Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 163

Thread: Система Q4 при Алфа Кросвагон

  1. #31
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Личи си, че караш 4х4 автомобил за първи път, от еуфорията.
    Няма проблем с ГТП-то.
    Разликата сега е просто, че ще те вадят от по-голяма мизерия, в която ще се окопаеш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Личи си, че караш 4х4 автомобил за първи път, от еуфорията.
    Няма проблем с ГТП-то.
    Разликата сега е просто, че ще те вадят от по-голяма мизерия, в която ще се окопаеш.
    Може и да имаш право - сега ще стана по-смел и може наистина да се набутам някъде дето и УАЗ да закъса

  3. #33
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Може и да имаш право - сега ще стана по-смел и може наистина да се набутам някъде дето и УАЗ да закъса
    Както казват офроуд маняците,колкото по добро 4х4 имаш,толкова по-далеч ще ходиш за трактор ,за да те дърпа
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Има доста истина в тази поговорка !
    За сега тестовете са ми плахи и ги правих на местата, където с Толедото виждах голям зор да изляза. Вагона за сега се представя блестящо, разбира се винаги ще имам едно наум, че все пак това си е лека кола а не като тези https://www.youtube.com/watch?v=wcrZR9DHUUI

  5. #35

    Default

    Важно е да кажеш в пункта, че колата ти е 4х4, защото ако не знаят, могат да объркат нещо.

  6. #36
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Проблем при ГТП с валците няма да имаш.
    Ролките може да ги симулираш много лесно, с два крика вдигаш колата така, че двете леви или двете десни гуми да останат във въздуха.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Има доста истина в тази поговорка !
    За сега тестовете са ми плахи и ги правих на местата, където с Толедото виждах голям зор да изляза. Вагона за сега се представя блестящо, разбира се винаги ще имам едно наум, че все пак това си е лека кола а не като тези https://www.youtube.com/watch?v=wcrZR9DHUUI
    Ето до това ниво ако го докараш https://www.youtube.com/watch?v=BRWv8cYFwW8&t=55s си истинско 4x4 Клипа е доста интересен изгледай го, намери подобен терен и целата газ.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #38

    Default

    Здравейте.
    И аз да дам моите 5 стотинки по темата.
    За ГТП - на пункта казваш, че си 4х4 и толкоз. Те си имат програма на валците и нямаш проблеми. Проверено лично на стенд само с валяци за една ос. Не се подлага нищо и не се повдига нищо.
    За сваления кардан - няма ли да помогне ако се блокира по някакъв начин шайбата за съединяване с кардана още отпред?
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by ray4o View Post
    Здравейте.
    И аз да дам моите 5 стотинки по темата.
    За ГТП - на пункта казваш, че си 4х4 и толкоз. Те си имат програма на валците и нямаш проблеми. Проверено лично на стенд само с валяци за една ос. Не се подлага нищо и не се повдига нищо.
    За сваления кардан - няма ли да помогне ако се блокира по някакъв начин шайбата за съединяване с кардана още отпред?
    Поздрави.
    Просто натискаш съединителя

  10. #40

    Default

    Здравейте.
    Не знам какво се натиска, защото ГТП се извършва от специалиста на пункта. Ако валците въртят в различни посоки ?

    the cleaner:"Ето до това ниво ако го докараш https://www.youtube.com/watch?v=BRWv8cYFwW8&t=55s си истинско 4x4" - трябва си въртящ момент (Nm за профитата ) и механични блокажи. Не че Лада и УАЗ имат. Но пък няма и над 100 км/ч и завиване в центъра на софето. Разбирам, че колегата се е въодушевил, но май целта на crosswagon-а не е offroad. Но всеки има право да прави каквото си иска с колата, стига да не застрашава околните.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  11. #41
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Просто натискаш съединителя
    И как това ще повлияе на диференциалите ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    При Темпра 4х4 няма грижа с прегледа. Минава се, като на нормален автомобил.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Чета ви колеги дето имате Кросвагони и ви се чудя... карате коли 4х4, пък не знаете какво могат - пълна апатия. Щом не ги изкарвате по чукарите, защо сте ги взели ? По-добре си карайте Спортвагони - същите отвътре и отвън, по евтинки, с по-тънка подръжка, а има и с по-яки двигатели да си юркате по асфалта.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Goro_Q4 View Post
    Чета ви колеги дето имате Кросвагони и ви се чудя... карате коли 4х4, пък не знаете какво могат - пълна апатия. Щом не ги изкарвате по чукарите, защо сте ги взели ? По-добре си карайте Спортвагони - същите отвътре и отвън, по евтинки, с по-тънка подръжка, а има и с по-яки двигатели да си юркате по асфалта.
    Ееее, крос вагонът не е баш за чукарите

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ееее, крос вагонът не е баш за чукарите
    не казвам, че е баш за чукарите, а че за моите нужди е перфектната кола. По принцип на мен ми трябва превозно средство 90% да е автомобил, за да си ходя на работа и да се движи по магистралата и наляво надясно комфортно и нормално. И 10% ми трябва превозно средство с повишена проходимост. Затова не купих Джип

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •