Results 1 to 10 of 10

Thread: Проверка на маслото на скоростната кутия.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default Проверка на маслото на скоростната кутия.

    Здравейте колеги,

    Сутрин като е студена колата ми излиза грешка за недостатъчно налягане на маслото, но не ми пише каде точно. Маслото на двигателя е сменено преди 2 седмици. На компютъра скалата е пълна, на щеката също е добре. Остава ми да проверя маслото на скоростите, търсих щеката, но не я виждам. Колата е 159, 2.0, 170 коня. Ако някой има идея каде се намира или изобщо съществува ли про този мотор, да сподели моля...

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 05-02-2017 at 21:41.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    След смяната, занулиха ли нещо с компютъра майсторите? Щото има еднаше опция дето напомняше нещо такова, при мен след зануляването и всичко е ок.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ако в най-скоро време не смениш част с номер 71749352, ще хвърляш двигател.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако в най-скоро време не смениш част с номер 71749352, ще хвърляш двигател.
    Дай жокер де, сега да търсим какво е това ли ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Дай жокер де, сега да търсим какво е това ли ?
    Маслената помпа не може да дърпа масло от картера, защото това уплътнение не уплътнява добре тръбата към картера, съответно дърпа въздух, налягането пада и двигателя ражда.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ей това излиза при търсене по номера който е дал BO!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Този пръстен само при 2.0 jtd ли го има,аз имам същия проблем и единственото което съм открил е за този пръстен в alfaowner.com и тези снимки.При мен го има само при първо палене след престой .Мерил съм налягането с манометър и си държи налягане.Друга евентуална причина е възвратния клапан на маслото който е някаде около масления филтър.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2016-05-03-11-44-04.jpg   Screenshot_2016-05-03-11-43-53.jpg   Screenshot_2016-10-13-20-16-00.jpg  
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Точно същия проблем имам както го е описал Веско. Само сутрин като я запаля, излиза за 3 секунди и изчезва и повече не се показва. Странното е, че се появи след смяната на маслото. Дали е нулиран компютъра нямам идея. Ще пробвам утре да откача тока да видим. Може ли да се провери по някакъв начин ако я закача на компютър, и ако да кои параметри трябва да следя? И все пак ще ми е от полза да знам как да проверя маслото на скоростната кутия.

    П.П. Днес закачих колата на компютър с мултиекоскан. Преди да запаля нагласих да замерва налягането на маслото. Първите 2 секунди беше на ниско и после смени на нормално. Следващите паления стоеше само на нормално. А, и занулих брояча за смяната на маслото. Пише, че трябва да се прави всеки път когато сменям маслото ако колата има ДПФ (моята има).
    Last edited by medion; 29-01-2017 at 13:35.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_iotov View Post
    Този пръстен само при 2.0 jtd ли го има,аз имам същия проблем и единственото което съм открил е за този пръстен в alfaowner.com и тези снимки.При мен го има само при първо палене след престой .Мерил съм налягането с манометър и си държи налягане.Друга евентуална причина е възвратния клапан на маслото който е някаде около масления филтър.
    Твоята няма такъв пръстен.Само 2.0
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •