросчето е доста проходимо, доста съм се учудвал но определено не е офроуд .Дразни ме единствено че като я зариеш някъде 1 и задна и идват малко дълги и ако не си кадър съединителя е чао но се свиква.Само искам да попитам на някой с кросвагончето калорифера бачка ли му че моя неще и неще да тръгне мършата.
    Какъв е този калорифер, моята няма такова. Как да разбера дали имам ?

  6. #126

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Какъв е този калорифер, моята няма такова. Как да разбера дали имам ?
    Той ти е в централната конзола

  7. #127
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Той ти е в централната конзола
    климатроника ли имаш предвид ? едва ли колегата pironkov66 него нарича "калорифер"

  8. #128
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Здравейте колеги карам кросвагончето 5 та година,искам да споделя че колата е чудесна здрава и надеждна ,задните амортисьори са кът и са по къси и от на масовата 156 турски са и им изгниват чашките и пружината опира в гумата.кардана се ремонтира за около 200 лв .Раздатката е скъпа и не трябва да се чува шум от нея другото го има.А за колегите дето пишат за субару и Ауди да кажа,да прочетат историята ,когато алфа и Фиат са правили 4×4 другите просто не са съществували другото са спорове.Кросчето е доста проходимо, доста съм се учудвал но определено не е офроуд .Дразни ме единствено че като я зариеш някъде 1 и задна и идват малко дълги и ако не си кадър съединителя е чао но се свиква.Само искам да попитам на някой с кросвагончето калорифера бачка ли му че моя неще и неще да тръгне мършата.
    Здравей,
    благодаря за впечатленията относно Кросвагона. Аз я имам от два месеца и в началото на форума съм написал за първите си еуфорични впечатления. Сигурно си ги чел. Пишеш за 1-ва и задна, че са дълги, но няма как - не са й сложили бавни като на джиповете. Моето мнение, че затова са я пуснали само с този дизелов мотор нито много силен, нито слаб - да си има достатъчно сила на по-ниски обороти, за да излиза на проблемни места, защото ако е с някой 200 и кусур к.с. бензинов двигател, в някой гьол, докато изкъткаш съединителя ще се окопаеш...
    Имам следните въпроси, единият вече задавах, но не съм удовлетворен от инфото на колегите. Искам мнение от човек със същия автомобил - тъй като колата дойде по талон от Италия като товарна и тук я регистираха така, но същевременно е и 3+1. Данъка ми е 6 лв, но пък плащам по-скъпа гражданска и трябва да минавам два пъти в годината на техн. преглед. Та въпросите са ми два:
    1. Заяждат ли се ченгетата, ако не съм сложил мрежичката м/у задната седалка и багажника ?
    2.На валците за проверка на спирачките има ли проблеми със системата 4х4. Навсякъде ли мога да я минавам, ли да търся пунктове с 4 валяка, за да стъпят и двата моста едновременно.

  9. #129
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Мрежичката не я свалям но така ме кефи не съм имал проблеми но данъка ми е226 лв но никой не мее питал,за прегледа като кажа че е 4×4 не ме качват незнам защо въпреки че не трябва да е така ама няма значение.А калорифера е като на масовите 156 ци ще го побългариме накрая .А за другите спорещи алфата и на едно колело тръгва три във въздуха пробал съм я ,но тва е от тракшъна. За офроуд уазка с ръчна.
    Last edited by pironkov66; 26-01-2017 at 22:11.

  10. #130

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    климатроника ли имаш предвид ? едва ли колегата pironkov66 него нарича "калорифер"
    Калориферът е част от двузоновия климатроник

  11. #131
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    Може ли повече информация за този калорифер.

  12. #132
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    Може ли повече информация за този калорифер.
    Говорим за дизелови 156ци поне с вътрешен фейс лифт (двузоновия климатроник) + дизелови 156ци пълен фейс лифт.

    Калориферът - малка "пита" с реотани, намираща се ориентировъчно "зад пепелника", която при ниски външни температури спомага за загряването на въздуха вътре в купето при първоначално стартиране или при натискане на копчето за "размразяване" на челното стъкло . Има няколко степени и се командва от климатроника.



    При някои 156-ци, фабрично не е активен и съответно трябва да си го активирате (има изписано много във форума) !
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #133
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Говорим за дизелови 156ци поне с вътрешен фейс лифт (двузоновия климатроник) + дизелови 156ци пълен фейс лифт.

    Калориферът - малка "пита" с реотани, намираща се ориентировъчно "зад пепелника", която при ниски външни температури спомага за загряването на въздуха вътре в купето при първоначално стартиране или при натискане на копчето за "размразяване" на челното стъкло . Има няколко степени и се командва от климатроника.



    При някои 156-ци, фабрично не е активен и съответно трябва да си го активирате (има изписано много във форума) !
    Здравей,
    При мен като включа размразяването на задното стъкло, автоматично се включва размразяването на огледалата и челното стъкло. Климатроника минава на режим HI и на обдухване само на челното стъкло. Размразяването на огледалата е осезаемо, заедно с това на задното стъкло, но на челното, но не съм усетил да духа топъл въздух. Преди два дни сутринта валеше някаква ситна скреж - гняс, която се лепеше веднага на стъклото въпреки, че обдухването яко фучеше. Ако имам калорифер, или не работи, или работи слабо за тези студове. Как да разбера със сигурност дали имам такава джаджа ?

  14. #134
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    Може ли повече информация за този калорифер.
    Напиши в търсачката "калорифер" и ще прочетеш какво са обсъждали колегите за него и как да разберем дали имаме и дали работи.
    Утре и аз ще се погъзя под жабката да видя имам ли такова нещо и дали работи, или само си го возя

  15. #135
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Default

    Като легнеш отдясно свали кората с две гайки и виж дали имаш такива букси като на снимката,на клемата на акумулатора два предпазителя два предпазителя до горивния филтър и датчик на маркуча на парното.закачам я на диагностика има зимен пакет активиран давам му симулация и нищо не става само чувам клапата че се затваря,А релетата не цъкат и тва е,и досега никой не ги е накарал да тръгнат в оригинален вид иначе ги пробвах директно ток и дори на един духа топло на три духа се едно е на 50 градуса ефекта ще е много добър ако заработят.Лошото е че управлението е много сложно.Гледа се зареждане подгревни свещи външна температура както и на антифриза,и май ще го побългарявам щом е там трябва да работи.А май всички кросвагони го имат досега съм видял 15 сетина и всички имат.

Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •