Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Помощ за дневни светлини.

  1. #1
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default Помощ за дневни светлини.

    Здравейте колеги. Сложих си днвени лед светлини с вградени мигачи на мястото на мигачите. Всичко добре, обаче вечер се получава доста неприятно, като светна и фаровете. Оказа се, че дневните светлини при пускане на късите трябва да гаснат и ли да намалят интензитета си (иначе КАТ правят глоби). Та въпроса ми е какво трябва да се сложи допълнително, че да гаснат при пускане на късите светлини? Колата е от подписа.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дай някакви подробности относно дневните светлини, които си сложил. Схема на свързване и пр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default



    Това са днвените светлини, мигачите си взимат захранване от фасунката на мигачите, но за днвените светлини най-лесно ми се видя да взема захранване от фасонката на габарита - един кабел плюс, това е допълнението.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най лесно е да прекараш захранването на дневните светлини през нормално затворен контакт на реле (SPDT) а намотката на релето да захраниш от късите светлини. Така, когато пуснеш късите, дневните ще гаснат.

    Може да се ползва такова реле:

    https://store.comet.bg/Catalogue/Product/7432/#e30%3D


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Ахаа, добре много благодаря.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    73

    Default

    От къде ги взе и колко струват? Може ли една снимка да видим как светят?
    Карам Пижо 406 HDi, но само през деня! Нощем в сънищата си карам Alfa

  7. #7
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by night_pz View Post
    От къде ги взе и колко струват? Може ли една снимка да видим как светят?
    https://www.facebook.com/lubomir.iva...4814641898102/
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  8. #8
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Аз ползвам такива от една година и са ок. Вързал съм ги към дрл модул който преди пускаше дългите на 20%. По-евтиния вариянт е предложения от колегата ecotronic с едно реле. Мойте ги взех от алиекспрес за около 15$ миналата година.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  9. #9
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    https://www.aliexpress.com/item/Free...608.0.0.WoMPET

    От тук ги поръчах януари месец ама бяха на промоция 25 евро. Гледам сега им дигнали цената, аз си поръчах Кристъл блу и си синеят ама светят много добре.

    Ето и снимка - малко некачствена и на смрачаване, но се вижда горе-долу. Click image for larger version. 

Name:	led.jpg 
Views:	81 
Size:	30.3 KB 
ID:	157829
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    50/70лв не са малко за тая проклетия, като зная какво е качеството на масовите диодки хич не ми се занимава.
    Аз по-скоро обмислям вариант в който да сваля мигачите в халогените, които и без това никога не ползвам. На тяхно място ще си бодна обикновенни крушки само че бели, вчера тествах през деня, супер изглежда. Ще им разменя кабелите и мисля да приключа с драмите. Може евентуално един модул за автоматично пускане и това ще е, за 10лв толкоз.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    2pcs/lot New Arrival 1156 42 led light High Power Daytime Running Light Turn Signal Dual Mode DRL LED Light External Lights BJ
    http://www.aliexpress.com/item/32527...527876649.html. Това са тези които ползвам излизат около 30 лева и мисля че си заслужава
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  12. #12
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    [OFFTOPIC]
    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Може евентуално един модул за автоматично пускане и това ще е, за 10лв толкоз.
    Тя 159-ката си има модул за автоматично пускане, даже си е чист DRL, и то безплатно

    Е, пали ксенони или халогени, не LED, но функционално е DRL както и да го погледнеш.
    [/OFFTOPIC]
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  13. #13
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Захранването на днвените светлини го бучнах директно на 12 волтовия изход на алтернатора, така, че да светват, когато заработи двигателя без да зависят от някакво копче, без да ми свети нищо в купето както и задните габарити (а и беше най-лесно). А намотката на релето захраних от вече оголения кабел на габарита, като си върнах и фабричните габаритчета. Сега като запалиш си тръгват дневните светлини, когато пуснеш габарити, къси или дълги си свети всичко, както досега без дневните. Като цяло много съм доволен от резултата, огромни благодарности на ecotronic.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by angels View Post
    Захранването на днвените светлини го бучнах директно на 12 волтовия изход на алтернатора, така, че да светват, когато заработи двигателя без да зависят от някакво копче, без да ми свети нищо в купето както и задните габарити (а и беше най-лесно). А намотката на релето захраних от вече оголения кабел на габарита, като си върнах и фабричните габаритчета. Сега като запалиш си тръгват дневните светлини, когато пуснеш габарити, къси или дълги си свети всичко, както досега без дневните. Като цяло много съм доволен от резултата, огромни благодарности на ecotronic.
    По-добре не ползвай въпросния изход на алтернатора. Това е връзката за първоначалното възбуждане и изхода на спомагателен изправител, оразмерен само да захранва възбудителната намотка. Има опасност да го претовариш и така алтернаторът да спре да работи. Или поне сложи реле и въпросният изход на алтернатора да захранва само намотката на релето.

    А и прекомерната консумация на този извод може да се отрази и като понижено напрежение на заряд.
    Last edited by ecotronic; 24-02-2017 at 20:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Тея олигофрени в НС с един необмислен закон в какви приключения ни вкараха не е истина...
    ДРЛ модул с 30% на дългите е най-доброто (и евтино) решение засега според мен.
    Лошото е че на 156-ците малко трудно се слага...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •