Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Лоша връзка? БОСЕ + радио антена

  1. #1
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default Лоша връзка? БОСЕ + радио антена

    Здравейте колеги, някой сблъсквал ли се е с този проблем: от много месеци насам предна лява спира да свири. Когато я изолирам от настройките да свири само тя, се чува и леко предна дясна. При увеличаване на звука доста, изведнъж се отпушва и започва да си свири само лявата. Връщам настройките да свирят всички и след няколко часа или минути - същата работа. Адски е изнервящо

    Преди дни в момент в който се получи проблема и я бях изолирал, точно преди да увеличава звука доста, направих остър десен завой с леко пропадане в лявата му част и изведнъж колонката просвири. Съвпадение или не, реших да го споделя. Размърдах проводниците на меката връзка във вратата, от радиото посока усилвателя и куплунга на самия усилвател, но без резултат.

    Къде да се насоча? Радиото е заводско на Алфа (Travel Pilot). Към него, към усилвателя или проводниците? Ясно ми е как се процедира, но ще се радвам някой да е минал по този път.

    ---

    Вторият проблем е че този Travel Pilot лови слабо радио станциите. На моменти пръщи доста, а когато пусна отоплението на задния прозорец - съвсем започва да пръщи. Зная че антената е в последните два реотана и съм я прозвънил. Антенният усилвател също... всичко изглеждаше да е добре. Що за смущения са това? Радиото ли е причината или антената и концепцията й? Мога ли по някакъв начин да използвам антената на ГПС-а.

    благодаря много

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По въпроса за колоната - или прекъсва някой от гъвкавите проводници към мембраната или има студена спойка в усилвателя. Първото можеш лесно да го провериш, като когато спре да свири, откачиш говорителя и премериш съпротивлението на намотката му или като просто почукнеш по мембраната.

    За смущенията, провери захранването на антенния усилвател и по-конкретно връзката му към шаси.

    GPS антената е неподходяща за целта, но ако на същата основа има и пръчка (антена за GSM), би могъл да ползваш нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Какво ще рече "на същата основа да има пръчка"? Антената за GPS-а е на резба и може да се развие. Самата тя е гъвкава.

    Относно колонката - преди около 2 месеца отварях вратите за профилактика на кори, щипки и т.н. и не видях нищо съмнително, тъйкато специално пусках говорителя на друг усилвател. Целта беше да се намери една дразнеща вибрация, която се оказа от самата кора, но това е друга тема. По-скоро се насочвам към усилвателя. Когато лявата не работи, защо тогава дясната се чува леко? Нещо се омазват каналите.

    На шега на майтап, днес завих на ляво и прекъсна. Преди няколко дена, както споменах, беше прекъснала и след завой на дясно се отпуши...

    И още нещо, днес натоварих багажника до горе с някакви електроники (без батерии) и железа и централното спря да работи. При запалване на автомобила от колоните започнаха да се чуват извънземни звуци. Загасих колата, разместих кочината в багажника и всичко се оправи.

    Странни неща се случват под нула градуса...
    Last edited by DMS; 27-01-2017 at 21:55.

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:26.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Какво ще рече "на същата основа да има пръчка"? Антената за GPS-а е на резба и може да се развие. Самата тя е гъвкава.

    Относно колонката - преди около 2 месеца отварях вратите за профилактика на кори, щипки и т.н. и не видях нищо съмнително, тъйкато специално пусках говорителя на друг усилвател. Целта беше да се намери една дразнеща вибрация, която се оказа от самата кора, но това е друга тема. По-скоро се насочвам към усилвателя. Когато лявата не работи, защо тогава дясната се чува леко? Нещо се омазват каналите.

    На шега на майтап, днес завих на ляво и прекъсна. Преди няколко дена, както споменах, беше прекъснала и след завой на дясно се отпуши...

    И още нещо, днес натоварих багажника до горе с някакви електроники (без батерии) и железа и централното спря да работи. При запалване на автомобила от колоните започнаха да се чуват извънземни звуци. Загасих колата, разместих кочината в багажника и всичко се оправи.

    Странни неща се случват под нула градуса...
    GPS антената се намира в основата на пръчката. Самата пръчка е антена за телефон. Респективно до тази основа вървят и 2 отделни коаксиални кабела.



    Гайдаров, когато няма, какво да кажеш по дадена тема (както обикновено), стой до цветята и си трай.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:27.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post

    Ех, Алфисте-идеалист, Алфисте-идеалист!
    Все още не си запомнил, въпреки многократните ми напомняния, че отглеждам декоративни растения, а не цветя. Разбира се, нямам нищо против цветята, дори напротив...
    А и да се върнем на темата - покрай толкова много стрелки, които си дал, може ли да дадеш и една стрелка към пръчката?
    Ех, Гайдаров.....

    Не снимката е написано "контактна пластина за основата с резбата". От друга страна се говори за пръчка, която се навива на резба.

    Умните хора събират 2 и 2 и се ориентират.

    Но специално за теб, мога да извадя и цветните моливи.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    nickgaidarov
    Guest

    Smile

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:28.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В пластмасовата капачка на основата на антената е залят метален детайл с вътрешна резба в която се навива пръчката. Долният край на въпросния детайл допира до означената на снимката пластина, когато капачката е на мястото си.

    Още ли не е ясно, Гайдаров?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:29.

  11. #11
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Не знаех, че в основата антените са две. Винаги съм смятал, че тази на GSM-а е за GPS.

    Каква е връзката между Travel Pilot RNS4 и GSM? Изненадан съм че има такова нещо в моята кола. Как би следвало да работи тази функция?

    Ако съм разбрал правилно, златистия куплунг, който дълго време не бях включвал е точно за GSM, а розавия (CAN L, CAN H) за GPS. По какво се различават трите вида антени и кои са параметрите доближаващи GSM и радио антената? Ще се радвам на кратко описани, бързо ще схвана.



    По темата с прекъсването - отворих и радиото и усилвателя. Повторих огромно количество спойки, но не видях нищо криминално. В усилвателя имаше доста конденз, който подсуших. В момента всичко свири и сигнала е добре, но крайният резултат ще е ясен след дни.

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:29.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Не знаех, че в основата антените са две. Винаги съм смятал, че тази на GSM-а е за GPS.

    Каква е връзката между Travel Pilot RNS4 и GSM? Изненадан съм че има такова нещо в моята кола. Как би следвало да работи тази функция?

    Ако съм разбрал правилно, златистия куплунг, който дълго време не бях включвал е точно за GSM, а розавия (CAN L, CAN H) за GPS. По какво се различават трите вида антени и кои са параметрите доближаващи GSM и радио антената? Ще се радвам на кратко описани, бързо ще схвана.



    По темата с прекъсването - отворих и радиото и усилвателя. Повторих огромно количество спойки, но не видях нищо криминално. В усилвателя имаше доста конденз, който подсуших. В момента всичко свири и сигнала е добре, но крайният резултат ще е ясен след дни.
    За радиото най-добрата антена е тази с горните писти на стъклото.

    В случай, че тя е неизползваема по някаква причина, GSM антената би могла да се ползва за целта.

    Най неподходяща е GPS антената най-вече заради съществената разлика в поляризацията на сигнала.

    Въпросната GSM антена успешно я ползвам за приемане на цифрова телевизия, като съм и шунтирал съгласуващия трептящ кръг на платката:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...7&postcount=74

    PS:

    Най-вероятно проблемът с колоната се е дължал на влагата.
    Last edited by ecotronic; 28-01-2017 at 19:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    В интерес на истината проблема с прекъсването зачести точно след минусовите температури. Надявам се конденза е причината, въпреки че платките на усилвателя забелязах са залети с лак (поне от страната на спойките).

    Неоснователно или параноично, лятото се прояви проблема за момент и при натискане на меката връзка се оправи. Миналите дни с тези завои надясно/наляво, респективно отпушването/прекъсването на колонката вкарах някаква логика с усукване на купе и лоши връзки, нарушена изолация на проводниците на предната лява. Дано греша... колко пък да е това усукване ... че и разпънка имам...

    Ако мога да попитам, какво прави варианта с антена на задното стъкло най-удачен? Доста "по-класическо" ми се вижда изпълнението с традиционната стърчаща антена. Как бих могъл да установя използваема ли е заводската антена. Какъв параметър трябва да й се премери? Съпротивление? Истина ли е това с прекъсването? До колкото помня преди година измерих напрежението на антенния усилвател и всичко изглеждаше добре. Но какво трябва да влиза и излиза от него - нямам идея.

    Нещо по-специално трябва ли да се вземе в предвид при евентуално свързване на ГСМ антената като радио?

    благодаря, извинявам се за глупавите въпроси
    Last edited by DMS; 29-01-2017 at 02:24.

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ..,
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:32.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •