Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Питане за продажба ???

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!
    Конкретно аз не се филмирам, защото това ми се случи миналата година, и това е реалната ситуация. Ако си продаде колата в неговата област и следващия не я препродава ще си мине с нотариус, но ако дойде да я купи някой извън областта и я закара в КАТ се стига до технотеста и т.н и т.н
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  2. #17
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!
    Защо мислиш че за държавните институции има разлика дали е Трабант или Ролс Ройс? Те си гледат буквата на закона и ако си сгафил те мачкат
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #18

    Default

    Мисля, че когато се купува двигател трябва да има нотариално заверен договор или фактура, иначе е незаконен.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Конкретно аз не се филмирам, защото това ми се случи миналата година, и това е реалната ситуация. Ако си продаде колата в неговата област и следващия не я препродава ще си мине с нотариус, но ако дойде да я купи някой извън областта и я закара в КАТ се стига до технотеста и т.н и т.н
    Същата работа,обиколиха ме все едно съм рецидевист.Служената бележка даже не я и погледнаха после.Добре че не дадох да ми свалят старите номера,трябваше да ходя с такси от Кат до летището и обратно
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  5. #20
    Младши алфист petarsan4o's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    стамбоолийски
    Age
    35
    Posts
    17

    Default

    Имам единствено бележка от доставката (еконт) нямам друг документ
    Alfa Romeo 156 2.0 t.s. 155 hp

  6. #21

    Default 1

    колега писах ти на лично

  7. #22
    Младши алфист petarsan4o's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    стамбоолийски
    Age
    35
    Posts
    17

    Default Благодаря

    Благодаря
    Alfa Romeo 156 2.0 t.s. 155 hp

  8. #23
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А бе съветвате го момчето с пълни глупости.....

    ---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Е, предполага се, че купувачът ще е наясно с интервенцията. Освен това купува кола, за която плаща данък за 1.6, а кара 2.0 .
    недай си боже да стане с тая кола тежко ПТП....и да попадне в следствието...знаеш ли какво става...?

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Другия вариант е да изтъркаш номера от блока...
    Трябва и да се пренабие с този от талона....май това го пропускаш....)

    ---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Технотест-а е 210 лв. с ДДС.
    ))...технотест вече няма...фирмата е друга и много по прицизна....

    ---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Конкретно аз не се филмирам, защото това ми се случи миналата година, и това е реалната ситуация. Ако си продаде колата в неговата област и следващия не я препродава ще си мине с нотариус, но ако дойде да я купи някой извън областта и я закара в КАТ се стига до технотеста и т.н и т.н
    Ако се окаже, че мотора е от кола обявена за издирване....се стига и по далеч...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Мисля, че когато се купува двигател трябва да има нотариално заверен договор или фактура, иначе е незаконен.
    Договора ако колата е бракувана в КАТ от частно лице не трябва да е нотариално заверен, пише се от собственика към купувача свободен текст и се прилага копие от талона, но двигателя трябва да е идентичен със стария да кажем и да отговаря по код на мотора за да не се минава Декра. В общи линии нотариус не е нужен при покупко-продажба на двигател но си трябват набор от документи и задължително КАТ.

    Иначе по-горе Боби е обяснил каква схема става ако не се узакони мотора. Има и частни случай в които е упоменато, че двигателя е без номер, и такива собственици могат да си менкат двигатели и да си търкат номера на воля.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #25

    Default

    Хайде бе, нямало Технотест... Я малко да си свериш часовника и да не пишеш глупости:

    http://www.technotest.bg/bg/company.html
    Former Alfa owner.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Хайде бе, нямало Технотест... Я малко да си свериш часовника и да не пишеш глупости:

    http://www.technotest.bg/bg/company.html
    намира се в гара Искър, близо до кръговото под Брюкселско шосе с/у ТНТ май беше

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Хайде бе, нямало Технотест... Я малко да си свериш часовника и да не пишеш глупости:

    http://www.technotest.bg/bg/company.html
    М ....да за часовника си прав, но за глупостите не....защото преди време функциите му бяха дадени на немската ADAC.....и сега като посна сайта им разбрах, че от две години насам пак е в играта:

    октомври 2014
    ТЕХНОТЕСТ е нотифициран като техническа служба категори А към Европейския съюз по Директиви 2007/46/ЕО и 2002/24/ЕО.
    Та сумати време бяха нелегитимни...но както и да е...
    Мерси за инфото....

    ---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    намира се в гара Искър, близо до кръговото под Брюкселско шосе с/у ТНТ май беше
    ))...има ли нещо дет не знаеш...?
    Last edited by Бобби; 30-01-2017 at 21:58.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Като сравних номера на двг от eper с този дето са вписали скапаняците от кат и се оказа, че са объркали 1 или 2 цифри, нещо от рода на 3-ка с 9-ка или 6-ца с 8-ца, понеже не беше кристално зачистен. Бахти некадърните тупани, честно, по време на "техническия преглед" не провериха дори дали ми светят фаровете и пак успяха да оклепат нещо. Да си прави сметката който минава през "процедурата", да не се окаже после със "сменен" несменен двигател.
    Колега ти си направо цвете.При мен на дизеловата 145-ца в талона вместо дизел са написали бензин.Питай ме аз как ще я продам.Дали ще ме пратят на технотес?
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  14. #29
    Младши алфист petarsan4o's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    стамбоолийски
    Age
    35
    Posts
    17

    Default

    Мотора мърка като коте а след 3000 об. Става зверо и е доста пъргав без дори да се зачудва прекъсва и т.н.т , но сигорно ще я разпрофам на части.... колкото и да ми е мъчно защото знам какво съм вложил в самата кола защото не е само парите които се дават а в алфа ромео а самия автомобил има нещо което те кара да се влюбиш в нея
    Alfa Romeo 156 2.0 t.s. 155 hp

  15. #30
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Абе пичове, какви Технотест-ове, какви 5 лева? Колегата не продава Ролс Ройс, който може да си смени собственика 10-ина пъти. На колата, която продава колегата всеки ден и е подарен, както се казва. Не се филмирайте толкоз. Отива колегата при нотариус, изповядва сделката, кеши, стискат си ръцете и толкоз. После купувачът може и да не стигне до препродажба, това е Алфа Ромео все пак!
    Да, но купувача ако е от друго населено място трябва да смени номерата, а за нови номера се минава на канал за сверка на номер на рама(шаси) и на двигател. Тогава му заключват колата докато се изясни дали въпросния мотор не се издирва (знаем нашата система колко е флегматична) и когато се установи, че този мотор не се издирва можеш с почерпка да си регистрираш колата с новия двигател без документи.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •