Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Функция размразван/изсушаване

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    На 166 тази функция не тръгва при студен двигател. Климатроника е на напълно автоматичен режим, имам бутон за функцията, паля, натискам го, но нищо не се случва веднага, тръгва примерно след 5 или 10 минути. Вие си правете изводи. Когато тръгне вентилаторите преминават на пълна мощност.
    Нещо такова е и при 156 с фейслифт (двузонов климатроник).

    Цъкаш бутона за максималното обдухване на предното стъкло, при което ако е над 3 градуса външна температура се включва компресора на климатика + реотаните на задното стъкло и страничните огледала, но духалката е на степен минимум и с посока към прозорците. Като минат 2-3-5мин (зависи) започва да духа с пълна сила към прозорците.

    То реално няма никакъв смисъл да дъни само леден въздух на пълна мощност към предния джам при първоначалното натискане на бутона и студен мотор, най-много да хванеш настинка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Нещо такова е и при 156 с фейслифт (двузонов климатроник).

    Цъкаш бутона за максималното обдухване на предното стъкло, при което ако е над 3 градуса външна температура се включва компресора на климатика + реотаните на задното стъкло и страничните огледала, но духалката е на степен минимум и с посока към прозорците. Като минат 2-3-5мин (зависи) започва да духа с пълна сила към прозорците.

    То реално няма никакъв смисъл да дъни само леден въздух на пълна мощност към предния джам при първоначалното натискане на бутона и студен мотор, най-много да хванеш настинка
    И да запотиш още стъклото

  3. #18
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Нещо такова е и при 156 с фейслифт (двузонов климатроник).

    Цъкаш бутона за максималното обдухване на предното стъкло, при което ако е над 3 градуса външна температура се включва компресора на климатика + реотаните на задното стъкло и страничните огледала, но духалката е на степен минимум и с посока към прозорците. Като минат 2-3-5мин (зависи) започва да духа с пълна сила към прозорците.

    То реално няма никакъв смисъл да дъни само леден въздух на пълна мощност към предния джам при първоначалното натискане на бутона и студен мотор, най-много да хванеш настинка
    Същото е и на моя кош. 99 набор цъкам копчето тръва леко,след известно време усилва вентилатора като позагрее. Пуска климатика(ако има нужната околна температура),подгрев огледала и задно стъкло.

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    При мен работи перфектно.НА 5 минута предното стъкло е сухо макар,да не съм сменял скоро филтър на купето
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    За изсушаване ясно. Ама за размразяване, трябва климатроник. Или да е загрял двигателя, ако си с климатик.

  6. #21
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    За изсушаване ясно. Ама за размразяване, трябва климатроник. Или да е загрял двигателя, ако си с климатик.
    Е как ще размрази климатроника стъклото ?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #22
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    И при мен тази функция сработва след няколко минути, в зависимост от това колко е студено (156, 2.4, '99). И аз при големите снегове разчиствах само шоферската врата, колото да я отворя, за да запаля колата и да врътна врътката на максимално дясно. Ефекта от всичко това е, че когато почна да чистя предното стъкло(което е оставено за последно), то в долната му част вече всичко е размразено и се свлича лесно снега.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Нали има някакви 'калорифери'. Поне така схванах, че при определени климатроници, има допълнително подгряване, което помага за по-бързо размразяване.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •