Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Спирачни дискове предни - питанка.

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default Спирачни дискове предни - питанка.

    Напролет ми предстои "реновиране" на предните спирачки на моята 155. Взех си апарати от 146 заради накладките с по-голяма площ, накладките ще са TRW, но питането ми е за дисковете.
    Дайте съвет какво да избера - колебая се между Rotinger и Steinhoff- и двата варианта са "sport", т.е. дупчени и с канали.
    Гледам ги в axm-auto и цените на предните са почти аналогични, докато при задните Steinhoff-а е почти двойно по-скъп...

    За Steinhoff има какви ли не мнения из нета - от много положителни до твърдо отрицателни, докато за Rotinger не намерих нищо конкретно.

    Ако и двата варианта не стават, то какво ще препоръчате - идеята е колата да започне да спира по-добре без подмяната да ми струва колкото самата кола
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Напролет ми предстои "реновиране" на предните спирачки на моята 155. Взех си апарати от 146 заради накладките с по-голяма площ, накладките ще са TRW, но питането ми е за дисковете.
    Дайте съвет какво да избера - колебая се между Rotinger и Steinhoff- и двата варианта са "sport", т.е. дупчени и с канали.
    Гледам ги в axm-auto и цените на предните са почти аналогични, докато при задните Steinhoff-а е почти двойно по-скъп...

    За Steinhoff има какви ли не мнения из нета - от много положителни до твърдо отрицателни, докато за Rotinger не намерих нищо конкретно.

    Ако и двата варианта не стават, то какво ще препоръчате - идеята е колата да започне да спира по-добре без подмяната да ми струва колкото самата кола
    257мм. дискове топ оф дъ топ е това: ATE PowerDisc 24.0320-0142.1, тия по горните са фиешън чайна боклуци.АТЕ то струва около 105-110 лв. парчето клиентска цена.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Аз съм напълно съгласен с Радо.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Абе и аз съм съгласен с него ... ма се надявах малко по-тънко да мина
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Абе и аз съм съгласен с него ... ма се надявах малко по-тънко да мина
    Да не става реклама, ама пиши на http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=92095 колегата ще ти направи цена
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Според мен TRW дискове и накладки Ate...какви са тия нарязани, надупчени и тем подобни ментета....само визия се добива с тях...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7

    Default

    По-добре нормални дискове от доказана марка и малко по-висок клас накладки като EBC Yellowstuff, ако искаш спиране, а не визия.
    Освен това перфорираните и нарязани дискове са леко шумни при спиране, което може да се окаже дразнещо за някой.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #8
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Можеш да видиш MTEC, аз карам вече 2-ри комплект такива, както и още няколко човека около мен. Лично моите съм ги прегрявал доста пъти и не съм имал никакви проблеми. Цената им е почти без аналог. TRW накладки не бих си сложил никога повече, за 20 000км ми изядоха едни Brembo Max дискове, а накладките бяха намамляли буквално с 1-2мм.....
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Можеш да видиш MTEC, аз карам вече 2-ри комплект такива, както и още няколко човека около мен. Лично моите съм ги прегрявал доста пъти и не съм имал никакви проблеми. Цената им е почти без аналог. TRW накладки не бих си сложил никога повече, за 20 000км ми изядоха едни Brembo Max дискове, а накладките бяха намамляли буквално с 1-2мм.....
    За накладките на TRW си прав и аз установих това ! Вече ползвам само на Brembo и отпред и отзад
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Можеш да видиш MTEC, аз карам вече 2-ри комплект такива, както и още няколко човека около мен. Лично моите съм ги прегрявал доста пъти и не съм имал никакви проблеми. Цената им е почти без аналог. TRW накладки не бих си сложил никога повече, за 20 000км ми изядоха едни Brembo Max дискове, а накладките бяха намамляли буквално с 1-2мм.....
    Напълно съм съгласен и с двете. Карам с Мтек дискове и нямат проблеми, дори и при лилав цвят на трасето.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Добре, а тия MTEC откъде?
    Онлайн нещо предлага ли се за БГ, или само от магазин - и кой ги предлага в този случай?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #12
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Поръчваш ги директно от сайта им или от ebay. Предлагат няколко варианта, зависи какво точно искаш. Има няколко фирми за доставка на стоки до България, които доставят за около 2-2.40лв/кг. Може да потърсиш и за код за отстъпка, мисля че в alfisti.net имаше някъде.
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  13. #13
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Добре, а тия MTEC откъде?
    Онлайн нещо предлага ли се за БГ, или само от магазин - и кой ги предлага в този случай?
    http://www.dn-bg.com/bg/car-parts/pr...anufacturer=73
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Не знам кой какво е карал като TRW, но аз съм сложил на много коли TRW, винаги спират и не изяждат дисковете. А лично на моята вече бивша 33-ка отидоха 2-3 комплекта такива накладки, като диска му падна дебелината на 19 мм. от 20 като чисто нов. Освен да има TRW менте, ма аз досега не съм попадал на такова. И отделно, че с TRW накладки винаги педалът става по-чувствителен, колата осезаемо спира по-добре.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    А може и дисковете да са менте !Не знам от миналата година са сменени, дисковете са износени вече 1мм накладките не бяха мръднали .Сега ще видя тия как ще са
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •