Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Лоша връзка? БОСЕ + радио антена

  1. #16
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    То си стърчи от години... поне да има защо.

    Ще трябва да се загледам дали са наред реотаните, но не схващам логиката, ако има прекъснат антената да не работи...

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    То си стърчи от години... поне да има защо.

    Ще трябва да се загледам дали са наред реотаните, но не схващам логиката, ако има прекъснат антената да не работи...
    За да не работи хептен, не може в това да е причината. Може да работи по-лошо, защото импедансът и, респективно съгласуването с входа на усилвател/приемник зависи от съпротивлението и. А то е увеличено, ако има прекъснати писти.

    Освен това, филтърът, който отделя високочестотния сигнал от постоянното напрежение в момент в който нагревателят работи, също е смятан за номиналния ток през нагревателя. Ако има прекъснати писти, въпросният ток е по-малък.

    Накратко - ако не можеш да си оправиш фабричната постановка, ползвай антената на покрива, като за целта вероятно ще ти се наложи да направиш шунтирането за което говорих по-рано. Но това ще го провериш експериментално. Т.е - как е без и със шунт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Бях останал с впечатлението, че нагревателите и "ротаните" на антената нямат нищо общо. Едното е нагревател, другото антена и се намират на различни места. Явно не е така.

    Ако при промяна в съпротивлението на консуматора отопление, антената се влияе, то това потвърждава моите съмнения в надеждността на концепцията да се разполага радио антена в заден прозорец...

    Май ще се насоча към ГСМ антента. Писнаха ми тези смущения.
    Last edited by DMS; 30-01-2017 at 16:11.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Бях останал с впечатлението, че нагревателите и "ротаните" на антената нямат нищо общо. Едното е нагревател, другото антена и се намират на различни места. Явно не е така.

    Ако са прекъснати, да определено ще е от значение.

    Май ще се насоча към ГСМ антента. Писнаха ми тези смущения.
    Зависи за каква кола иде реч. Примерно при 166 антенните писти са най-горните на стъклото и нямат нищо общо с нагревателя.

    При 156 нагревателните писти са антената.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Значи са ме подвели. Мислех че е като при 166.

    Стандартният кабел на антената ще свържа към изхода на ГСМ усилвателя. Дано има подобрение. Реално смущения понякога има когато доближа друга кола или пусна отоплението. Не е болка за умиране, но дразни...

  6. #21
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ....
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:33.

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Здравей колега,
    Съжалявам за късния отговор, но чак сега имам възможност за това. Изненадан съм, че колата ти има и "стърчаща" антена, и такава на двете горни писти на задното стъкло.
    По мое мнение това не е фабрично - поне едната антена е за нещо друго, а не за радиото. При модела 156 например антената за радиото са само двете горни писти, при третата серия на BMW пък само стърчи и т.н. Нелогично е да има две антени за едно и също нещо.
    Спри да говориш глупости и да дезинформираш хората!

    И за да не са само голи приказки, ето схемата на подгрева на задното стъкло при 156 седан:




    P22 - Aerial control unit

    P55 - Heated rear windscreen

    Гайдаров, схемата е за колегите, които разбират от схеми.
    Ти стой при цветята и не напъвай гънката.
    Last edited by ecotronic; 30-01-2017 at 21:31.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Ей бива си ме още, със закъснение видях че е описано от долу всичко ) Р60 и Р61 сигурно ще да са страничните огледала? Можеше и тях да наблъскат последователно... така и така са почнали...

    Предполагам при 166, Р22 не отива към Р55, а Р56 (примерно). Което не е нагревател а чиста антена...

  9. #24
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:34.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Алфисте-идеалист,
    Целият свят знае, че при 156 точно двете най-горни писти на задното стъкло са антената за радиото. Това е видно и на ел. схемата, отбелязано е и във всички ръководства и т.н. Трябва човек да е доста пиян, за да напише глупост като твоята по-горе. Така че - наздраве!
    Посочи, къде на схемата е видно това, което твърдиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 22:35.

  12. #27
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Основата на GSM и же пе ес антената може ли да се свали без да пада тавана?

    ПП: Лявата пак прекъсна. Размених ги с дясната... дано е от това, иначе лошо...
    Last edited by DMS; 31-01-2017 at 22:24.

  13. #28
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    )
    Last edited by DMS; 07-02-2017 at 10:42.

  14. #29
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    )
    Last edited by DMS; 07-02-2017 at 10:42.

  15. #30
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Колега ecotronic, възможно ли е показаната схема да е за Алфа Ромео 156 седан? Сякаш Р22 е това?:



    На моята 156ца комби при махане на пластмасите изникват две неща. От ляво 60670299, което представлява някакъв LC филтър (свързан последователно на нагревателя), а от дясно 60664849 в който влиза кабела от радио антената. Идва някъде от самия капак, не от купето. Антената е вградена в спойлера...

    При включване и изключване на захранващият кабел на усилвателя - разлика няма. Това ме навежда на мисълта, че е дефектирал. Днес го отворих и разгледах внимателно, като намерих окъсил неполярен кондензатор. За съжаление нямам схема и сложих "подобен" от друг усилвател (китайски). Не мога да гадая, не очаквам и резултат. Тези дни ще го пробвам.

    Пробвах варианта с преправка на GSM антената и китайският усилвател, но нещо не ми хареса... Или е скапан или всички връзки трябва да бъдат прецизно изработени от гледна точка на ширмовка.



    Last edited by DMS; 13-11-2017 at 22:54.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •