Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Скоростна кутия алфа ромео 156 SW

  1. #1
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default Скоростна кутия алфа ромео 156 SW

    Здравейте колеги,смениха ми пластмасата в скоротсния лост,като отидох да си вземам колата ме зарадваха с новината че трябва да сменям скоростна кутия,скоростния лост не се връща сам в неутрално положение между 3-4 и тежко се движи,но скоростите си влизат,казаха ми че не трябва да сменям скорости при завиване и да сменям бавно скоростите нещо в скоростната кутия не е наред,и аз не разбрах какво и е но ми казаха че трябва да я сменям или да търся някой който да я оправи. Въпроса ми е какво може да е станало,че се налага смяна.

    Благодаря предварително.



  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Аз затова когато съм на механик стоя там до него да гледам какво прави !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Те механиците си умират от кеф когато клиента им виси на главата.
    Може да е нещо друго, например жила. закарай я на някой друг да погледне.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    е да ама като няма как,трябва да се ходи и на работа,сега ще търся някой ударена алфа на части за кутия,и сиг ще я карам на сервиз на фиат

    ---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Те механиците си умират от кеф когато клиента им виси на главата.
    Може да е нещо друго, например жила. закарай я на някой друг да погледне.
    Жилата били ок, нещо при сманята,вътре в самата кутия бил проблема,не се заемали да я разглабят.



  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    е да ама като няма как,трябва да се ходи и на работа,сега ще търся някой ударена алфа на части за кутия,и сиг ще я карам на сервиз на фиат

    ---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:14 ----------


    Жилата били ок, нещо при сманята,вътре в самата кутия бил проблема,не се заемали да я разглабят.
    може би е по добре да купиш направо цяла кутия и да я смениш, ако е на добра цена, ще стане за един ден, иначе ще я свалят, ще търсиш части, пак втора ръка, ще платиш и труд за ремонт на кутията.
    Ама трябва да си сигурен, че наистина е от кутията
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    може би е по добре да купиш направо цяла кутия и да я смениш, ако е на добра цена, ще стане за един ден, иначе ще я свалят, ще търсиш части, пак втора ръка, ще платиш и труд за ремонт на кутията.
    Ама трябва да си сигурен, че наистина е от кутията
    Ще я закарам на оторизиран сервиз да ми кажат с сигурност какво е. благодаря за отговорите колеги



  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Те механиците си умират от кеф когато клиента им виси на главата.
    Може да е нещо друго, например жила. закарай я на някой друг да погледне.
    Аз така процедирам хем следя какво прави и се правя на улав,че не разбирам нищо,също така и крада занаят !
    Но да не спамя повече-извинявам се !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз така процедирам хем следя какво прави и се правя на улав,че не разбирам нищо,също така и крада занаят !
    Но да не спамя повече-извинявам се !
    Не етично да му висиш на главата на човека, според мен.
    само актьорите работят пред публика
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Ако схемата е както при 147,а предполагам че е такава,е силно вероятно да става въпрос за ръждясала/клеясала ос на избирача (някой да ме поправи ако бъркам името). Намира се върху корпуса на кутията и двете жила са закачени за него. Жилата се откачат,мисля че на един болт 10 е закачен към кутията и след като го откачиш от нея оста и опората й се почистват старателно (аз го направих с няколко последователни размера шкурка). Предполагам няма да навреди след това оста да се гресира. Проблемът при мен беше същия и след тази манипулация всичко си дойде на мястото. Мисля че е добре това да се направи,преди значително по тежката смяна.
    Поздрави

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by bocet View Post
    Ако схемата е както при 147,а предполагам че е такава,е силно вероятно да става въпрос за ръждясала/клеясала ос на избирача (някой да ме поправи ако бъркам името). Намира се върху корпуса на кутията и двете жила са закачени за него. Жилата се откачат,мисля че на един болт 10 е закачен към кутията и след като го откачиш от нея оста и опората й се почистват старателно (аз го направих с няколко последователни размера шкурка). Предполагам няма да навреди след това оста да се гресира. Проблемът при мен беше същия и след тази манипулация всичко си дойде на мястото. Мисля че е добре това да се направи,преди значително по тежката смяна.
    Поздрави
    Също така ако е като при 147 освен почистване да се сменят и двете пластмасови втулки,от който идва проблема !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11

    Default

    Има и две втулки вътре,които се сменят ако са дали фира.Продават се ,сменял съм ги и аз.Проверете първо това,а не директно на кутия да скачаш.Свали акумулатора и ще видиш болта,мисля че 17 беше,разхлаби го и провери на ръка пак ли е тайа трудно движението на избирача..

    ---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:01 ----------

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ge=1&_k=hkdr8v

    Ето..подробно всичко.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-03-2017 at 00:11.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    Здравейте колеги,смениха ми пластмасата в скоротсния лост,като отидох да си вземам колата ме зарадваха с новината че трябва да сменям скоростна кутия,скоростния лост не се връща сам в неутрално положение между 3-4 и тежко се движи,но скоростите си влизат,казаха ми че не трябва да сменям скорости при завиване и да сменям бавно скоростите нещо в скоростната кутия не е наред,и аз не разбрах какво и е но ми казаха че трябва да я сменям или да търся някой който да я оправи. Въпроса ми е какво може да е станало,че се налага смяна.

    Благодаря предварително.
    Колега, преди да се впускаш в този филм. Влез тук и прочети темата. Ако проблема ти е само, че не се центрира сам лоста. Аз бях със същия проблем, след шкурене и смазването на една ос отпред , в двигателния отсек, проблема изчезна. Намира се там ,където се хващат жилата.Над скоростната кутия. Купих и двете втулки , които се намират там, но моите бяха здрави и ми останаха. Имам ги налични, така че ако ти трябват пиши ми. Купувах ги от Англия, че тук никъде не ги намерих. Ето тук може да ги видиш

    П.С. Сега видях, че колегата "undy" е дал линка.
    Last edited by zombiran; 22-02-2017 at 21:37.

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Колега, преди да се впускаш в този филм. Влез тук и прочети темата. Ако проблема ти е само, че не се центрира сам лоста. Аз бях със същия проблем, след шкурене и смазването на една ос отпред , в двигателния отсек, проблема изчезна. Намира се там ,където се хващат жилата.Над скоростната кутия. Купих и двете втулки , които се намират там, но моите бяха здрави и ми останаха. Имам ги налични, така че ако ти трябват пиши ми. Купувах ги от Англия, че тук никъде не ги намерих. Ето тук може да ги видиш

    П.С. Сега видях, че колегата "undy" е дал линка.
    Мисля вече ,че колегата undy е посочил линка с смяната няма нужда да се публикува n-пъти.Благодаря !
    Оригинала е така ! Другото наливно е ментак !!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails q.jpg  
    Last edited by eproHD; 22-02-2017 at 21:49.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Мисля вече ,че колегата undy е посочил линка с смяната няма нужда да се публикува n-пъти.Благодаря !
    Както виждаш съм го упоменал по-долу в пост си, ако те дразни, ще го махма, разбира се, не искам да ти пречи.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •