Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Скоростна кутия алфа ромео 156 SW

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Казвам,че специално тези втулки може да се направят от различна пластмаса,при тях няма кой знае какво силно триене,натиск,обороти или нещо от сорта...нещо не ясно????



    Пълна глупост!!!
    За пореден път от човек пишещ нон-стоп,а в същото време един пирон не е забил ....

    Ако си хващал някога през живота си нещо различно от найлонова саксия ще разбереш.Аман от теоритици,аман от тебе ...еййй,как не ти омръзва бе.
    Дай малко повече инфо за полиуретана и тефлона. Тефлонът е покритие, коетто е много устойчиво, и "мазно". Полиуретанът е един вид тип пластмаса

  2. #32

    Default

    А ,аз ще ви давам инфо...може всеки да си прочете сам,който е имал допир или е обработвал подобно нещо знае каква е разликата.
    Last edited by undy; 24-02-2017 at 12:02.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    А ,аз ще ви давам инфо...може всеки да си прочете сам.
    Ееее. кандидат свате, хайде де. Ще ти пратя снимка на кандидат зетя

  4. #34

    Default

    Ти поне имаш чувство за хумор.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #35
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Хайде стига се карайте ! Всеки може си купи тези втулки за по 2 лева и да ги смени ако се наложи ако не да си му стоят в шкафа !Сега ще се спори 101 страници за видове пластмаса-знаем,че българина от всичко разбира ама чак толкова не бива
    Между другото и долу на педала на съединителя има едни втулки,една бяла квадратна пластмаса,един бял пластмасов щифт-хайде направете си ги и тях(боже ,боже колко мъка има по тая земя)



    Last edited by eproHD; 24-02-2017 at 12:33.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #36
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-03-2017 at 00:13.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Хайде стига се карайте ! Всеки може си купи тези втулки за по 2 лева и да ги смени ако се наложи ако не да си му стоят в шкафа !Сега ще се спори 101 страници за видове пластмаса-знаем,че българина от всичко разбира ама чак толкова не бива
    Между другото и долу на педала на съединителя има едни втулки,една бяла квадратна пластмаса,един бял пластмасов щифт-хайде направете си ги и тях(боже ,боже колко мъка има по тая земя)



    Не се божкай....не всеки като теб търчи да купува всичко,има кадърни момчета,на които ръцете не са им в гъза и може да си направят елементарни ,прости части....че даже някой творят шедьоври и то на ръка.
    И както виждаш,спора го започва един и същ човек във всяка тема.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #38
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Не се божкай....не всеки като теб търчи да купува всичко,има кадърни момчета,на които ръцете не са им в гъза и може да си направят елементарни ,прости части....че даже някой творят шедьоври и то на ръка.
    И както виждаш,спора го започва един и същ човек във всяка тема.
    Не знам момче може и да си прав !Но никъде в никой форум на Алфа Ромео по света не намирам информация за направа на тези втулки.Всеки дето е дал как се сменят си е купил такива !Единствено тук се обсъжда направа на такива,та се питам струва ли си за 2-3 лева труда.Иначе да много работи се правят............
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #39

    Default

    Питаха ме за размери,дадох ги.Естествено,че е по-лесно да се закупят,вярно е и ,че не са скъпи.Просто да си направиш нещо сам,не означава само да спестиш пари и време а да си направиш густо... примерно аз като знам нещо как се прави,мога го и имам условия,защо не....нещата не винаги опират до кинтите,сигурен съм ,че ме разбираш.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Питаха ме за размери,дадох ги.Естествено,че е по-лесно да се закупят,вярно е и ,че не са скъпи.Просто да си направиш нещо сам,не означава само да спестиш пари и време а да си направиш густо... примерно аз като знам нещо как се прави,мога го и имам условия,защо не....нещата не винаги опират до кинтите,сигурен съм ,че ме разбираш.
    След като имаш условия и време защо не си ги направи сам а си ги поръча ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #41

    Default

    Защото точно тогава трябваше да разглобя и сглобя колата бързо,а и ми трябваха реални,точни размери 😎 .....по-късно направих два комплетка ,които са монтирани и хората си карат спокойно в момента...не ги правих за пари,дори ги монтирах аз,ей така за кеф.
    Други въпроси?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    От това,което прочетох разбрах,че тези втулки нещо се дънят при доста коли.Лично на мен,ако ми се наложи бих ги направил от друг материал по размерите на колегата,а не да купувам пак същата история,ако ще и 1 лев да струва.Не винаги оригиналната част е по добра от "направи си сам".
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    От това,което прочетох разбрах,че тези втулки нещо се дънят при доста коли.Лично на мен,ако ми се наложи бих ги направил от друг материал по размерите на колегата,а не да купувам пак същата история,ако ще и 1 лев да струва.Не винаги оригиналната част е по добра от "направи си сам".
    Напротив, ВИНАГИ оригиналната част е по-добра от ТНТМ-то. И нека уточня, говоря за оригинална част, а не "оригинална".
    Former Alfa owner.

  14. #44
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Напротив, ВИНАГИ оригиналната част е по-добра от ТНТМ-то. И нека уточня, говоря за оригинална част, а не "оригинална".
    Извинявам се,забравих да уточня,че говоря за 156(търкалям я вече 10 години).При 147 нямам никакви наблюдения.Мога да ти дам един пример за 156.Голяма болка са моторчетата на парното(а те са 3).В последствие се оказа,че вътре в тях се пука едно и също зъбно колело.Това колело колега нито можеш да го закупиш,като оригинална част,нито съм чул някой да си е купил цяло моторче(цената му е колкото на телевизор).Та след серия втори употреби,побългарих въпросното колело и нямам грижи.Приятна вечер!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  15. #45

    Default

    Побългарявания колкото щеш. И аз съм с термостат от Рено 5, вместо с оригинален, но това го направих не поради липсата на финанси, а защото при евентуалната му повреда няма да се наложи да карам колата в сервиз и да оставам без кола за един ден, а ще си го сменя сам (на балкона в шкафа имам приготвен резервен чисто нов маркуч с набит в него термостат от Рено 5). Смяната му евентуално ще бъде за не повече от 15 минути.
    Former Alfa owner.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •