Results 1 to 9 of 9

Thread: Giulietta пет години по късно

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default Giulietta пет години по късно

    След като свърши топлото време и прибрах мотора, занимавките по него свършиха. Така започна да ми се върти в главата някой подобрения по колата. Минаха 5 години т.е. гаранцията вече я няма
    Отдавана исках да променя нещо по звука на колата и да сложа два накрайника. Така започна ровенето из нета за крайно гърне. Така попаднах на няколко проекта с двойни тръби на крайното гърне. Централно разположено крайно гърне с две тръби и байпас, които заобикаля гърнето. Това ме устройва идеално, защото пътувам доста извън града и не ми се иска да си надувам главата. Попаднах на Magneti Marelli SS900T с допълнение + SS900RX/RX2/RO/RO2 (което представлява DB Killer). Въпросният DB killer се срязва и поставя клапа с електромотор, които отваря и затваря правите тръби. Намерих подобна система и на Ragazzon, но тя е спряна от производство. Споделих с приятел, които ми предложи да се свържа с Драго от Екстриим Тунинг и да си поговоря с него, за монтаж или евентуално за изработка на цялата система. Така и направих. Бяха достатъчни 5 мин., за да се разберем какво искам, а той да ми предложи как може да се изпълни.
    Освен това закупих под броня с два отвора за задна броня, новата предна решетка 2016 (veloce), нова задна емблема, боядисах капаците на огледалата с PlastiDip и си поръчах няколко бутона off/on.
    След всичко това колата се сдоби с ново задно гърне с байпасни тръби (заобикалящи задното гърне), клапа, която отваря тръбите, бутон за управление на клапата (комплект релета и бушон) разположен до запалката, страхотни 90 мм накрайници (всичко изцяло изработени от Драго) и променен външен вид.
    Като краен резултат колата изглежда страхотно (за мен) и звучи точно както исках.
    Голямо мерси на PowerGTV (не пресушим извор на идеи) и на Драго за професионалното отношение и изработка.

    п.п. Ако тук не е мястото на темата моля да се премести където трябва!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1624.jpg   IMG_1626.jpg   IMG_1628.jpg   IMG_1631.jpg   IMG_1697.jpg  

    Photo 2-4-17, 12 51 32.jpg   IMG_1686.jpg   IMG_1763.jpg   IMG_1699.jpg   IMG_1707.jpg  

    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •