Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Ремап JTD?

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Ремап JTD?

    И така... след страшно много изчетени теми в нета из родни и чуждестранни форуми, основният въпрос остава налице и затова реших да се допитам до мнения от първа ръка, тоест до вас. Става дума за алфата от подписа. Скоро ще стане почти година, откакто я притежавам, като от тогава до сега съм минал към 15 000 км. Карана е само сток както от мен, така и от предния собственик. На няколко пъти се навивах за така наречения чип тунинг, но срещнах неодобрителните погледи на познати и приятели. Принципно е ясно, че всяка модификация, която праща мотора отвъд заводските му възможности, скъсява живота му, но пък и това доколкото знам е сравнително относително и не е задължително да се сблъскам с някакви проблеми.

    Лятото сменях съединител и се възползвах от момента да сложа подсилен - с такъв от алфа 166 2.4 jtd 175hp е в момента. Маховикът няма никакви луфтове и като цяло чух много положителни отзиви за моментното му състояние. Няма потропвания или тресене при потегляне. Колата е на 265 000 реални км. Та тези данни ги споделям, тъй като при повдигане на тема за чип тунинг това са първите неща, за които се пита.

    И сега въпросите ми към вас са:
    1. Тези от вас, които си карат дизелите с такъв ремап, от колко време карате така и имали ли сте някакви сериозни проблеми?
    2. Споменаваха се и разни харчове на масло след такава интервенция. Доколко е вярно това?
    3. Възможно било (по думи на познати) скоростната кутия да не издържи на това голямо натоварване заради голямата разлика във вътрящия момент?

    Както се вижда от подписа ми, в семейството вече има една ремапната кола, но точно на нея малко след въпросния чип тунинг ѝ се наложи смяна на маховик и съединител, както и издухана гарнитура. Точно тези факти, както и приказките, които чувам от мои познати, ме отказват от чип тунинга, но пък разликата преди и след е огромна и много ме блазни. Вие какво мислите по въпроса? Надявам се да се включат повече хора с ремапнати дизели, за да споделят личните си впечатления за състоянието на колите си след ремапа.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2

    Default

    A защо заводски не ги правят 140-150 коня, щом е възможно?
    Те ги правят, но са 16V.
    Явно има причина...

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Аз съм против.....много пъти съм казвал...ако искаш кола 200к.с..си купуваш такава, ако искаш 350к,с....пак си купуваш такава...и т,н...
    Всичко друго правено е приключение......да изпитваш временно удоволствие...но до там.....парите не са същите....по евтино излиза да подържаш една кола със фабрично зададената мощност отколкото правеняк....
    п.с...лично мнение..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Съществува ремап, който оптимизира работата на двигателя и сваля разхода, а динамиката се подобрява, без да "вкарваш" табун коне отгоре.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Колега сигурен ли си, че съединителя е от 166 2.4 175?

    С кадърен ремап, няма да имаш проблеми. Да, скъсява се живота на турбина, съединител и маховик, но след като са нови или в добро техническо състояние бъди спокоен. По отношение на мотор още повече. Старият ми мотор JTD105 беше 150, а сега е 200к.с. и продължават да му бият прекъсвачи из. благоевградско. 20-25 коня предполагам са достатъчни, за да освежиш колата нали? Ако ще я правиш състезателна, вече трябва да помислиш на другите звена - спирачки, окачване и т.н. Просто си намери добър тунер.
    Last edited by DMS; 12-02-2017 at 17:07.

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Съществува ремап, който оптимизира работата на двигателя и сваля разхода, а динамиката се подобрява, без да "вкарваш" табун коне отгоре.
    Да бе...ония инженери от Фиат пасти да ядат.....има го това, ама нарушаваш еко нормите, което е много актуално напоследък...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7

    Default

    Здравей колега, аз съм със същия мотор, но вече ремапнат на около 150 коня. Разликата във вървежа е осезаема, спор няма. Нямам ядове нито със съединителя (не знам италианеца кога го е сменял), нито с демпферния маховик, нито с харч на масло, абе нямам проблеми с нищо, колата си дърпа сериозно. Само като се ремапва трябва да се затапи EGR клапана и да се елиминира софтуерно. Една от положителните страни на ремапа е, че плащаш данък за 115 коня, а караш кола 150 коня. Не обръщай внимание какво ти говорят за скъсяването на живота на мотора, факт е че 1.9 JTD 16V 150 коня ползва същия блок .
    Former Alfa owner.

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Здравей колега, аз съм със същия мотор, но вече ремапнат на около 150 коня. Разликата във вървежа е осезаема, спор няма. Нямам ядове нито със съединителя (не знам италианеца кога го е сменял), нито с демпферния маховик, нито с харч на масло, абе нямам проблеми с нищо, колата си дърпа сериозно. Само като се ремапва трябва да се затапи EGR клапана и да се елиминира софтуерно. Една от положителните страни на ремапа е, че плащаш данък за 115 коня, а караш кола 150 коня. Не обръщай внимание какво ти говорят за скъсяването на живота на мотора, факт е че 1.9 JTD 16V 150 коня ползва същия блок .
    Стига бе...дюзите. главата на двигателя и софтуера са същите...ние българрите много обичаме да правим от 3000лв.....5000лв за нула време......ЦКБ..ни е доказателство....образно казано...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Слагай смело, стига да е при някой, който знае какво прави.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #10
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Колега сигурен ли си, че съединителя е от 166 2.4 175?

    С кадърен ремап, няма да имаш проблеми. Да, скъсява се живота на турбина, съединител и маховик, но след като са нови или в добро техническо състояние бъди спокоен. По отношение на мотор още повече. Старият ми мотор JTD105 беше 150, а сега е 200к.с. и продължават да му бият прекъсвачи из. благоевградско. 20-25 коня предполагам са достатъчни, за да освежиш колата нали? Ако ще я правиш състезателна, вече трябва да помислиш на другите звена - спирачки, окачване и т.н. Просто си намери добър тунер.
    Да, колега, сигурен съм. Доста пари се изръсих за този съединител точно в случай, че някога успея да се навия за ремап... но дори след толкова време все още не съм взел решение какво да правя. Иначе да, идеята е просто да я освежа, нямам намерение да я правя пистова бегачка, не се гонят много коне в случая.

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Здравей колега, аз съм със същия мотор, но вече ремапнат на около 150 коня. Разликата във вървежа е осезаема, спор няма. Нямам ядове нито със съединителя (не знам италианеца кога го е сменял), нито с демпферния маховик, нито с харч на масло, абе нямам проблеми с нищо, колата си дърпа сериозно. Само като се ремапва трябва да се затапи EGR клапана и да се елиминира софтуерно. Една от положителните страни на ремапа е, че плащаш данък за 115 коня, а караш кола 150 коня. Не обръщай внимание какво ти говорят за скъсяването на живота на мотора, факт е че 1.9 JTD 16V 150 коня ползва същия блок .
    ЕГР-а е затапен физически, но не е изключен софтуерно. А на 16-клапановото ЖТД дюзите и разпръсквачите му не са ли по-големи?

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Съществува ремап, който оптимизира работата на двигателя и сваля разхода, а динамиката се подобрява, без да "вкарваш" табун коне отгоре.
    И за това съм чел. Само че колко коня мислиш, че качват такъв тип ремапчета? Защото аз такава Алфа (като моята) под 140 коня след чип не съм виждал.

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Слагай смело, стига да е при някой, който знае какво прави.
    Принципно си мисля за Madness-a в Пловдив. Някакви наблюдения и мнения за тях да има някой?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Един разумен ремап (оптимизиране на работата на мотора ти дава около 30 коня). И понеже го оптимизира ако караш нормално имаш повече мощност при нужда, по-добра работа на двигателя и по-нисък разход. Проблем може да има само в съединителя но ти каза че е усилен. Моя мотор не си знае километрите (над 300 000 във всеки случай), масло не харчи и разхода му е идеален.
    Ако мислиш да се правиш на състезател никой двигател няма да издържи дълго. Същото се отнася ако решиш че искаш още повече мощност. Тогава ще трябва да инвестираш и за нови части не само софтуерно
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12

    Default




    Тука има интересна информация:
    http://www.squadra-tuning.nl/jtd-tuning-8v10v.html

    Може да си го преведеш с гугъл транслейт на английски и се разбира добре.

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Един разумен ремап (оптимизиране на работата на мотора ти дава около 30 коня). И понеже го оптимизира ако караш нормално имаш повече мощност при нужда, по-добра работа на двигателя и по-нисък разход. Проблем може да има само в съединителя но ти каза че е усилен. Моя мотор не си знае километрите (над 300 000 във всеки случай), масло не харчи и разхода му е идеален.
    Ако мислиш да се правиш на състезател никой двигател няма да издържи дълго. Същото се отнася ако решиш че искаш още повече мощност. Тогава ще трябва да инвестираш и за нови части не само софтуерно
    Е....не мога да ги разбера тез с тунига...ужким са 30 коня отгоре....три пъти заставам на правата с такива.....пушат малко повече и толкова...бегат по малко....явно им приплъзват съединителите...))

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

    ...а колко харчат...е строго лично....нали се сещаш....не им сипвам аз горивото...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    В Пловдив колега в Madness-а само за STAGE1,ще те обръснат 380-400лева,има доста кадърни хора кито ще ти направят ремап за половината на тея пари!
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Е....не мога да ги разбера тез с тунига...ужким са 30 коня отгоре....три пъти заставам на правата с такива.....пушат малко повече и толкова...бегат по малко....явно им приплъзват съединителите...))

    ---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

    ...а колко харчат...е строго лично....нали се сещаш....не им сипвам аз горивото...)
    Ами като не сипваш защо даваш мнение? Иначе си се състезавай с каквото искаш, колегата пита има ли полза от нормален ремап, аз му казвам има, ти ако имаш доводи за противното кажи си ги. Ако мислиш че един кошник с ремап ще стане кола няма, ама един здрав автомобил с чип е по-добре
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •