Results 1 to 8 of 8

Thread: Прахово боядисване, за и против...

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Прахово боядисване, за и против...

    Джантите ми са за боя, и мислех да ги дам за прахово боядисване. Изчетох няколко теми по въпроса и не ми стана ясно дали изпичането влияе на структурата на джантата. Едни казват че омекват, други твърдят че е най добрия начин, а трети че се чупят в зависимост от качеството на самата джанта. Някой да има опит с праховото?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2

    Default

    Температурата не е толкова висока. Има обаче различни бои, за вътре и за външни условия.
    Общо взето това е. Основно боите са турски и на Дюпонт.
    Last edited by lordliness; 15-02-2017 at 09:26.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Температурата не е толкова висока. Има обаче различни бои, за вътре и за външни условия.
    Общо взето това е. Основно боите са турски и на Дюпонт.
    Е те си знаят коя боя е за джанти предполагам , въпроса е дали след тлва ще съм с кашкавалени джанти....
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Е те си знаят коя боя е за джанти предполагам , въпроса е дали след тлва ще съм с кашкавалени джанти....
    Само закалени джанти могат да пострадат от нагряването при боядисването. А дали са закалени или не, това може да се установи с лабораторен тест на твърдост. Като правило закалени фабрично биват джанти с тънки участъци, спици и пр.
    Ако твоите джанти са стокови, вероятно не са и закалени и няма от какво да се притесняваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз лично не съм чувал да има проблем след прахово боядисване на джанти, имам познат бояджия който редовно прави скъпарски джанти по този начин. Не съм чул някой да се оплаче.
    Отделно това, аз лично предпочитам с пистолетно боядисване, защото избора от цвят е на практика безкраен. Отделно може да се вкарат ефекти с перли, надлакирване и т.н. Въпроса е че хич не излиза евтино, нещо около 4-500лв за обикновенни джанти без много гевезелъци.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6

    Default

    Моите ги поизгладих с шкурка, спрей за джанти и лак и вече седем години от тогава си изглеждат супер.
    Прахови бои също има много цветове, има каталози по RAL. Не мога да си спомня на каква температура се печаха, около 200 градуса за пет минути мисля че беше.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само закалени джанти могат да пострадат от нагряването при боядисването. А дали са закалени или не, това може да се установи с лабораторен тест на твърдост. Като правило закалени фабрично биват джанти с тънки участъци, спици и пр.
    Ако твоите джанти са стокови, вероятно не са и закалени и няма от какво да се притесняваш.
    AERO-вски оригинални джанти, ще питам в сааб форума дали някой знае
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #8

    Default

    Няма как да се промени структурата на метала при 200 градуса за 5 минути. В пещта джантата се обдухва с топъл въздух. Като фурна на готварска печка е. После се оставя да изстине бавно. Дори не знам дали самата джантата може да се нагрее за 5 минути до 200 градуса.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •