Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #46
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Чета ви колеги дето имате Кросвагони и ви се чудя... карате коли 4х4, пък не знаете какво могат - пълна апатия. Щом не ги изкарвате по чукарите, защо сте ги взели ? По-добре си карайте Спортвагони - същите отвътре и отвън, по евтинки, с по-тънка подръжка, а има и с по-яки двигатели да си юркате по асфалта.
    Всеки с приоритетите си колега . Мен примерно ме кефи как се държи и на сухо време на асфалт в завой и тн. Има и Спортвагони Q4 .Аз съм с такава . И имай едно на ум че резервоара в десния си край е на нивото на диференциала .Та като караш по-чукарите ,спшокойно може някой камък да го спука .
    Last edited by alfista 96; 17-01-2017 at 10:29.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Вярно е, че и на сух асфалт колата се държи много стабилно в завой, което си е супер.
    За резервоара знам. След като я взех, хубаво я огледах и отдолу. Обмислям като се пооправи времето да я разгледам пак отдолу и ако е възможно да приспособя и монтирам предпазни ламарини под двигателя, резервоара и на други по-важни елементи

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Чао колеги,
    премествам се в офроуд форума - там колегите разказват доста интересни неща.
    Благодаря за съветите и инфото което дадохте

  4. #49
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Не забравяй, че караш Алфа. Пак ще се върнеш
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    А и в офф-роуд форума не са много запознати с тази алфа. Аз го посещавам и от това имам тези впечатления. Но успех все пак !
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Здравейте,
    върнах се наистина, щото тия с джипките са направили нек'во затворено сайт-общество - като си нов, нито можеш да пуснеш тема за обсъждане, нито да пишеш в чужди теми.
    Иначе прочетох доста инфо за различните видове системи 4х4 и в голяма степен си изясних възможностите на Вагончето. Загложди ми мозъка една шантава идея и тия дни ще ходя да вдигна колата да я огледам отдолу. Някой завирал ли се е по жилата на ръчната спирачка - интересува ме дали конструкцията може да позволи да се направи вариант за издърпване на ръчна спирачка с два лоста - за всяко колело по отделно. Така ще може да се блокира буксуващото задно колело при изключен ASR и да се прехвърля тягата към другото колело, а при по-прецизно издърпване на лоста да се уравновесява тягата в диференциала и да буксуват и двете колела. Направо ще си стане български блокаж на диференциала. Ако се получи, ще мислим как да направим блокаж и на предния мост
    Очаквам становищата ви
    Last edited by Goro_Q4; 18-01-2017 at 12:02.

  7. #52

    Default

    Там в оф-роуд форума само щяха да си се смеят с тая алфа.
    Това с двете ръчни вече е направено. Не си го открил ти. Руснаците са го направили на Лада Нива. Тая алфа не е нищо специално.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Там в оф-роуд форума само щяха да си се смеят с тая алфа.
    Това с двете ръчни вече е направено. Не си го открил ти. Руснаците са го направили на Лада Нива. Тая алфа не е нищо специално.
    Карал ли такава Алфа, че се изказваш толкова "компетентно"

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Карал ли такава Алфа, че се изказваш толкова "компетентно"
    А бе я не ми слагай кавички, ти май за първи път се качваш на кола, карал съм почти всичко което може да се сетиш.
    Това е кола 4х4 за градски условия, ей сега като има сняг да си шпориш по вътрешните непочистени улички, да идеш до ски пистата или живееш в някое алпийско градче и да се радваш, че имаш нещо като джип.

    Скоро Горо ще си дойде пеша от гората
    Last edited by lordliness; 19-01-2017 at 00:58.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #55
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    А бе я не ми слагай кавички, ти май за първи път се качваш на кола, карал съм почти всичко което може да се сетиш.
    Това е кола 4х4 за градски условия, ей сега като има сняг да си шпориш по вътрешните непочистени улички, да идеш до ски пистата или живееш в някое алпийско градче и да се радваш, че имаш нещо като джип.
    Щом те кефи си я карай и и се радвай, но в никакъв случай не е върхът.
    И много внимателно извън пътя.
    Освен всички благинки, които изброяваш, пропускаш - да си ходя спокойно на риба. Вече я пробвах около яз. Искър, преди големия сняг - перфектна е да слизам до водата откъм стръмната страна на язовира
    Кажи ми примери на коли 4х4, които по твоите критерии са върхът, защото говорим за лека кола, а не някоя машина от сорта https://www.youtube.com/watch?v=cwDigr5C8Bs

  11. #56

    Default

    За риба е подходящ някакъв джип къса база, тогава почти никога няма да спреш, например тойота. Обаче ти искаш универсална кола.
    Зависи и къде ходиш за риба.
    Аз за всеки случай бих си сложил в колата една ръчна лебедка.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    За риба е подходящ някакъв джип къса база, тогава почти никога няма да спреш, например тойота. Обаче ти искаш универсална кола.
    Зависи и къде ходиш за риба.
    Аз за всеки случай бих си сложил в колата една ръчна лебедка.
    Дай повече инфо за тази ръчна лебедка - какво представлява и къде да я намеря, щото и това си бях запланирал да проверя, дали по предницата отдолу може да се монтира някаква малка лебедка.

    ---------- Post added at 16:09 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    За риба е подходящ някакъв джип къса база, тогава почти никога няма да спреш, например тойота. Обаче ти искаш универсална кола.
    Зависи и къде ходиш за риба.
    Аз за всеки случай бих си сложил в колата една ръчна лебедка.
    не ми каза коя лека кола е със система върхът

  13. #58

    Default

    Няма такава кола. Направени са за града и за път. Е може и по някоя полянка, да си направиш пикник. Ръчната лебедка си я носиш в багажника, ако се наложи я закачаш за някой от тегличите, ако има къде да закачиш и другият и край ще те извади, ще намериш в мрежата.
    Last edited by lordliness; 18-01-2017 at 16:50.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Виж този клип - горе долу за такива условия ми трябва тази кола
    Аудито минава, а Алфата е с по-висок клиренс, значи и тя ще мине
    https://www.youtube.com/watch?v=6wWSgB6pG6c

  15. #60
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Там в оф-роуд форума само щяха да си се смеят с тая алфа.
    Това с двете ръчни вече е направено. Не си го открил ти. Руснаците са го направили на Лада Нива. Тая алфа не е нищо специално.
    Кросвагонът е лек автомобил, не е офроуд машина. Няма какво да му се смеят в офроуд форума.
    "Нищо специално" са много други модели алфа, но не и този. Хората, които си купуват този тип автомобил, не го правят, за да катерят Черни връх, а за да имат нормален лек автомобил през 70-80% от времето, но с добър просвет и сигурно задвижване на 4-те колела и евентуално да са една идея по-проходими от кола със задвижване само на единия мост, за да може да се кара спокойно в този зняг, да се ходи за риба и т.н. Задвижването е в пъти по-истинско от милионите варианти на псевдо 4х4 (един от които карам и аз в момента), ако и да са накичени с какви ли не системи за ранно разпознаване на приплъзването. Псевдо 4х4 задвижването (разните виско-муфи и прочие) пък дава възможност да се оцени разликата между обикновения лек автомобил с предно (или задно) и 4х4. Та в тоя ред на мисли тази алфа е нещо много 'по-особено' от 156 фейслифт и мнохо автомобили от този клас и година на производство.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •