Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #76
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Само една поправка да отметна, ASR регулира горивоподаването, т.е. отнема газта за да свали оборотите и буксуването / VDC е т.нар. тракшън контрол който неможе да се изключва (поне на 156), всъщност това е системата която допринася за стабилността като бие спирачки на което колело има нужда. Двете системи се справят добре в комбинация, затова не бива да се изключва в нормален режим, а само при нужда от по-екстремно преодоляване на препядствие.

    Пс Колата е добра и се държи завидно в определени условия, стига сте се карали за глупости. Карайте си разумно колите и най-вече с акъл, защото нещо строши ли се, нужните инвестиции ще са сериозни. Айде със здраве.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #77
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Само една поправка да отметна, ASR регулира горивоподаването, т.е. отнема газта за да свали оборотите и буксуването / VDC е т.нар. тракшън контрол който неможе да се изключва (поне на 156), всъщност това е системата която допринася за стабилността като бие спирачки на което колело има нужда. Двете системи се справят добре в комбинация, затова не бива да се изключва в нормален режим, а само при нужда от по-екстремно преодоляване на препядствие.

    Пс Колата е добра и се държи завидно в определени условия, стига сте се карали за глупости. Карайте си разумно колите и най-вече с акъл, защото нещо строши ли се, нужните инвестиции ще са сериозни. Айде със здраве.
    Прав си, за високите скорости работи VDC системата. А ASR, освен че отнема газта, не разрешава буксуването. Ама те всички тези системи работят заедно с ABS и при различните пътни ситуации е трудно да различиш коя точно какво прави.
    Разбира се, че ще ги пазим колите - след като я взех, доста добре се "изтръсках" да я приведа в идеален вид.

  3. #78
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    Аз моя cross от 3 години го притежавам ,но във кал не ми се е налагало да го вкарвам,и досега не съм изкл.asr.Поздрави и се наслаждавай на хубавия автомобил.
    за тия 3 години давал ли ти е някакви проблеми ?

  4. #79
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    сменил съм рейка втора употреба ,турбо маркуч и няколко пъти стандартно ремъци,ролки ,масла и разбира се голям консуматив са гумите.Като цяло съм много доволен от автомобила.

  5. #80
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    сменил съм рейка втора употреба ,турбо маркуч и няколко пъти стандартно ремъци,ролки ,масла и разбира се голям консуматив са гумите.Като цяло съм много доволен от автомобила.
    И аз се надявам, след като я стегнах няколко години да минавам само с обслужването.
    По руските форуми са написали, че ходовата й част е по-здрава от нормалните версии 156, ама ще видим. Да се надяваме, че й електрониката няма да дава проблеми.
    А, сега се сетих да питам - сега в много студените сутрини, при палене дисплея на борд компютъра не светва. След като позагрее колата и пусна парното на позиция да духа през дупките от двете му страни се съживява. Един колега с Опел Зафира го е имал същия случай, после се е оправил. Други Алфи дали го имат този проблем, или само моя е "зиморничав" ?

  6. #81
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    И аз се надявам, след като я стегнах няколко години да минавам само с обслужването.
    По руските форуми са написали, че ходовата й част е по-здрава от нормалните версии 156, ама ще видим. Да се надяваме, че й електрониката няма да дава проблеми.
    А, сега се сетих да питам - сега в много студените сутрини, при палене дисплея на борд компютъра не светва. След като позагрее колата и пусна парното на позиция да духа през дупките от двете му страни се съживява. Един колега с Опел Зафира го е имал същия случай, после се е оправил. Други Алфи дали го имат този проблем, или само моя е "зиморничав" ?
    И моята е така.Под 2 градуса дисплея на работи.Не мисля че фабрично е направена така .По скоро лош контакт между някоя букса .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #82
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На предните ми 156ци (не бяха Q4, но невярвам да имат разлика), си работеха чудесно дори и при - 20гр, защото стоеха навън и ги карах всеки ден. Имаше някаква драма с големите дисплеи на студено и горещо, уж при малкия варант проблема е решен, моите и двете бяха с малки дисплеи.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #83
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Gabrovo
    Age
    50
    Posts
    68

    Default

    при мен сутрин ако подгрея веднъж дисплея се включва,но подгрея ли два пъти /аз подгрявам два пъти все пак е-12 градуса сутрин/със стоплянето на времето проблема изчезва.

  9. #84
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by vilika1973 View Post
    при мен сутрин ако подгрея веднъж дисплея се включва,но подгрея ли два пъти /аз подгрявам два пъти все пак е-12 градуса сутрин/със стоплянето на времето проблема изчезва.
    Така е и при мен, както го описваш и както е и при колегите. Свързано е с ниската температура. Мисля, че не е лош контакт щом не е само при мен, ама не е болка за умиране.
    Да питам за джантите на Кросвагона - в гумаджиницата ми казаха, че са магнезиеви и трябва много да ги паза от удари, защото не се кривели, а направо се трошели. Гумите, както ги дават по каталог са 225/55/17. Доста им е висок профила и в случай, че не са меки и карам внимателно, възможно ли е да спраскам джанта при попадане в дупка. А дупките след тия студове тепърва ни предстоят.

  10. #85
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Зависи каква е дупката и как ще влезеш в нея. За да се огъне или даже строши джанта си трябва доста засилка, а кой грижлив собственик би карал колата си така по нашите кратери...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #86

    Default

    Здравейте.
    С гуми 225/55/17 и здраво окачване, за да изкривиш или по-лошо да спукаш джантата, трябва доста бързо да караш, дупката да е с остри ръбове и да разпориш гумата. Карай с правилното налягане на гумите. Не влизай в дупка на блокирали колела. Намали колкото можеш и отпусни спирачката непосредствено преди дупката. Или бабуната. Ако са те наплашили гумаджии, че тези джанти лесно се пукат, не им се връзвай. А ако се случи има къде да бъде оправена.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  12. #87

    Default

    като видиш, че си улезнал у дупката не натискай спирачка а съединител. Иначе шансът да сцепиш е доста по-голям

  13. #88
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Съгласен съм с всичко, което пишете, Попитах за джантите, защото на предишната кола колкото и да я пазех, на годината поне веднъж кривех джанта, без да се среже гумата. Може би защото бяха по-ниско профилни гумите - 195/50/15, а може и защото си карах все със зимни гуми, които са от по-мек материал. Сега за всеки случай си купих една джанта за резерва.
    Имам нов въпрос -Дали ще влезе нормалната джанта с напомпана гума в дупката, че нещо много не ми вдъхва доверие патерицата дето е в багажника- ебати хармониката. Тя е чисто нова и не личи да е слагана и сигурно е на 10 год. Знаем, че гумите стареят Кой знае дали няма да бера ядове с нея ако се наложи да я сложа. А и надута ми изглежда по-малка и може да ошашка двойното предаване

  14. #89

    Default

    Здравейте.
    Със сигурност 225/55/17 с оригинална джанта няма да влезне. Може би бандажна "патерица", но с по-малък размер. Трябва да имаш изправно компресорче към резервната гума.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  15. #90
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Резервна гума.

    Сега ще напиша нещо, за което може да ме оплюете, ама съм го изпатил, затова го пиша.
    На моята 156-ца ми се наложи да слагам веднъж патерицата. И не успях, защото нормалните болтове за лята джанта с дължина на резбата 22 мм. идват къси. Оттогава си нося 5 по-дълги болта в колата, а в последствие си сложих и дист. фланци, които са с по-дълги болтове, и вече не бих имал проблем да ползвам патеричката, при нужда.
    Така че, направете си труда с една суха тренировка пред блока, да поставите патеричката, за да не оставате по пътищата.
    И си проверявайте налягането и в резервната гума.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •