Results 1 to 9 of 9

Thread: Giulietta пет години по късно

  1. #1
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default Giulietta пет години по късно

    След като свърши топлото време и прибрах мотора, занимавките по него свършиха. Така започна да ми се върти в главата някой подобрения по колата. Минаха 5 години т.е. гаранцията вече я няма
    Отдавана исках да променя нещо по звука на колата и да сложа два накрайника. Така започна ровенето из нета за крайно гърне. Така попаднах на няколко проекта с двойни тръби на крайното гърне. Централно разположено крайно гърне с две тръби и байпас, които заобикаля гърнето. Това ме устройва идеално, защото пътувам доста извън града и не ми се иска да си надувам главата. Попаднах на Magneti Marelli SS900T с допълнение + SS900RX/RX2/RO/RO2 (което представлява DB Killer). Въпросният DB killer се срязва и поставя клапа с електромотор, които отваря и затваря правите тръби. Намерих подобна система и на Ragazzon, но тя е спряна от производство. Споделих с приятел, които ми предложи да се свържа с Драго от Екстриим Тунинг и да си поговоря с него, за монтаж или евентуално за изработка на цялата система. Така и направих. Бяха достатъчни 5 мин., за да се разберем какво искам, а той да ми предложи как може да се изпълни.
    Освен това закупих под броня с два отвора за задна броня, новата предна решетка 2016 (veloce), нова задна емблема, боядисах капаците на огледалата с PlastiDip и си поръчах няколко бутона off/on.
    След всичко това колата се сдоби с ново задно гърне с байпасни тръби (заобикалящи задното гърне), клапа, която отваря тръбите, бутон за управление на клапата (комплект релета и бушон) разположен до запалката, страхотни 90 мм накрайници (всичко изцяло изработени от Драго) и променен външен вид.
    Като краен резултат колата изглежда страхотно (за мен) и звучи точно както исках.
    Голямо мерси на PowerGTV (не пресушим извор на идеи) и на Драго за професионалното отношение и изработка.

    п.п. Ако тук не е мястото на темата моля да се премести където трябва!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1624.jpg   IMG_1626.jpg   IMG_1628.jpg   IMG_1631.jpg   IMG_1697.jpg  

    Photo 2-4-17, 12 51 32.jpg   IMG_1686.jpg   IMG_1763.jpg   IMG_1699.jpg   IMG_1707.jpg  

    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  2. #2
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Мн добре е станала! Ще ни зарадваш още повече и с един видео файл, за да чуем и ние как се е получило
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  3. #3
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Аз преди 2-3 седмици видях "шпионски" снимки от проекта. Като цяло мисля, че ти тотално си изкукал, но пък това е един от редките случаи в които виждам някой да си бъзара Алфата и да ми хареса и да стане по-добре вместо по-зле
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #4
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Благодаря!
    Колега Lqnkata имам едно клипче но е измамно малко. Снимал съм колата в гаража. Иска ми се да направя клип в движение, но не мога да си намеря заглушител на паразитния шум от вятъра за ЕК.
    Колега Sm0k чак пък тотално ... има още накъде ... и се развивам в това отношение!
    Last edited by HACCP; 09-02-2017 at 17:18.
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  5. #5

    Default

    Супер е станало!
    Цената ми е интересна каква е?
    Можеш да споделиш на ЛС ако не искаш да е публично.
    Мерси.

  6. #6

    Default

    Адмирации!
    Очаквам още реализирани идеи. Сигурен съм че имаш. Ще следя "изкъсо". И мен ме чака подобна интервенция, така че ще помагаш.
    Страхотно изглежда.
    Alfa Romeo 156 SW 2002 1.9JTD 115hp
    Alfa Romeo Giulietta 2014 1.4MA 170hp TCT Exclusive
    Alfa Romeo Giulia 2020 2.0 RWD 200hp Sprint black trim

  7. #7
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Благодаря колега pigoff! Ще помагам стига да мога!
    За сега ще се спра, за да не се предобра в един момент.
    Към този момент единствено следва възстановяване на перманентното покритие по подобен начин описан в тази тема....
    http://detailingstorebg.com/forum/vi...c.php?f=7&t=87
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo 2-27-17, 09 36 44.jpg   Photo 2-27-17, 17 13 10 (1).jpg  
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  8. #8
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Ето и последното направено по колата!
    Заради гадния ми навик да карам близо зад колите (т.е. да не спазвам особено голяма дистанция) цялата броня и преден капак са за пребоядисване. След малко консултации с познати взех решение да не я боядисвам, а да възстановя до колкото е възможно блясъка в боята!
    Заедно с няколко колеги колата беше пастирана и полирана до .... после върху боята, стъклата, фаровете, стоповете и всички пластмасови елементи беше поставено перманентно покритие тип Coating.
    Като завършек се постави висококачествена твърда карнауба Вакса!
    И те така .... те
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2320.jpg   IMG_2322.jpg   IMG_2280.jpg   IMG_2285.jpg   IMG_2292.jpg  

    IMG_2301.jpg   IMG_2303.jpg  
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

  9. #9
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    И на слънце ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo 5-18-17, 11 27 02.jpg   Photo 5-18-17, 11 27 14.jpg  
    Избери Твоят ... SOUND
    https://soundcloud.com/maserati_hq

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •