Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Jtd 115кс. - твърд маховик, варианти

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default Jtd 115кс. - твърд маховик, варианти

    Здравейте колеги. Замина ми съединителя, и съм се насочил да сложа твърд маховик, понеже не ми се отваря през няколко месеца, а и новите са си цифра.
    Ако някой е запознат какви варианти има за такава алтернатива, ще съм много благодарен да сподели.
    Чух нещо за td100, но нещо ме съмнява да държи, а и диаметъра май е по-малък.
    Колата е 147 jtd 115 к.с, 5степенна ръчна кутия.
    Благодаря предварително на всеки включил се по темата.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by 52outs View Post
    Здравейте колеги. Замина ми съединителя, и съм се насочил да сложа твърд маховик, понеже не ми се отваря през няколко месеца, а и новите са си цифра.
    Ако някой е запознат какви варианти има за такава алтернатива, ще съм много благодарен да сподели.
    Чух нещо за td100, но нещо ме съмнява да държи, а и диаметъра май е по-малък.
    Колата е 147 jtd 115 к.с, 5степенна ръчна кутия.
    Благодаря предварително на всеки включил се по темата.
    След пост 18.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Благодаря за включването колега. Ще търся такъв твърд комплект. Би трябвало да е добър вариант. Струва си да се пробва.

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Значи, първо, на тоя мотор оригиналния маховик изкарва поне 400 000 км. ако мотора работи правилно и ако не е ремапван. Ако не си смалил съединителя и си видял, че е свършил, не знам как ти влезе тая идея за смяната му.

    Второто, не е скъп този маховик, и веднъж сменен, не се сменя през няколко месеца.
    Не трябва да бъркате Валео с Люк. Люк-а свършва преди съединителя в някои коли, но при тези коли, в които е Валео, Валео-то си изкарва спокойно няколко съединителя.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Здравей. Когато си взех колата (малко над половин година), маховика беше заминал. Първата работа беше да го сменя. Не исках да ме оставя на пътя, тъй като я карам извънградско основно. Сложих и втора ръка, тъй като трябваше да се сърши на момента. Затворих я с моя съединител, като ми се видя в добро състояние и че има доста живот в него. Но уви, взе да приплъзва. Знам, че предстои да го сменям, и като се сетя колко тежи кутията, много ми е мерак за твърд комплект. И като знам, че сложения, я ме изкара, я не, мисля да е на куп. Колата не е силна, но е ремапната. Би трябвало да е добър вариант и да няма проблеми от към вала. Кутии бол, за нея не ми дреме, дай боже я изрита, ще си сложа по-лека.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by 52outs View Post
    Здравей. Когато си взех колата (малко над половин година), маховика беше заминал. Първата работа беше да го сменя. Не исках да ме оставя на пътя, тъй като я карам извънградско основно. Сложих и втора ръка, тъй като трябваше да се сърши на момента. Затворих я с моя съединител, като ми се видя в добро състояние и че има доста живот в него. Но уви, взе да приплъзва. Знам, че предстои да го сменям, и като се сетя колко тежи кутията, много ми е мерак за твърд комплект. И като знам, че сложения, я ме изкара, я не, мисля да е на куп. Колата не е силна, но е ремапната. Би трябвало да е добър вариант и да няма проблеми от към вала. Кутии бол, за нея не ми дреме, дай боже я изрита, ще си сложа по-лека.
    А като сложиш твърдия не мислиш ли, че ще отидеш на по-честа смяна на феродо?

  7. #7
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А като сложиш твърдия не мислиш ли, че ще отидеш на по-честа смяна на феродо?
    И защо така мислиш ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    И защо така мислиш ?
    Няма да получиш отговор... Или поне не смислен такъв!
    Ще се почне някакво увъртане и някакви недомлъвки (както всеки път естествено)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Няма да получиш отговор... Или поне не смислен такъв!
    Ще се почне някакво увъртане и някакви недомлъвки (както всеки път естествено)
    Любо много добре знае кога и в какви случаи за разлика от теб. Само ще ти кажа, че се чупи по определен начин феродовия

  10. #10
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Я пообясни подробно,че и аз се замислям да махна демпферния,кво му става на феродовия,шлиците ли идват слаби или нещо друго. Навремето го ядох с алфетата,беше явно с побългарен съединител и в един момент каза кррррр и до там.

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Любо много добре знае кога и в какви случаи за разлика от теб. Само ще ти кажа, че се чупи по определен начин феродовия
    Точно каквото написах това и каза ти...
    Нищо съществено и конкретно....
    Вземи като толкова разбираш, напиши един път поне нещо конкретно!!! Напиши кое как защо...
    (нямаш си и на идея аз примерно какво знам и мога и правя, но това е друго)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Причината да е демпферен маховикът не е никак случайна. Същото важи и за шайбата на другия край на коляновия вал.
    Има трептения, които са предвидени да се гасят с помощта на тези два детайла. При маховика пружините са с определен натяг, масата на движещата се част от маховика и т.н. Ако това не става, трептенията се предават нататък по детайлите и последствията са непредвидими.
    Помня отговора на Еньо навремето, когато го бях питал какви могат да са последствията от каране със заминала демпферна шайба: "от нищо до скъсан колянов вал". Изводите всеки може да си ги направи сам.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Причината да е демпферен маховикът не е никак случайна. Същото важи и за шайбата на другия край на коляновия вал.
    Има трептения, които са предвидени да се гасят с помощта на тези два детайла. При маховика пружините са с определен натяг, масата на движещата се част от маховика и т.н. Ако това не става, трептенията се предават нататък по детайлите и последствията са непредвидими.
    Помня отговора на Еньо навремето, когато го бях питал какви могат да са последствията от каране със заминала демпферна шайба: "от нищо до скъсан колянов вал". Изводите всеки може да си ги направи сам.
    Е то за това феродовия диск е с пружини.Между другото ,се свързах с единия колега на когото сложих кит с твърд маховик ,и вече е навъртял 34000 км. и няма оплаквания .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Интересно ми е дали се е усетила разлика във вибраците , които се усещат в купето. Би трябвало поне в определени диапазони на оботорите да има разлика.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Интересно ми е дали се е усетила разлика във вибраците , които се усещат в купето. Би трябвало поне в определени диапазони на оботорите да има разлика.
    По-скоро на практика няма разлика... ( познат с БМВ спуска инфото)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •