Всъщност от колегата аз купих моторчето за рециркулация на въздуха, но другите две си останаха на колата. Аз не съм имал разправия с тия моторчета и не знам как се вадят. Но все си мисля да огледаш и за нещо друго като проблем по парното. Спомням си на баща ми на Кромата като сменях радиатора на парното се вадеше точно клапата за топло-студено. Тя е достъпна отвън откъм чистачките. Оттам като се извади вентилатора и се вижда самия радиатор. Спомням си , че там седи и самата клапа защото я вадих за да махна радиатора. Може самата клапа да не уплътнява нещо добре. Разните дунапрени и тем подобни се разпадат с годините. Спомням си на един приятел на друга кола дотолкова се беше разпаднало всичко , че от клапата му бе останала само една тенекия с много дупки (перфорирани) и на практика при напълно затворено към топло студа минаваше през дупките и все едно няма парно . Той си "тапицира" наново тая клапа и вече няколко години няма грижи. На Кромата на баща ми пък беше изфирясало уплътнението между вентилатора и корпуса на климатика и се чудехме що не охлажда а то от дупката вентилатора смучеше топло отвънка. Така че огледай и за такива проблеми. Всъщност ако проблема ти е точно в клапата би трябвало климатика ти да не охлажда добре през лятото защото ще меси със топъл въздух от парното. Сега лятото ще разбереш

---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

Всъщност колега kkiko би ли дал линк към темата която си чел със многото картинки и обяснения, защото и на мен може да ми е полезна някога.