Results 1 to 8 of 8

Thread: Детонация

  1. #1
    започва да се пристрастява krisshousee's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    61

    Default Детонация

    Здравйте колеги искам да попитам дали на някой му се е случвало да му стане детонация във всмуквателния колектор и то при снадката мен за 2ри път но този път се пръсна направо първият път ми се изби отгоре само но този път уви долу ! Та въпросат ми е от какво по точно може да е високо октаново число при бензина или проблем при газта макар че аз знам че съм за смяна на изпарител и настройки но все пак пали на бензин и прехвърля във последствие както ламбда сондата знам че е дала фира но съм я откачил директно екото ли иска настройки заради газта ли е просто не знам дайте съвет ако някой му се е случвало
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 Hp

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не разбрах - на бензин ли гърми или на газ? И каква е газовата - класическа или ГИ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не разбрах - на бензин ли гърми или на газ? И каква е газовата - класическа или ГИ?
    Каквато и да е газта за да гръмне са няколко нещата...
    Или бедна смес или проблем по запалването (свещи кабели и тн) или пропуск на въздух от където не трябва....
    Възможна причина е и лоша настройка на газовата.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Каквато и да е газта за да гръмне са няколко нещата...
    Или бедна смес или проблем по запалването (свещи кабели и тн) или пропуск на въздух от където не трябва....
    Възможна причина е и лоша настройка на газовата.
    Все пак вероятността да гръмне с ГИ е доста по-малка, дори при всичко, което си изброил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    При мен също е с ГИ, гърмял ми е пластмасовия колектор от мръсна газова дюза. Симптомите са трудно палене сутрин, явно дюзата не затваря добре и пълни всмукателя с газ, така става бум бум
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  6. #6
    започва да се пристрастява krisshousee's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    При мен също е с ГИ, гърмял ми е пластмасовия колектор от мръсна газова дюза. Симптомите са трудно палене сутрин, явно дюзата не затваря добре и пълни всмукателя с газ, така става бум бум
    Съгласен съм със това което казваш със затварянето аз за това попитах причината защото тя пали на бензин и прехвърля във последствие на газ изпратиел не е сменял от 3 4 години инжекторите газовите и те също и може наистина да идва проблема от това което казва колегата самата дюза да не затваря и като се омеша със бензина и напълно колекторите и от там да идва бум
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 Hp

  7. #7
    започва да се пристрастява krisshousee's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    61

    Default

    А забравих да отбележа че преди да запаля сутрин малко по трудно палеше примерно върти но тръгват доста тегаво оборотите или ако не стане от първи път става от втория днес купих нов колектор че стария се пръсна все пак е пластмасов и сега се чудя по какъв начин мога да проверя инжектори дали впръсква или тече за да става тази детонация преди да ходя на ново на газаджия да ми дупчи и подменя работите ще покарам да видя дали да бензин го прави след подмяната
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S 144 Hp

  8. #8
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Колега, няма нужда да сменяш целите дюзи, просто се разглобяват почистват и се сменят някакви клапанчета вътре. Мисля, че струваше двайсетина лева процедурата. А трудното палене сутрин, говори точно за газ в колектора. Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •