Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Подгревател за 156 и ...

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Пали,мърмори,но се справя,не съм имал ядове и при -27-28.Има си зимна нафта тука,която си е с добавки.Иначе и отделно се продават,но не съм ползвал....ще взема ,ей така за та*ак....да пробвам
    Е то и моята се справя без проблем, но от както я имам, вече седма година подкара, не съм я палил чак на такива ниски температури, защото не е имало...тая година запали на -21.5 градуса с изгоряла подгревна свещ на 5-ти цилиндър без проблем......ама да си дойдем на думата, намираш ли разлика м/у нашата и тяхната нафта....

    ---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:05 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Така, тук темата е за подгряването, не за нафтата!

    Но все пка ще ви кажа международните тираджии - на един тон нафта, 90л. газ за горене. Не слагат бензин въобще
    Моята нафта също е с газ
    Стари рецепти моето момче ......нещата се промениха!
    А що се отнася до темата, щом си зиморничав....има печки (на някой автомобили са монтирани фабрично ако износа им е за скандинавските страни) то вършат по добра работа от твоята инженерна мисъл....даже се командват дистанционно.....може да си я запалиш от балкона.....и да ти подгрее колата, а не да опъваш кабели и разклонители...)

    ---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

    п.п....забрави да споменеш. че старите тираджии сипвах и спирт в спирачната система.....ама сега на новите камиони....не е така...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е то и моята се справя без проблем, но от както я имам, вече седма година подкара, не съм я палил чак на такива ниски температури, защото не е имало...тая година запали на -21.5 градуса с изгоряла подгревна свещ на 5-ти цилиндър без проблем......ама да си дойдем на думата, намираш ли разлика м/у нашата и тяхната нафта....

    ---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:05 ----------


    Стари рецепти моето момче ......нещата се промениха!
    А що се отнася до темата, щом си зиморничав....има печки (на някой автомобили са монтирани фабрично ако износа им е за скандинавските страни) то вършат по добра работа от твоята инженерна мисъл....даже се командват дистанционно.....може да си я запалиш от балкона.....и да ти подгрее колата, а не да опъваш кабели и разклонители...)

    ---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

    п.п....забрави да споменеш. че старите тираджии сипвах и спирт в спирачната система.....ама сега на новите камиони....не е така...
    Бобби, аз си движа пеша, с метрото. Колата е за бебока. И аз много добре знам какво има. Монтирай си ти такава пчека с дистанционно на колата и кажи колко струва и колко нафта харчи. А и нафтата като е замръзнала, как ще я запалиш?

  3. #18
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Бобби, аз си движа пеша, с метрото. Колата е за бебока. И аз много добре знам какво има. Монтирай си ти такава пчека с дистанционно на колата и кажи колко струва и колко нафта харчи. А и нафтата като е замръзнала, как ще я запалиш?
    Харчи 0.600мл. на час, може и по малко, зависи от печката....ако нафтата е зле или е станала на желе няма как да запали...нали това обеснявах!
    Но има такива печки и на бензин....и ако ми кажеш в кой автомобили са монтирани фабрично ще те черпя една бутилка вино.....)....и точно те струват 35лв......но само в Русия може да ти я намерят....на нашият пазар отдавна ги няма....има много по добри решения от макарата с кабела....
    Иначе нямам намерение да си купувам, защото на мен не ми е необходима
    За бебока е по добре да го разхождаш с бебешка количка или шейна в това време в парка, отколкото да го обгазяваш в алфата по софийските улици......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #19
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Харчи 0.600мл. на час, може и по малко, зависи от печката....ако нафтата е зле или е станала на желе няма как да запали...нали това обеснявах!
    Но има такива печки и на бензин....и ако ми кажеш в кой автомобили са монтирани фабрично ще те черпя една бутилка вино.....)....и точно те струват 35лв......но само в Русия може да ти я намерят....на нашият пазар отдавна ги няма....има много по добри решения от макарата с кабела....
    Иначе нямам намерение да си купувам, защото на мен не ми е необходима
    За бебока е по добре да го разхождаш с бебешка количка или шейна в това време в парка, отколкото да го обгазяваш в алфата по софийските улици......
    Аз пък си имам такива печки, поне два броя
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Харчи 0.600мл. на час, може и по малко, зависи от печката....ако нафтата е зле или е станала на желе няма как да запали...нали това обеснявах!
    Но има такива печки и на бензин....и ако ми кажеш в кой автомобили са монтирани фабрично ще те черпя една бутилка вино.....)....и точно те струват 35лв......но само в Русия може да ти я намерят....на нашият пазар отдавна ги няма....има много по добри решения от макарата с кабела....
    Иначе нямам намерение да си купувам, защото на мен не ми е необходима
    За бебока е по добре да го разхождаш с бебешка количка или шейна в това време в парка, отколкото да го обгазяваш в алфата по софийските улици......
    Запорожката беше с такава печка. Относно бебока - там нещата са ясни.

    Колкото до подгрева - никого не карам и убеждавам да си слага, просто споделям
    Last edited by Alex_26; 14-01-2017 at 17:23.

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Запорожката беше с такава печка. Относно бебока - там нещата са ясни.
    Имаш бутилка вино....само кажи къде да ти я доставя...

    ---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:18 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Аз пък си имам такива печки, поне два броя
    Значи с тях стават чудеса...стига човека, който ги модернизира да разбира....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Имаш бутилка вино....само кажи къде да ти я доставя...

    ---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:18 ----------


    Значи с тях стават чудеса...стига човека, който ги модернизира да разбира....
    Ще се видим някой ден, ще ми я дадеш
    А парното на запорожката беше железно

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ще се видим някой ден, ще ми я дадеш
    А парното на запорожката беше железно
    Не е желязно, огнено е
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Така, тук темата е за подгряването, не за нафтата!

    Но все пка ще ви кажа международните тираджии - на един тон нафта, 90л. газ за горене. Не слагат бензин въобще
    Моята нафта също е с газ
    Те яко се прецакват тези тираджии, литър газ струва 5 лв.
    90х5=450 лв.на тон отгоре.
    моята добавка за дизел струва 30 лв за тон нафта
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ами ако искате да продължим темата за отоплението на купето....при някой двигатели с въздушно охлаждане отоплението на купето се извършва от....?....макар, че е бъгаво)

    ---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Те яко се прецакват тези тираджии, литър газ струва 5 лв.
    90х5=450 лв.на тон отгоре.
    моята добавка за дизел струва 30 лв за тон нафта
    Късно се включи минахме на друга тема...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26

    Default

    [QUOTE=Бобби;1511256]Е то и моята се справя без проблем, но от както я имам, вече седма година подкара, не съм я палил чак на такива ниски температури, защото не е имало...тая година запали на -21.5 градуса с изгоряла подгревна свещ на 5-ти цилиндър без проблем......ама да си дойдем на думата, намираш ли разлика м/у нашата и тяхната нафта....[COLOR="Silver"]

    Разликата е огромна.Лятната почти не мирише и оставя характерните мазни петна,зимната мирише на добавките ,които слагаме за дюзи,за почистване и за незамръзване....та тия си ги бухат нещата вътре...разликата в цените лято/зима е 10-15 цента,при 1.25€ за литър средно.Увеличенията за тия 3г.и половина откакто съм тук, са от порядъка на 5 цента на година....нещо такова.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    [QUOTE=undy;1511279]
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е то и моята се справя без проблем, но от както я имам, вече седма година подкара, не съм я палил чак на такива ниски температури, защото не е имало...тая година запали на -21.5 градуса с изгоряла подгревна свещ на 5-ти цилиндър без проблем......ама да си дойдем на думата, намираш ли разлика м/у нашата и тяхната нафта....[COLOR="Silver"]

    Разликата е огромна.Лятната почти не мирише и оставя характерните мазни петна,зимната мирише на добавките ,които слагаме за дюзи,за почистване и за незамръзване....та тия си ги бухат нещата вътре...разликата в цените лято/зима е 10-15 цента,при 1.25€ за литър средно.Увеличенията за тия 3г.и половина откакто съм тук, са от порядъка на 5 цента на година....нещо такова.
    Аха.......значи нещата са други......а тука ми говорят за големият брат Лукойл....бъкан със сяра...добавят газ, мас и тем подобни...)...за да се получат нещата...това, че руснаците са победили във втората световна война.... се дължи на алкохола.., ама трябва да се чете история...)...и те така за техниката и човешката воля...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Че ти що мислиш че в Русия се продава нафта като в България. Това че ние си траем и се мъчим със скъпи боклуци, никой друг освен нас не ни е крив.
    А на големите дизели, електрическите нагреватели им ги вграждат така че да греят и маслото в картера така че да палят безгрижно и при мнооого минус
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Че ти що мислиш че в Русия се продава нафта като в България. Това че ние си траем и се мъчим със скъпи боклуци, никой друг освен нас не ни е крив.
    А на големите дизели, електрическите нагреватели им ги вграждат така че да греят и маслото в картера така че да палят безгрижно и при мнооого минус
    Не знам в Русия какво продават...говоря за нашият доставчик на горива.....а що се отнася до екстри за минус температури има много....ама какво ни грее нас това....то ако ги набутам всички в една кола....ще може да карам и с мазут....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Те яко се прецакват тези тираджии, литър газ струва 5 лв.
    90х5=450 лв.на тон отгоре.
    моята добавка за дизел струва 30 лв за тон нафта
    Мислиш ли, че се прецакват? Че са будали? А и те я взимат наедро.
    И не това е темата

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •