Results 1 to 11 of 11

Thread: Челен кулер за 156 жтд

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default Челен кулер за 156 жтд

    Здравейте колеги,една муха ми бръмчи в главата.На моята 156-ца да сложа челен кулер.Та въпросите са ми ще има ли някаква разлика във вървенето,как седи въпроса със въздуховодете от турбината към кулера,не се ли получават много чупки.На какво фи трябва да са тръбите,задължително ли е да са алуминиеви.Как да направя изпусквателния клапан по шумен без да махам гърнета.

  2. #2

    Default

    Здравей колега, поставянето на челен кулър има смисъл, когато колата е ремапната и е увеличена мощността, ако не е ремапната няма смисъл. С други думи, когато се ремапне един мотор се увеличава налягането на турбината, от там респективно поради по-високото налягане на въздуха оше повече се повишава неговата температура. Идеята на челния кулър е да намали повишената след ремапа температура на въздуха, защото стоковия кулър не е изчислен за подобни интервенции. Иначе за шумотевицата има т. нар. Blow-off клапан.
    Last edited by dansguardian; 22-01-2017 at 20:16.
    Former Alfa owner.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Колега на дизел този blow off дали върши работа.А за ремапване след челния кулер и това мисля да напавя.И след всичко трябва ли да се сменя нещо.Съединител,клапан,дюзи или регулатор за налягане на гориво.

  4. #4

    Default

    Зависи каква мощност търсиш и колко агресивен да е този ремап. Безболезнен ремап на JTD 115 коня е с около 35 коня отгоре, демек ще стане около 150 коня (което те съветвам да направиш, за да си нямаш главоболия), иначе при ремап на 136 или 140 коньовите мотори можеш спокойно да надуеш до около 170 коня. Трябва освен това да се сменят всички турбо пътища с алуминиеви тръби, да се затапи EGR клапана и горе при всмукателния колектор, и долу при изпускателния. Смяна на MAП сензора за малко надуване няма смисъл, както и по-дебитни дюзи, както и горивна помпа. Съединителя ще замине по-бързо, но при последващата му смяна ще сложиш услиена версия. За мощност, по-висока тази, която съм упоменал трябва вече да се смени и турбината.
    Former Alfa owner.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    150 кончета са ми напълно достатачни.Значи само ремап и челен кулер и няма да имам главоболия със съеденител и т.н. а за blow offa на дизел дали ще се чува по силно и къде се монтира

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Колега къде ще ме посъветваш да направя репама при Бобо или Лисан сервиз
    Last edited by NewAlfa; 22-01-2017 at 22:11.

  7. #7
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    При човек които има стенд за да се види реално какво се случва.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #8

    Default


    блов оф се слага само при турбо бензините служи да разтовари излищното налягане при затваряне на дросел клапата,а колкото до дизела при разтоварване ще излезне всичкия въздух и докато се напълни системата ще има много голям турбо лаг с риск за турбината. Има електронни блоф оф клапаниза дизел който само имат звуков ефект. А иначе слагаш права тръба от турбото до края и ако колата ти е с променлива геометрия ще се чува турброто как разтоварва и ефекта наподобява блоу оф.. А колкото до въпроса с кулъра ефекта се усеща най-вече през лятото когато е по-горещо времето.. моята 147ица е с челен кулър и турбо от 2.4 2256 ефета е лол

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    Предполагам този лол ефект имаш и ремап не е само кулир и турбина

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Този лол ефект няма нищо общо с ремапа!!!

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    55

    Default

    А от како зависи

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •