Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Покупка на GT - заслужава ли си?

  1. #1
    Че напрайм печката изрод
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default Покупка на GT - заслужава ли си?

    Здравейте колеги! Нов съм във форума и тъй като спешно ми трябва съвет пуснах нова тема. Та повода е покупка на красавицата GT. Много ме кефи, мотора е читав и мощен (с чипче още повече) но идеята ми е да не я правя състезателна а да имам достатъчно запас от мощност, ако някога се наложи, път...всичко става... Та четох че предиците не били много здрави и ще задам следните конкретни въпроси и се надявам да разбера повече за тая кола:
    1. На колко км се сменят носачите на предницата? Със смяна на ремъка или когато издадат багажа? И всички заедно ли се сменят или един по един докато не сменя и 4-те?
    2. Какъв е реалния разход на нафта при нормално каране? Градско/извънградско/магистрала
    3. Някой ремап-вал ли е такава и какъв е ефекта?
    4. Обичайни проблеми за модела?
    5. Г/д година цена за обслужване, без гориво и всякакви данъци и застраховки(те са ясни)
    6. Какво е хубаво да погледна при огледа и преди покупката?
    7. Свестни майстори с диагностика и които разбират от Италианки в София?
    8. Запален колега който да удари едно рамо при огледа на колата? (колата е избрана и се знае местонахождението и)
    9. Имате ли представа колко г/д е цената за репатрак в София за да я закарам до сервиз на преглед и след това да я върна до Автосалона?

    Ще се радвам на бързи отговори тъй като тази седмица мисля да я взема, ако се откажа другата ще е по-нататък - 159-ка

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Bogomil View Post
    Здравейте колеги! Нов съм във форума и тъй като спешно ми трябва съвет пуснах нова тема. Та повода е покупка на красавицата GT. Много ме кефи, мотора е читав и мощен (с чипче още повече) но идеята ми е да не я правя състезателна а да имам достатъчно запас от мощност, ако някога се наложи, път...всичко става... Та четох че предиците не били много здрави и ще задам следните конкретни въпроси и се надявам да разбера повече за тая кола:
    1. На колко км се сменят носачите на предницата? Със смяна на ремъка или когато издадат багажа? И всички заедно ли се сменят или един по един докато не сменя и 4-те?
    2. Какъв е реалния разход на нафта при нормално каране? Градско/извънградско/магистрала
    3. Някой ремап-вал ли е такава и какъв е ефекта?
    4. Обичайни проблеми за модела?
    5. Г/д година цена за обслужване, без гориво и всякакви данъци и застраховки(те са ясни)
    6. Какво е хубаво да погледна при огледа и преди покупката?
    7. Свестни майстори с диагностика и които разбират от Италианки в София?
    8. Запален колега който да удари едно рамо при огледа на колата? (колата е избрана и се знае местонахождението и)
    9. Имате ли представа колко г/д е цената за репатрак в София за да я закарам до сервиз на преглед и след това да я върна до Автосалона?

    Ще се радвам на бързи отговори тъй като тази седмица мисля да я взема, ако се откажа другата ще е по-нататък - 159-ка
    Вземи 159

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    1. Носач се сменя когато се разхлопа, не са скъпи, не са и здрави, но по-трагичното е поведението на колата по лош път, което е направо кошмарно. В сравнение със 159 примерно е пълна каруца, на лош път си най-бавната кола независимо от конете.
    2. Съвсем нормален
    3. Някой ремап-вал ли е такава и какъв е ефекта? На всяка кола различен.
    4. Обичайни проблеми за модела? - Предно окачване и уникалните части по екстериора и ин
    5. Г/д година цена за обслужване, без гориво и всякакви данъци и застраховки(те са ясни)
    6. Какво е хубаво да погледна при огледа и преди покупката?
    7. Свестни майстори с диагностика и които разбират от Италианки в София?
    8. Запален колега който да удари едно рамо при огледа на колата? (колата е избрана и се знае местонахождението и)
    9. Имате ли представа колко г/д е цената за репатрак в София за да я закарам до сервиз на преглед и след това да я върна до Автосалона?

    Ще се радвам на бързи отговори тъй като тази седмица мисля да я взема, ако се откажа другата ще е по-нататък - 159-ка

    Писах само по някои точки, успех!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-03-2017 at 00:19.

  5. #5

    Default

    Не ти трябва 159. Тежки са, не вървят, много горят и имат много скъпи проблеми...

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не ти трябва 159. Тежки са, не вървят, много горят и имат много скъпи проблеми...
    159 е малко по-тежка и наистина може и да гори някакви десети отгоре, окачването е 2 пъти по-скъпо и се чупи 2 пъти по-малко, другите цифри по 2-те коли са все тая, така че горе-долу кантар.. За вървене аз лично съм я опъвал моята с GT-то на Стефчо и няма никакъв шанс да върви с мен, но това си е по-скоро конкретно за колите, чипове и тн. Да не говорим за 156-цата ми 140кс, която върви наполовина на 9-ката, но тя си е стокова не я карам аз и не ме бърка Относно чупене 159 в сравнение с някои предишни модели на Алфа си е направо немска кола
    Last edited by code; 20-02-2017 at 14:28.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Бих казал, че 159 е доста повече кола от 156/47/ГТ. Окачването е много по-издръжливо, не се разхлопва през месец (това е и причината да не искам и да чуя за гореспоменатите 3, не бих си причинил да ми хлопа постоянно). Гт иначе като визия никак не е лоша.
    Иначе моята 59ка е 1.9 jtdm 16v, тежи към 1450, харчи 8 в града и според зависи извън, от 5 до 7 ми е давала. Върви си приятно въпреки че е още с детските болести. Пък нека е тежка, бавна, да харчи много и да е скъпа, това не променя усещането от шофирането, което е уникално

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А бе така кола не се купува....много математика....и накрая ще излезе грешен отговора....

    ---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

    Quote Originally Posted by Bogomil View Post
    Здравейте колеги! Нов съм във форума и тъй като спешно ми трябва съвет пуснах нова тема. Та повода е покупка на красавицата GT. Много ме кефи, мотора е читав и мощен (с чипче още повече) но идеята ми е да не я правя състезателна а да имам достатъчно запас от мощност, ако някога се наложи, път...всичко става... Та четох че предиците не били много здрави и ще задам следните конкретни въпроси и се надявам да разбера повече за тая кола:
    1. На колко км се сменят носачите на предницата? Със смяна на ремъка или когато издадат багажа? И всички заедно ли се сменят или един по един докато не сменя и 4-те?
    2. Какъв е реалния разход на нафта при нормално каране? Градско/извънградско/магистрала
    3. Някой ремап-вал ли е такава и какъв е ефекта?
    4. Обичайни проблеми за модела?
    5. Г/д година цена за обслужване, без гориво и всякакви данъци и застраховки(те са ясни)
    6. Какво е хубаво да погледна при огледа и преди покупката?
    7. Свестни майстори с диагностика и които разбират от Италианки в София?
    8. Запален колега който да удари едно рамо при огледа на колата? (колата е избрана и се знае местонахождението и)
    9. Имате ли представа колко г/д е цената за репатрак в София за да я закарам до сервиз на преглед и след това да я върна до Автосалона?

    Ще се радвам на бързи отговори тъй като тази седмица мисля да я взема, ако се откажа другата ще е по-нататък - 159-ка
    Ако ти е на сърце.....търсиш някой от форумните сервизи за консултация и т.н...

    ---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не ти трябва 159. Тежки са, не вървят, много горят и имат много скъпи проблеми...
    А ма и ти....гроздето е кисело, защото е високо....)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9

    Default

    А не, реалист съм просто и ми е ясно, че от тези години и за тези пари, немските марки имат по-добри предложения от 159.

    Не искам да стават някакви спорове или да казвам че 156 е най-доброто, щото карам такова, но всички знаем че 159 си е провал и недосмислица, почната като наследник на 166 и впоследствие са си променили идеите и се е получило нещо като нищо.

    Който иска отваря раздела по-долу и почва да се образова.

    -най-тежката кола в класа си => лош разход и динамика
    -много скъпо окачване, + чупят пружини
    -скъпи проблеми с електрониката
    -проблемни дизели (клапи, дпф-и)
    -проблемни бензини, които не стават за газ и не вървят
    -проблемни опелски кутии...

    Иначе няма спор че е по-красива и се усеща по-скъпа (да не казвам качествена) от предните модели алфа...


    От друга страна (за дилемата на автора на темата) мога да кажа само че 156 и 147 (същата платформа) са ставали Кола на годината - 98ма и 2001ва.
    И понеже са много по-прости, няма какво толкова да им се счупи.
    Също със сравними мотори вървят повече и горят по-малко от 159...заради теглото.

  10. #10
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    За последното не съм много сигурен. Гонил съм се със 159 1.9 jtdm 120 hp и сме точно на кантар. Само дето моята кола е 1300 кила, а 159-тката е 1500, че и малко отгоре.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2016
    Posts
    46

    Default

    Окачването е скъпо на 159- да, ако го сравняваме с 56/47. Нека не забравяме коя година е колата и с кои немски автомобили се съревновава. Скъпи проблеми в електрониката? Точно електрониката не е добър пример, както знаеш при по-старите алфи, преди 159, електрониката е огромен проблем. Все нещо не работи, ако работи днес, утре не се знае какво ще стане. Светят разни лампи, колата си прави каквото си иска. От там е и част от лошото име на Алфа днес, заради проблемната електроника. При 159 не знам за такова нещо. Опелските кутии хич не са толко лоши, колкото се изкарват. При 1.9 е малко по-слабичката, ама при 2.4 си е куче. За проблемните дизели - кой е проблема? Че се купуват милионници, дето не си знаят километрите, ами нормално кола на над 500 000км, ако не са и махнати вихровите клапи и дпф да има проблеми. Страшно предубеден си към 159, излагаш всички проблеми, проявили се през годините при различни екземпляри. 159 ама хич не е толко чуплива като предишните, обърне ли и се внимание на време е супер автомобил.
    А за клапите и дпф, нима немските коли от същия клас не страдат от клапи и дпф???

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А не, реалист съм просто и ми е ясно, че от тези години и за тези пари, немските марки имат по-добри предложения от 159.

    Не искам да стават някакви спорове или да казвам че 156 е най-доброто, щото карам такова, но всички знаем че 159 си е провал и недосмислица, почната като наследник на 166 и впоследствие са си променили идеите и се е получило нещо като нищо.

    Който иска отваря раздела по-долу и почва да се образова.

    -най-тежката кола в класа си => лош разход и динамика
    -много скъпо окачване, + чупят пружини
    -скъпи проблеми с електрониката
    -проблемни дизели (клапи, дпф-и)
    -проблемни бензини, които не стават за газ и не вървят
    -проблемни опелски кутии...

    Иначе няма спор че е по-красива и се усеща по-скъпа (да не казвам качествена) от предните модели алфа...


    От друга страна (за дилемата на автора на темата) мога да кажа само че 156 и 147 (същата платформа) са ставали Кола на годината - 98ма и 2001ва.
    И понеже са много по-прости, няма какво толкова да им се счупи.
    Също със сравними мотори вървят повече и горят по-малко от 159...заради теглото.
    Няма да споря с теб понеже и аз бях същия "реалист" докато си карах счупената 166-ца, писал съм същите глупости преди 5г даже, ако се разтърси някой ще ги намери

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13

    Default

    Е аз нищо не си измислям, всичко сте си го написали и съм го прочел в 159 раздела. Отваряш и те срещат заглавия:
    "Стъклата се свалят сами при дъжд",
    "Дистанционното не работи под нулата",
    "Проблем с тоците??"
    ...

    За тея пари си купуваш Ауди А4 1.8Т , дето с газ ти гори 8лв на 100км и оригиналното окачване няма мърдане 200+ хил. км дори по българските пътища (инфо от първа ръка).
    И кутиите им не са опелски и не губят втора, и дизелите им нямат вихрови клапи, а за счупени пружини никой не е и чувал...

    Да не говорим че има и много по-голям избор на куатро, щото предно предаване за голяма и тежка кола е едно от най-безсмислените неща на света...
    A aко искаш 159-ка с 4х4 трябва да се примириш с 2.4 тракалника с двуцифрения разход или 3.2 дето гори още повече и пак не върви...

  14. #14

    Default Покупка GT

    С цялото ми уважение към всичкиm но не виждам кое е по красивото на 159-та от GT-то. За другото може да сте прави. Пък в крайна сметка нали знаете, моето гардже е най хубаво.

  15. #15

    Default

    Стани за да слезем - голямо удобство, голяяям багажник

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •