Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Alfa Romeo 156 1.9 JTD смяна на маховик

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Alfa Romeo 156 1.9 JTD смяна на маховик

    Здравейте Колеги,

    Извинявам се за глупавата тема, но изчетох доста теми по въпроса и все пак искам да попитам. Имам въпросното притрисане при потегляна на първа(сменил съм всички тампони по двигателя), колата е на 240 хиляди и до колкото знам нищо не е сменяно( съединител,маховик). Ще отида другата седмица и при майстор за компетентно мнение.
    Все пак искам да попитам прочетох и чух от приятели,че имало вариант да се сложи маховик от 2.0 TS 150 к.с. , който мога да намеря втора употреба и да купя нов съединител комплект пак за този мотор и по този начин минавам да речем с 500 лв отколкото с 1000 и кусур. По този начин забравям за съединител и маховик докато е жива колата.

    Въпроса ми е възможно ли е това и ако е възможно от кой бензинов двигател е съвместимо?

    Поздрави приятен ден и благодаря предварително!
    Last edited by Lazarincho; 18-01-2017 at 11:06.

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Мненията са противоречиви.
    На 2.4 175кс гледах подобно изпълнение, изкара около 2 месеца, строши се нещо в кутията. След интервенцията, момчето си смени съединителя и маховика с нови за точния модел. Имаше и вибрации в определени обороти, което пак не е добре по принцип, защото може да скъса коляновия вал, а от там нищо хубаво не следва.
    В пловдовския регион правиха подобна интервенция на това което искаш, вече някой от там ако изкаже обективно мнение ще е добре.

    Пс Незная доколо съм ти помогнал с мнението си, но ако е само за 500лв икономия, аз лично не бих си ги спестил. Ще устискаш още малко зимата и на пролет го сменяй с каквото пише в книгите, по възможност в сервиз и гаранция за свършената работа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Същото мнение съм и аз. Няма да спестиш и да изкараш много дълго се съмнявам. За жалост на тези километри се сменя и въпросния консуматив. И не ги слушай с тез хиляда лева за нов.

  4. #4

    Default

    Мога да ти намеря маховик и нов, и евентоално втора употреба на добра цена

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Единия ни бус (Ивеко) му смениха маховика с твърд комплект на Валео пролетта,върви и няма ядове само нещо тряска при палене и гасене.
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Единия ни бус (Ивеко) му смениха маховика с твърд комплект на Валео пролетта,върви и няма ядове само нещо тряска при палене и гасене.
    И какво общо има буса ти IVECO с "Alfa Romeo 156 1.9 JTD смяна на маховик" ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    Единия ни бус (Ивеко) му смениха маховика с твърд комплект на Валео пролетта,върви и няма ядове само нещо тряска при палене и гасене.
    Ей това тряскане е интересно до кога ще продължи...)

    ---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:55 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    И какво общо има буса ти IVECO с "Alfa Romeo 156 1.9 JTD смяна на маховик" ?
    Ами, че е демферен....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ей това тряскане е интересно до кога ще продължи...)
    30-40 хил.държи,но рано или късно нещо ще изпадне от него

    ---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:55 ----------


    Ами, че е демферен....
    Точно за това говоря.Като си спестиш едни 300лв,ще ги върнеш под формата на тампони или нещо по-скъпо
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Към автора на темата му препоръчвам да не прави експерименти....една смяна излиза към хиляда лева с труда и качествени части....абсолютно всичко...маховик + к-т съединител+ труд....и т.н...
    п.п..Алекс може да предложи нещо по атрактивно...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Има готов твърд комплект за нашите коли. Не се получават странични вибрации, но не съм сигурен колко километра ще изкара и дали на по-засилена кола как ще се държи. Имам едно добло на него съм с такъв вече 10к се държи доста добре поне не намирам разлика от демферния.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    Има готов твърд комплект за нашите коли. Не се получават странични вибрации, но не съм сигурен колко километра ще изкара и дали на по-засилена кола как ще се държи. Имам едно добло на него съм с такъв вече 10к се държи доста добре поне не намирам разлика от демферния.
    Нали знаеш каква е разликата в съединителите с демпферен и твърд - във феродовия диск.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Нали знаеш каква е разликата в съединителите с демпферен и твърд - във феродовия диск.
    След като съм го написал и сложил на моя кола явно знам
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1485244000
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 9fa9b3df2aaea68a79a0aa54cded1472_orig.jpg  

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    След като съм го написал и сложил на моя кола явно знам
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...1&d=1485244000
    хареса ми това
    Не знам колко километра ще изкара
    . И защо продължават да слагат демпферни и на новите си модели само махат буталото и слагат лагер помпа

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    хареса ми това . И защо продължават да слагат демпферни и на новите си модели само махат буталото и слагат лагер помпа
    Аз нищо не съм казал, че е по добре или каквото е там по отношение на маховик с кой е по добре или защо се слага скъпият вариант, просто казах на колегата който е пуснал темата, че има готов комплект и е пробван поне за сега се държи добре. Така че ти можеш да се обосновеш какво имаш на предвид.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    Аз нищо не съм казал, че е по добре или каквото е там по отношение на маховик с кой е по добре или защо се слага скъпият вариант, просто казах на колегата който е пуснал темата, че има готов комплект и е пробван поне за сега се държи добре. Така че ти можеш да се обосновеш какво имаш на предвид.
    Само обсъждаме, не се заяждаме. Голямото натоварване при потегляне и при моторна спирачка. Твоят комплект е подходящ при 115, 105 к.с.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •