Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Кора под двигателя

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    10

    Default Кора под двигателя

    Колеги екипирах моята 147-ца с метална кора под двигателя. Руско производство, доста масивна и тежка. Отворите за обслужване не пасват перфектно, може би защото е за GT, така и не можаха да ми кажат в магазина, но така или иначе нямах избор. Между другото ако някой се интересува има ликвидация на корите (-30%) от 300 на 200лв. но да не прозвучи като реклама... Наслушах се на противоречиви мнения относно това че за лятото не е подходящо да има кора тъй, като пречила на нормалното охлаждане на двигателя. Въпреки това смятам че с нея ще е по-добре, пък живот и здраве ще видя и лятото как ще е със "загряването".
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20161012_171324A.jpg  

  2. #2

    Default

    Ти само гледай зимата с тази метална кора да не загребеш сняг или лед при маневриране (качване на тротоар, излизане от парко място на непочистена улица, влизане и излизане от коловоз), обикновената кора ще стане на парчета, докато металната провисне ли ще ти направи супер яки поразии, може да нареже маркучите на радиатора, маркучите на климатика, алуминиевите тръби на хидравликата, които се намират под радиатора. Мисля, че загряването ще ти е най-малкия проблем...
    Former Alfa owner.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Ти само гледай зимата с тази метална кора да не загребеш сняг или лед при маневриране (качване на тротоар, излизане от парко място на непочистена улица, влизане и излизане от коловоз), обикновената кора ще стане на парчета, докато металната провисне ли ще ти направи супер яки поразии, може да нареже маркучите на радиатора, маркучите на климатика, алуминиевите тръби на хидравликата, които се намират под радиатора. Мисля, че загряването ще ти е най-малкия проблем...
    Колега това сюжет за филм на ужасите ли е...Пробвал ли си се в киноиндустрията.
    Съжалявам но не можах да се сдържа, това наистина ме развесели

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Аз съм алуминиева...няма никви грижи, особено зимата при движение в коловози и други преспи помага много.....това за охлаждането е бош лаф...
    п.п...а ма тая на колегата много масивна, все едно са я правили за Уаз-ка......личи си руското изделие ..)...а и на няколко елемента.....просто не си заслужава парите, дори и на промоция според мен...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by BlackLine View Post
    Колеги екипирах моята 147-ца с метална кора под двигателя. Руско производство, доста масивна и тежка. Отворите за обслужване не пасват перфектно, може би защото е за GT, така и не можаха да ми кажат в магазина, но така или иначе нямах избор. Между другото ако някой се интересува има ликвидация на корите (-30%) от 300 на 200лв. но да не прозвучи като реклама... Наслушах се на противоречиви мнения относно това че за лятото не е подходящо да има кора тъй, като пречила на нормалното охлаждане на двигателя. Въпреки това смятам че с нея ще е по-добре, пък живот и здраве ще видя и лятото как ще е със "загряването".
    Напротив с кората ще се охлажда по добре защото има посока на въздушната струя през радиаторите !
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6

    Default

    А когато няма кора къде отива посоката?
    Когато няма кора се обдухват по добре картера и скоростната кутия. На 166 имам въздухозаборник за кутията. За да се охлажда. Целта на кората е преди всичко екологична, когато капе масло и антифриз в минимални количества да остават върху кората, а не върху природата.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Кората пази от замърсяване на моторния отсек => удължава живота на всички въртящи се части - ремъци, ролки, алтернатор...

  8. #8

    Default

    Това е второстепенната и роля. И не пази кой знае колко. Да не би да мислиш че въртящите части са с открити лагери. Там където трябва си има капаци. Ако разчиташ да те пази кората...
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by BlackLine View Post
    Колега това сюжет за филм на ужасите ли е...Пробвал ли си се в киноиндустрията.
    Съжалявам но не можах да се сдържа, това наистина ме развесели
    Да колега, Американската филмова академия все още не може да определи кой е по-добър - Алфред Хичкок или аз . Иначе на мен ми се е чупила кората под двигателя от буца лед, казвам ти впечатления от първо лице. Дай Боже да продължиш да се веселиш, нали знаеш основният принцип на мъките и неволите - "Всички мизерии се случват на другите, но не и на мен"
    Former Alfa owner.

  10. #10

    Default

    Да счупиш кората не е нещо необичайно. Ама да загребеш сняг с метална кора и да реже всичко е необичайно. Дори да се стремиш към такъв ефект трудно ще го постигнеш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Със сигурност кората си има своите плюсове,но все пак предпочитам,когато изпусна нещо да си го намирам бързо.И второ,ако нещо прокапе не искам да разбирам след две седмици.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by BlackLine View Post
    Колеги екипирах моята 147-ца с метална кора под двигателя. Руско производство, доста масивна и тежка. Отворите за обслужване не пасват перфектно, може би защото е за GT, така и не можаха да ми кажат в магазина, но така или иначе нямах избор. Между другото ако някой се интересува има ликвидация на корите (-30%) от 300 на 200лв. но да не прозвучи като реклама... Наслушах се на противоречиви мнения относно това че за лятото не е подходящо да има кора тъй, като пречила на нормалното охлаждане на двигателя. Въпреки това смятам че с нея ще е по-добре, пък живот и здраве ще видя и лятото как ще е със "загряването".
    Не оригинална пластмасова струва 50 €-,оригинална пластмасова 250€. Така ,че наместо тая ламарина да ви дрънчи,вземате една пластмасова за 100 лева и си бръмчите ! 300 лв вземат се задават малко
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13

    Default

    Едно от предимствата е добрата шумоизолация при дизелите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Не оригинална пластмасова струва 50 €-,оригинална пластмасова 250€. Така ,че наместо тая ламарина да ви дрънчи,вземате една пластмасова за 100 лева и си бръмчите ! 300 лв вземат се задават малко
    Има и по-евтини и доста добри

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Има и по-евтини и доста добри
    Може
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •