Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с копчето на багажника

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default Проблем с копчето на багажника

    Здравейте,
    От известно време притежаваме 159ка SW (моята голяма мечта &#128516, но има един проблем който е доста дразнещ - не работи копчето на багажника, което се намира в купето на плафона....
    Някакви идеи....
    Предварително благодаря на всеки отзовал се и се извинявам ако има подобна вече тема!
    Поздрави

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Здравей,
    1-Влез в менюто и виж дали има отметка?
    2-Ако си изпълнил т.1 и отново не се отваря, натисни малко по силно и задръж за по дълго време бутона!
    Багажникът отключва ли се от дистанционното?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Да отваря си се без проблем от дистанционното, а за тази опция ще проверя...

  4. #4

    Default

    Зимата при ниски температури се появява този проблем.Виж на пролет когато се покачат температурите на +16 градуса дали работи нормално.

    Колата къде нощува?

    А бре където и да нощува, ако не е в отоплен гараж в който да се поддържа +14 градуса пак може да има отказ ...

    Студът "свива" всичко ...

    Не прекалява с натискането на копчето за багажника.Изчакай на пролет по -високи температури и ако не проработи тогава може да разглобиш и пръскаш с контактен спрей ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Може би температурата не е фактор при мен, защото откакто я взехме (края на август) не работи....
    Идеята с контактен е много добра и ще я пробвам!
    Благодарско на всички отзовали се досега!

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Зимата при ниски температури се появява този проблем.Виж на пролет когато се покачат температурите на +16 градуса дали работи нормално.

    Колата къде нощува?

    А бре където и да нощува, ако не е в отоплен гараж в който да се поддържа +14 градуса пак може да има отказ ...

    Студът "свива" всичко ...

    Не прекалява с натискането на копчето за багажника.Изчакай на пролет по -високи температури и ако не проработи тогава може да разглобиш и пръскаш с контактен спрей ...
    Сериозно ли го караш да чака пролетта?!Освен да изчака да долети и първият щъркел
    Last edited by stu; 18-01-2017 at 00:03.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Копчетата на плафона са с цяла гумена мембрана (нещо като на дистанционните вкъщи, отдолу с графитно покритие), така че контактния спрей вероятно ще влоши нещата ако изобщо проникне. По-скоро бих ти препоръчал да извадиш плафона (пластините му са отстрани, трябва да се натиснат с права отвертка), след това го разглабяш и почистваш платката с памуче и спирт, обърни внимание на контактната повърхност отдолу и внимателно почисти ако има нужда, но внимателно и без спирт за да не изтриеш графита.
    Ако ще ползваш контактен спрей, то може да пръснеш самите букси на плафона, съответно и да обърнеш внимание за окисления по пиновете, нищо повече.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    И аз имам същият проблем.
    Нямам отметка в менюто за този бутон.
    Отварях плафона и го почистих но пак не става.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А пробва ли с пинцета да имитираш натискането на бутона ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    На 99 % съм сигурен, че проблемът идва от менюто - има опция за деактивиране на копчето на плафона.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Не е само от менюто!При мен беше активирано от менюто, но пак не работеше!След това свалих плафона и проработи!В последно време пак спря да работи без изобщо да съм го изключвал от менюто!Един ден бях ядосан, че отново не работи и го натиснах малко по злобно и продължително и взе, че проработиСега го отключвам с продължително натискане!Някой колега беше споменал , че имало нужда повърхността на бутона която контактува с платката да се намаже с графитен прах или нещо подобно беше?При мен предполагам, че това е проблемът?
    Last edited by stu; 18-01-2017 at 09:59.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #12

    Default

    То и копчето е малко "особено" - аз го натискам не отваря багажника, жената го натисне с нейните деликатни пръстчета и багажника се отваря ...

    Но лятото винаги ми се отваря, проблемът е зимата когато стане около и под 0 градуса ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Оправя се с малко Капчица и кръгче станиол, когато нищо друго не помага вече на бутончето.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Оправя се ето с това - https://www.olx.bg/ad/elektroprovodi...tml#ed4dde07f4
    За нагреваля на задното стъкло - нестава, но върши перфектна работа за поправка на дистанционни, копчето за багажника и комп. клавиатури, заляти с Кока-Кола например. Моето копче също неработеше, но му нанесох ново покритие. Метода на колегата също става, но не се знае кога ще падне фолиото.
    Last edited by GammaRay; 18-01-2017 at 16:08.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •